Poslední plavky (2008)

Kdyby tam nehráli Čtvrtníček s Poláškem tak by to bylo dost tragické, ale oni dva svým osobitým hereckým výkonem a hláškami docela zaujali.

Rychlí a zběsilí (2009)

Na jednu stranu trochu moc přeefektované, ale koukavé. Po podprůměrné dvojce a ještě horší trojce opět rychlá kola a drsný Vin Diesel v čele.

Štvanec (2003)

Upřímně jsem se nechal zlákat hereckým obsazením ve formátu Tommy Lee Jones a Benicio Del Toro. Je až udivující k čemu se tito dva herci nechali zlákat. Děj vyprávějící o honu kočce a myši, kdy je Tommy instruktor vojáků, specialista na boj muže proti muži hlavně s noži a Benicio je jeho nejnadanější žák, kterému po čase kdy sloužil v armádě nějak ruplo v hlavě a tak trochu se pomátl. Tommy je tedy přivolán, aby pomateného vojáka se zásluhami dopadl a dopravil do rukou spravedlnosti. Místy předimenzované scény kdy Benicio skáče snad ze sto metrového mostu do řeky za asistence celého policejního sboru. Skok samozřejmě nejen přežije, ale je schopen odplavat až do daleké divočiny, aniž by si ho kdokoliv všiml. Nejvíc mě ovšem dostala scéna, kdy si Benicio v nějaké staré, polorozpadlé (asi) továrně zhotovil z několika klacíků kovářkou výheň a ze starého listového pera si ukoval nůž. Jen výtažek dvou scén, které neuvěřitelně shazují celý příběh a staví celý děj do nízkorozpočtového braku.

Sedm životů (2008)

V první polovině filmu jsem si stále říkal co to má jako znamenat? Proč se Ben chová jak se chová? Zkrátka minimum vodítek k pointě celého děje. Od druhé poloviny se začíná již vyjasňovat o co vlastně jde a konečný závěr je slaďák jak z červené knihovny a nejdeno oko nezůstane suché. Dojemné slaďáčky moc nevyhledávám a Will Smith mi do této role moc nesednul, ikdyž jeho herecký výkon je dozajista hodně dobrý. Celkově se dá říci, že film má něco do sebe a nutí diváka sledovat děj a přemýšlet, což je velké plus v jinak nic moc příběhu, ikdyž finální myšlenka je dozajista hodně chrabrá.

Rallye smrti (2008)

Všechno až moc přehnané a až moc nerealistické a to i z pohledu, že se z části jedná o sci-fi. Na filmy kde hraje Jason Statham jsem na podobné zážitky zvyklý, takže mě více méně nic nepřekvapilo. Scénář jednoduchý, děj lehce předvídatelný a pokus o závěrečný happy end je také velmi lascivní a do celkového děje naprosto nezapadá. Samozřejmě nechybí lepé, poloobnažené sexbomby v rolích vězeňkyň.

Nenávist (2002)

Docela dost jednoduše napsaný a předvídatelný scénář. Avšak perfektní režije dodává celému filmu děsivé a hrůzu nahánějící tempo. U nejedné scény mi po zádech běhal mráz, ikdyž jsem skoro přesně věděl co nastane. Takže celkově se dá říci, že se jedná o povedený horor.

Sbal prachy a vypadni (1998)

Tak jako špatné to nebylo. Ale já prostě anglický suchý humor nemám rád. Nejvíce mě dostala scéna jak přišli vybrat to marihuanové doupě a majitélé v pozici obránců svého majetku po nich stříleli ze vzduchovky. Tak to je asi ten humor, kterému asi moc nerozumím.

Šifra mistra Leonarda (2006)

Mě se to líbilo. V mém případě jsem bohužel nejdříve šel do kina a až pak četl knihu. Ale celkový dojem jsem měl perfektní. Velice zajímavě podaný rozbor obrazu Poslední večeře Páně mě vskutku zaujal a i mnohé další tajemné záhady kolem celého příběhu. Dle mého názoru je příběh dobře propracovaný a herecký výkon nejen Toma Hankse byl na hodně dobré úrovni. Avšak na plný počet tomu ještě něco chybělo. Možná spíše tam toho bylo moc, každopádně scénáristy nahrazená knihovna jakýmsi vyhledávačem na internetu.......... to jsou asi ty věci které mě odrazují od pěti hvězd.

Tobruk (2008)

Huuuf. Tak nakonec jsem to dokoukal. Příběh je více méně dobrý, ale Marhoulova režie mi prostě nesedí. Někdy trochu zmatené scény a někdy až moc dlouhé a zbytečné prodlevy v ději. Nejsem kritik na tom správném místě a mnozí by mi řekli tak jsi to jdi zkusit natočit sám, ale myslím, že tohle se Marhoulovi opravdu nepovedlo.

Drsná Planina (1979)

Vznik pohraniční stráže těsně po skončení druhé světové války. Sice tam byla cítit už komunistická propaganda, ale více méně měl děj hlavu a patu.