Underworld: Vzpoura Lycanů (2009)

Ale tak proč ne. Bitky slušný akorát mi nesedí jak se poslední dobou díly vracejí nazpět. Asi je to trend začít epilogem a končit prologem. Každopádně lepší než dvojka a horší než jednička. Ale čekal jsem, že to bude horší. Každopádně jsem se nenudil. Složitou zápletku nehledejte. Vlk má rád upírku, táta upír nemá rád vlky. Upírka je těhotná s vlkem a to tatík nemůže zkousnout no a problém je na světě. Do karet nehraje ani to, že vlk je jeho otrok. Ještě se pořád nemůžu rozhodnout kdo je lepší jestli Rhona Mitra nebo Kate Beckinsale. Váhal jsem dloho, ale pro Rhonu mám slabost. Takže jedna hvězda plus za Rhonu.

Gran Torino (2008)

V dnešní době počítačových animací, bojových scén stylu Tygr a drak, modrého pozadí v 300, přijde Clint Estwood s rolí a hlavně režií ve výborném dramatu a tak trochu i akčním snímku. Osobitý herecký výkon Clintovi tak vlastní, drsný kecy a všeobecně drsná atmosféra filmu dělá z Gran Torina best of film poslední doby. Onen automobil Gran Torino 1972 jen tak na okraj podtrhává celou atmosféru filmu. Je to velice příjemné shlédnout něco podobného po Batmanech, Transformerech, Iron Mananech a co já vím po jakých všech stamilionových produkčních hitech. Clint dokázal, že režie a osobitý herecký výkon nepotřebuje milonovou produkci a udélal drama perfektních kvalit i bez všemožných efektů poslední doby.

Území bílých králů (1991) (seriál)

Spíš jen jako zajímavost. Skutečně je to pravda. Tento seriál se točil v Třeboni (no asi nic nového). Od doby kdy mě maminka koupala ve škebli :-) jsme s rodiči jezdili každé léto na dovolenou právě do Třeboně a zrovna i v tu dobu kdy se tam natáčel tento seriál. Jestli si pamatujete na roli Pavla Zedníčka coby policajta tak si jistě vzpomenete i na jeho policejní fáčko :-) Blatníky černé, haubna žlutá, střecha bílá, na boku nápis POLICIE a na střeše houkačka. Tenkrát nás jako malý parchanty hrozně naštvalo kdo si to dělá takhle nemístnou srandu, že si dá na takhle hnusný fáčko z boku nápis POLICIE. Nu a tak jsem šli a z mladistvé nerozvážnosti nás nenapadlo nic lepšího, než že jsme z toho fáčka ukradli SPZtku (dodnes jí někde mám v garáži na steně). Už si moc nepamatuju v čem byli ty SPZ tak specifické, ale každopádně televizní štáb přehazoval tu jednu co jim zbýla ze předku na na zadek (dle záběru), protože kolikrát bylo fáčko v záběru bez jedné SPZ. Tímto se tedy omlouvám za způsobenou škodu České televizi a kdyby někdo o ztracenou SPZ projevil zájem stále ji ještě vlatním ;-)

Sanitka (1984) (seriál)

Příteli chvátej S.O.S......... seríál z let dávno minulých o začínající pražské záchrance a i o soukromém životě hlavních postav. Dříve možná ano nyní opravdu ne. A ani tenkrát to nemělo moc šťávu.

Rozpuštěný a vypuštěný (1984)

Naprosto nezaměnitelný a osobity styl dua Svěrák Smoljak. Výtečná komedie z dílny těchto dvou protagonistů. Mají tak specifický styl humoru, že je nenapodibytelný a již v prvních minutách je jasná jejich nálepka.

Mikeovo nové auto (2002)

Vpomínám si jak jsem po shlédnutí Příšerek s.r.o koukal na tento bonus k dvd. Pustil jsem si ho pět krát za sebou a řehtal se tak až mi tekli slzy. Opradu vynikající.

Gumídci (1985) (seriál)

Stoupo ty tupoune. Stoupo ty jsi tak silný... a taky tak chytrý :-D best kresloun od Disneyho

Čáryfuk (1970) (seriál)

Čáryfuk a jeho Tačvůd (žába v kapse) naprosto nejúžasnější seriál mého mládí. Nebojím se použít slovo kultovní. Sice si už moc nepamatuji o co vlastně šlo, ale vybavuji si hrozně hubeného mírně extentrického čaroděje a s tím se mi spojuje jak jsem si nenchával ujít ani jeden díl.

Bota jménem Melichar (1983)

V osmdesátých letech oblíbený film mládeže. Nyní jen úsměvné.