Konečná (2013)

Trochu jsem se bál jaká role by bývalému panu senátorovi slušela. Na Arnieho jsem zvyklí v roli vojáků a ultra nesmrtelných robotů, takže jsem se trochu bál. Naštěstí tohle je přesně ta role, která mu sedí. Z počátku jsem nabýval dojmu čemu se to Arnold upsal, ale ke konci jsem svůj náror změnil. I v pokročilém věku nepozbyl nic ze svého charizma a role mu byla ušitá opravdu na míru.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Pobavil, nadchnul, propracovanost detailů, zkrátka 2,5 hod smršť efektů a opravdu jsem se nenudil. Peter Jackson opět nezklamal. První díl z Hobita je jen ochutnávkou na zbytek jako u Pána prstenů. Jestli další pokračování předčí Neočekávanou cestu, už se nemůžu dočkat na zbytek příběhu.

John Carter: Mezi dvěma světy (2012)

Velmi hezky udělaná oddychová pohádka s precizně vyvedenými efekty. Místy jsem měl pocit, že se koukám na remake Duny, ale vcelku pěkná podívaná.

Prometheus (2012)

Velké zklamání. Ridleymu Scottovi se povedla velká slátnina. Děj trochu zmatečný, chybí náboj. Film postrádá notnou dávku akce a určitě bych čekal trochu napětí, ale ani toto mé očekávání se nenaplnilo. Závěrečná třešinka na dort defilovala ve zrodu Aliena. Od samého začátku je děj až moc uspěchaný a divákovi je jasně podsunutá myšlenka o co se vlastně jedná. Velká škoda, protože potenciál tento snímek mohl mít.

Vyměřený čas (2011)

Opravdu oceňuji myšlenku toho, aby na místo peněz jako všeobecného platidla a postavení na společenském žebříčku byla tato materialistická hodnota zaměněna za čas. A to časem takovým, který neúprosně odpočítává konec našeho života a když dojde tak pak už je jen smrt. Každý se tedy musí snažit, aby byl společnosti nějak prospěšný, protože mu jde zkrátka o jeho život. Tento film má tuto myšlenku postavenou trochu jinde. Jsou zde bohatí, kteří celý systém drží pevně v ruce a chudí, kteří jsou nuceni skákat podle toho jak se bohatým zamane (v celku mi to připomíná problematiku dnešní doby, kdy je demokracie zašlapávána do země a za zavřenými dveřmi vládnou ti kdo mají kapitál). Justin Timberlake jako rebel a vizionář se na na svou roli opravdu hodil. Celkově se dá říci, že se film dal ještě trochu doladit ve smyslu většího zamyšlení nad prolematikou onoho systému. Nakonec se celý děj stočil do béčkového akčňáku a dva noví Robinové Hoodové šli samy směle proti celému systému. Závěr: poměrně koukatelné, ale místy až zbytečně přímočaré.

Nedotknutelní (2011)

Obyčejně bych o toto téma nezavadil a film tím pádem ani nezhlédl. Navíc francouzká kinematografie není úplně můj šálek kávy. Přesvědčili mě až zde psané komentáře. Snímek je naprsto báječný a svou podstatou strhující. Je to oprravdu drama, ale naprosto bezprostřední herecký výkon Omara Sy je fenomenální a dodává vskutku komediální prvky, které mnohdy řádně zahýbali mou bránicí. Místy mi přijde, že Omar vlastně ani nehraje. Tento joho výkon (mimo ostaní samozřejmě) perfektně podtrhává celý snímek. Celková bezprostřednost a nevšední (vlastně naprosto přirozený) přístup k postiženému klientovi (příteli) staví Intouchables opravdu to topky filmů. 100%

Ocelová pěst (2011)

Rocky comeback v podání železného robota? A Hugh Jackman jako najednou uvědomnělí otec? Ano už tady všechno bylo a při shlédnutí Ocelové pěsti jsem zažíval opravdu nejedno Deja vu. Vcelku pěkně udělané bojové scény s roboty a velmi realisticky zdařilé. Toť se zdá být vše co na tomto filmu dokáži ocenit.

Tři dny ke svobodě (2010)

Čekal jsem zrod z čítankového otce a učitele na ultra akčního hrdinu a mlátičku béčkových akčňáků. Opak je pravdou. Výborně zahrané hlavně od Russela Crowea. Kdy opravdu vypjaté situace vedou k zoufalým činům. Oceňuji hlavně scénář, který není přeplácaný nereálnými akčními scénami. 100%

Thor (2011)

Do kina jsem šel s tím, že nevím co mám čekat a opravdu jsem byl velmi mile překvapen. Pro mě až doposudn naprosto neznámý Chris Hemswort mě opravdu překvapil svým hereckým projevem, a ruku na srdce dámy, i svým obrovským charisma. Celkově vzato dvě hodinky uběhli jako nic ovšem v závěrečných titulkách jsem si připadal jakoby o něco ochuzen. Osobně bych děj natáhl ještě tak o půl hodinky a ještě bych chvíli nechal Thora na zemi bez svých schopností. A ještě trochu bych rozvinul onu obrovskou moc strážce Bi frostu. Jinak se opravdu jedná o povedenou sci-fi pohádku. Cele to završuje svým výkonem Antony Hopkins. Jen je ještě škoda. že Odinovu ženu (Rene Russo) nenchali její postavu také trochu více rozvinout než jen na tři rychlé scény. Celkově 85%

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Éra sitcomů je už dávno pryč............. sitcomy vystřídaly Dextrové, Housové a všemožné kriminálky. Jak velký omyl nastal po shlédnutí první série tohoto výborného seriálu. Parta fyziků a jedna přistěhovaná kráska s IQ hluboko pod průměrem partičky čtyř kamarádů. Všichni jsou na jednu stranu geniové na druhou stranu postpubertální kluci. Všemu vévodí ustřední postava Dr. Cheldona Coopera, který je už opravdu blázen, ikdyž jak on tvrdí není, protože ho jeho matka nechala vyšetřit :-D