SaNcHeZ_cz

Instagram: lukas.placek
LinkedIn: lukasplacek

<< předchozí 1 2 3 4 15 29 42 56
    • 26.4.2020  16:01

Chris Hemsworth coby traumatizovaný válečný hrdina, který se vydává s týmem na sebevražednou misi, která se mění v boj o holý život. Příběhově slabší a docela dost tuctové, včetně jednotlivých aktérů, ovšem s naprosto parádně vymyšlenou a nasnímanou akcí, která si pro surovost nejde daleko. Inspirace v žánrové konkurenci je znatelná, v takhle povedné žánrovce to ovšem není na škodu.

• 25.3.2020  10:10
    Lov (2020)

Slušně odvedená žánrová práce, která má s notnou dávkou nadsázky i sociálně politický přesah a nebojí se jít tak trochu proti konvencím. Ve výsledku vlastně docela fajn hodinka a půl, u které se nudit rozhodně nebudete a navíc přidá i trochu dobře mířeného humoru.

• 9.3.2020  13:58

Mark Wahlberg a přehlídka žánrových klišé v docela výrazně televizním zpracování. Peter Berg si vybral slabší chvilku a servíruje docela zapomenutelnou kriminálku na motivy knižní série o které jste sice neslyšeli. Obstojné, pár slušných momentů, několik slušných hlášek ale jinak docela běžný béčkový pokus o něco, co tam prostě není. Někdo se moc díval na Jacka Reachera a řekl si, že to zkusí také. Ale moc se to nepovedlo.

• 29.2.2020  14:38
    V síti (2020)

Chaloupková a Klusák natočili sice možná trochu tendenční dokument, jeho sdělení je ovšem jasné a ani za mák příjemné. Není to pozitivní podívaná a pro citlivější jedince může být i tahle forma (která nejde vyloženě do hloubky) docela dost. Jako začátek diskuze na téma, které je třeba řešit je dokument V síti ovšem výborný. A i přes nedostatky a občasnou možná až zbytečnou umělost je jedním z nejzajímavějších českých dokumentárních počinů posledních let.

• 13.2.2020  10:26

Ne. Takhle teda vážně ne. Takhle nezáživná, nucená a násilně politická slátanina fajn podívanou rozhodně není. Jonathan Tucker je neskutečně fajn a překvapivě i podivně napsaná a místy hodně otravná postava Kristen Stewart je vlastně v tomhle podání i docela snesitelná ale zbytek... Slátanina všeho co všude jinde fungovalo a nebo by mohlo fungovat, která nemá nápad, myšlenku ani charakter. Elizabeth Banks natočila neskutečně nudnou adaptaci které dává naprdel kterákoliv jiná varainta téhle značky. Kdyby se někdo místo snahy za každou cenu něco dokazovat nebo se k něčemu vyjadřovat (a že je to asi tak přirozené a nepostřehnutelné jako úder kladiva na spánek) radši věnoval tomu připravit alespoň v rámci blockbusterů koukatelný film, bylo by to daleko lepší. Tohle je prostě fail.

• 17.1.2020  16:19

Náramně povedená akční zábava, která rozhodně nedělá předešlým dílům ostudu, v některých momentech bych navíc i tvrdil, že je překonává. Will Smith a Martin Lawrence mají pořád chemii, zub času přidává zajímavý prvek do tohoto koktejlu a nové vedení přináší dostatek nápadů na to, abyste se ty dvě hodiny v kině nenudili. Provtřídní nálož humoru, trochu temnoty a nášup dobře natočené akce. Tohle je trefa do černého, snad jen škoda trochu slabšího záporáka.

• 7.1.2020  10:57
    77th Golden Globe Awards (TV pořad) (2020)

Ceremoniál poměrně rutina a zbytečně natahovaná sterilní nuda jako je ostatně v posledních letech už klasické. To co ovšem vejde do paměti je opět Ricky a jeho nekorektní humor v monologu a pár vstupech během celého ceremoniálu. Ještě kousavější, ještě nekorektnější a tnoucí do živého, spíše než na adresu jednotlivých herců a hereček tak s ohledem k současným problémům a nešvarům ve společnosti. Minimálně za něj si tyhle ceny zaslouží palec nahoru. Škoda jen, že ho tam nebylo podstatně více.

• 4.1.2020  23:16
    Peče celá země (TV pořad) (2020)

Česká verze je vlastně docela fajn, jen za originálem i ostatními lokálními variantami trochu zaostává. Příslib do budoucna tam ale je, jen by to chtělo některé věci doladit a jiné přiblížit více originálu.

• 19.12.2019  10:09

Závěr nové trilogie aneb ještě, že už je to za náma. Abrams se ze všech sil snaží vrátit film zpět na správnou kolej a alespoň v závěru dát fanouškům to, co vlastně chtěli, nicméně zapomíná na to vlasatně servírovat dobrý film. Star Wars: Vzestup Skywalkera je sice v některých detailech docela fajn a funkční, nicméně ta křečovitost, nucenost a uspěchaná přímočarost filmu hodně ubližuje a ty násilně překvapivé zvraty tomu rozhodně nepomáhají. Pro tuhle trilogii ovšem naprosto odpovídající výsledek. Takže ano, ještě, že už je to za náma.

• 14.12.2019  19:42

Michael Bay a jeho návrat k velkým akčním peckám bez robotů? Vlastně jo. 6 underground je vcelku zábavný akční blockbuster přesně podle pravidel klasických bayovek. Tentokrát sice s menší vizuální stylizací než bývá pro režiséra zvykem, nicméně akce, humoru a sebestředných momentů je ve filmu víc než dostatek. Pokud jsou přímočaré akční filmy hlavně na efekt vaší krevní skupinou, s touhle novinkou rozhodně nesáhnete vedle.

• 4.10.2019  11:28
    Joker (2019)

One man show psychopata v podání Joaquina Phoenixe. Joker je skvěle natočený komplikovaný příběh zrodu civilní verze jednoho z nejznámějších komiksových padouchů ale do běžného komiksového filmu má zatraceně daleko. Dojemný a uvěřitelný, zároveň ale také mrazivý a místy až děsivý pohled na vývoj charakteru člověka pod vlivem pokřivené společnosti. Skvělá audiovizuální stránka položená na působivém soundtracku od Hildur Guðnadóttir a především naprosto neskutečný a ve všech ohledech dokonalý Joaquin Phoenix. Tohle si zkrátka chce zažít.

• 2.10.2019  14:10

Ze začátku parádní, že si až člověk říká, jak Netflix tentokrát zaskóroval. Bohužel s postupem času jak se snaží film být čím dál tím víc chytřejší, mu začíná docházet šťáva a všechno to začíná čím dál tím víc drhnout až se celá tahle záležitost v samotném závěru zvrhne v neskutečný paskvil který se snaží tak moc být originální až ona samotná pointa filmu ve výsledku vlastně nefunguje a stává se z něj paradox, kterému ani při sebevětší snaze prostě neuniknete. Vizuálně a vůbec řemeslně je to vlastně fajn (až na ty digitální triky) ale po slibném úvodu, který působil jak ty nejlepší věci z devadesátek, jsem čekal v závěru přeci jen něco víc.

• 27.9.2019  19:06
    Doom: Annihilation (2019)

Peklo na Zemi, ale v dost jiném smyslu než asi tvůrci zamýšleli. Lacině vyhlížející břečka té nejhrubší jakosti, která by dovedla zapadnout i mezi klenoty ze Syfy nebo od Asylum. Takový příliš nevydařený pokus o to zkombinovat něco jako první filmový Resident Evil s laciným sci-fi televizní slátaninou a la Screamers: Hon na člověka. Výsledek je taková pecka, že by i Uwe Boll záviděl.

• 20.9.2019  17:15
    Ad Astra (2019)

Skvěle natočené, výborně zahrané a nesmírně atmosferické přemýšlivé sci-fi ve kterém kraluje výborný Brad Pitt a skvělý Hoyte van Hoytema. Rozhodně ne pro každého, nicméně pokud vám tahle dramatická výprava za otázkami z vlastní minulostí sedne, budete to prožívat s hlavním hrdinou od začátku až do konce.

• 12.9.2019  18:59

I když mám Spider-Mana jako postavu hodně rád a jedničku bych rozhodně nezatracoval, u dvojky jen těžko nacházím slov, protože se jedná pro mě asi o podobně "zajímavou", "nápaditou" a vůbec ne lacině vyhlížející marvelovku jakou byl druhý Thor nebo Incredible Hulk. Bohužel i u těch dvou jsem se asi bavil více. Jasně, konfrontace s hlavním záporákem jsou díky inspiraci komiksem a hlavně audiovizální nápaditosti hodně působivé, zbytek filmu je ale tak nějak prostě nezajímavá vata, ve které se bohužel ztrácí i Jake Gyllenhaal, který vyjma několika momentů nemá moc s čím pracovat. Digitálních triků je hodně ale všechno to působí tak nějak lacině a trochu i zastarale, scenáristicky je to ale šílená bída, která místo toho, aby se snažila postavit na vlastní nohy, ždíme ostatní filmy jak jen to jde. A fakt, že všechno zásadní a podstatné se stane až vlastně v rámci závěrečných titulků a hned po nich mi přijde přinejmenším úsměvný. Vidět Mysteria konečně na plátně je vlastně fajn, k tomu těch pár povedených skečů ale celek to ve výsledku v rámci těch více jak dvou hodin fakt nezachrání. Navíc mi přijde, že se z těch filmů tak nějak posledních pár let vyrácí ta atmosféra něčeho vyjímečného a osobitého a Spider-Man: Daleko od domova je toho bohužel ukázkovým případem. Tohle si podruhé asi už nedám.

• 16.8.2019  17:58

Hvězdami nabouchaná devítka od Tarantina je v dílčích momentech naprosto geniální, ve zbytku ale pro mě těžce nepřístupná a výrazně slabší přehlídka obrazů ze zákulisí filmu, které drží pohromadě skvělý DiCaprio a Pitt. Tentokrát jsem se prostě s filmem od Quentina nejspíš nenaladil na stejnou vlnu, jako třeba v případě Jackie Brown. Pro někoho třeba opět strop, já jsem se ovšem do Tenkrát v Hollywoodu prostě nemohl dostat a bavil se spíše epizodními kousky než filmem jako celkem. Každopádně závěrečná sekvence je Tarantino v nejlepší formě, což jen pro mě bohužel ukazuje jak zbytek filmu v mých očích trochu pokulhává.

• 14.8.2019  21:24
    Batman: Hush (2019)

Ještě o ždibec tragičtější než pohnojený The Killing Joke. Animáky od DC to měly docela dobře rozjeté ale v posledních letech kdy dochází na ty zásadní kusy komiksových předloh si ve snaze vymezit se proti předloze podráží sami nohy. Překopaná pointa celého příběhu, předělaný hlavní padouch a tuctové osekání jednoho z těch originálnější příběhů netopýřího muže na další řadový animák, který nemá moc čím oslovit. Škoda.

• 2.8.2019  10:49

Vysokooktanová záležitost se sympatickým obsazením, která akcí, zábavností i humorem hravě strčí poslední díly hlavní série do kapsy. Tohle je přesně ta jízda, o kterou si každý fanoušek akce říkal po posledním díle, protože tihle dva dovedou utáhnout s přehledem klidně celou svoji vlastní sérii. Přičtěte si k tomu vylepšeného Idrise Elbu, parádní Vanessu Kirby a dostatek humoru a vzájemného špičkování hlavních protagonistů a máte o zábavu na více jak dvě hodiny vystaráno. Tohle se zkrátka povedlo a já bych se rozhodně za další díl nezlobil.

• 1.8.2019  09:42

Dvě hodiny ve společnosti sice hvězdami obsazeného ale jinak docela tuctového dramatu na motivy skutečného příběhu, které sice z průměru pozvedává několik povedených momentů a pár dobře mířených humorných dialogů, na těch 130 minut je to ale zatraceně málo. Ve své podstatě si film může podat ruce s žánrově docela podobným kouskem Operace Entebbe.

• 23.7.2019  11:31
    O život (2019)

Další akčňák od Netlflixu a tentokrát se urodil snad asi zatím nejnudnější kousek, co tahle platforma v rámci své produkce vyvrhla. Zajímavé obsazení je možná tak to jediné, co by na snímku mohlo zaujmout. Trestuhodně slabý scénář se snad všemi myslitelnými neduhy, šablonovité od hlavy až k patě, té akce tu zase tolik není a k tomu podivně vykonstruované dějové zvraty. Tohle se prostě fakt nepovedlo. Nudnější akční slátaninu by člověk jen těžko pohledal.

• 20.6.2019  14:33

Po hromadě zhovadilostí posledních let se Sandler vrací ve v rámci možností obstojné a po všech ohledech průměrné komedie, která si utahuje z literárních detektivek a zvládá to i bez sandlerova specifického fekálního humoru. Takže vlastně docela výhra. Pořád to z téhle komedie ale nedělá krovíjak dobrý film, jako kulisa to ovšem asi ujde.

• 6.6.2019  00:21
    Černobyl (TV seriál) (2019)

Musím se přiznat, že jsem ze začátku byl poněkud skeptický a ani se neopovažoval doufat v to, že by tahle minisérie dokázala to, co se Craigu Mazinovi a spol povedlo. Jelikož se o havárii v Černobylu zajímám už od dětství, proběhlo mýma rukama už hodně filmů a seriálů s touto tématikou, žádnému se ovšem nepovedlo i přes pár úprav takhle perfektně vystihnout samotný milník lidské společnosti a jeho nepředstavitelné rozměry. Seriálový Černobyl je fantastickým pětidílným svědectvím, které exceluje jak po řemeslné tak po herecké stránce Tohle je prostě klenot, který se jen tak neurodí a za těch pět famózních hodin si tenhle kousek ty vavříny prostě zaslouží. Takhle kvalitně zpracovaná látka ve všech ohledech se totiž právem může rovnat těm největším televizním klenotům historie a ta mrazivá atmosféra se vám pod kůži bude držet ještě zatraceně dlouho. Vichnaya Pamyat

• 9.5.2019  14:40

Asi dost bude záležet, s jakou do Pokémon: Detektiv Pikachu půjdete. Pokud vám totiž nevadí, že na filmu je jeho cílení na mladší publikum zatraceně znát a to ovlivňuje i samotný příběh a postavy a budete ochotní překousnout několik trikově výrazně slabších momentů v druhé půli filmu, nevidím moc důvodů proto, proč filmu nedat šanci. Čistokrevná služba pro fanoušky která umí pobavit i dojmout, nabízí sympatické hrdiny a poměrně přesvědčivě zvládá prodat hraný svět Pokémonů. Lepší výsledek by se asi málokdo po oznámení odvážil čekat.

• 8.5.2019  17:42

Remaky jsou většinou docela zbytečnou záležitostí, kterou si v US kompenzují fakt, že je drtivá většina publika prostě líná číst cizojazyčné filmy. Člověk by ale čekal, že když za filmem stojí ten stejný režisér a scenárista, že to prostě nebude taková hrůza. Kdybych neviděl originál, tak si řeknu, že to je vlastně jen docela průměrná pseudokriminálka s Liamem Neesonem v hlavní roli. Když ovšem vezmu fakt, že právě Boj sněžného pluhu s mafií bylo pro mě jedno z největších překvapení poslední let, srovnávat to prostě musím. Tohle nemá ani z půle tolik nápaditosti, hravosti a surově mrazivé přímočarosti. Tohle je prostě lacinější, podstatně nudnější a zbytečně komplikovanější derivát původního filmu, ve kterém možná tak zaujme parádně over the top záporák. To je ale tak všechno

• 30.4.2019  10:53
    High Life (2018)

To co se v trailerech tváří jako docela přemýšlivé a chytré sci-fi s trochu děsivým přesahem je ve výsledku jen nezáživná pseudoartová záležitost, která si hraje na víc, než ve skutečnosti má. Někomu tahle bakelitová podoba rádoby hluboké myšlenky o lidské reprodukci a sexualitě bude po chuti, za mě je to jen jedna velká nuda, která působí lacině nejen vizuálně ale i myšlenkově. A těch pár docela atmosferických momentů a občasná slušná kamera to rozhodně nezachrání

• 25.4.2019  09:22

Filmová událost posledních let, kulminace x let velkolepých plánů a propojených příběhů... a výsledkem je v podstatě jen humorem proložená fanouškovská služba bez většího zápalu? Ano, Avengers: Endgame mají pár geniálních momentů (výtah), pár slabších (protahování jednoho "vtipného" motivu) a jednu naprosto epickou bitku, která potěší snad každého. Jako film ale tahle závěrečná tečka za Thanosem prostě moc nefunguje možná proto, že téměř vše s čím operuje, udělal Marvel už dříve a lépe. Ale co, důležité je, že jsme se zasmáli, pochopili nějakou tu narážku a tak proč řešit to, že je film ve výsledku jen dvouhodinová epizodní záležitost, která v hromadě nenabídne příliš napětí, nápaditosti nebo nosného příběhu. Hlavně že máme všechny kolonky zaškrtnuté a kolotoč se může rozjet znovu.

• 8.4.2019  22:46

To že aktuální tvůrčí dohled po kvalitativním sešupu posledních sérií dokázal pohřbít jedny z nejlepších záporáků předlohy a udělat z nich v podstatě jen a pouze docela povrchní maskovaný white trash, to už samo je k zamyšlení. Když ale dojde na jednu z nejpamátnějších a nejděsivějších scén komiksu která by všechno mohla vykoupit, tak se i přes prvoplánovou šanci šokovat budou tvůrci držet ještě takhle zkrátka a pošlou na porážku jen v podstatě vedlejší aktéry? Nemluvě o tom, že samotný akt ve výsledku vlastně ani nedává moc smysl. Pořád si říkám, že lámat na tímhle seriálem hůl je škoda ale takhle pomrvené a rádoby šokující momenty, které jsou jen hodně slabým odvarem jak předlohy tak řad minulých mě jen přesvědčují o opaku.

• 5.4.2019  09:23
    Shazam! (2019)

Shazam! mohl dopadnout jakkoliv, nicméně to co Sandberg s Gaydenem nakonec do kina dotlačili je vlastně docela dost jiná komiksovka, která díky svojí nadsázce, humoru a částečné dětinskosti rozhodně nezapadne. Slušné obsazení a parádní atmosféra podrží i místy trochu slabší scénář a triky. Film jako takový pak pobaví jak ty nejmenší tak ty odrostlejší. Škoda jen, že to všechno působí tak trochu laciněji, než by bylo zdrávo.

• 29.3.2019  12:43
    Hnüs (2019)

Své velkolepé biografie se dočkali i Mötley Crüe. A stejně jako kapela má tenhle film největší šťávu v momentech, kdy dochází na sex, drogy a rock'n'roll. Jakmile ovšem dojde na lámání chleba, The Dirt se nemůže zbavit pocitu umělosti, vykonstruovanosti a zbytečné přímočarosti. Pro fanoušky asi povinnost, pro ostatní jen trochu ostřejší verze klasického rockového portrétu z ranku jako třeba The Runaways.

• 22.3.2019  14:29
    Pašerák (2018)

Pašerák je civilním dramatem na motivy těžko uvěřitelného leč téměř kompletně pravdivého příběhu, které těží především ze skvělého Clinta Eastwooda jak před tak za kamerou. Škoda jen trochu delší stopáže a faktu, že film na několika místech působí až možná příliš zbytečně natahovaně a vykonstruovaně. Jako herecká tečka za legendární hereckou kariérou ale tenhle příběh odvážného důchodce funguje skvěle.

<< předchozí 1 2 3 4 15 29 42 56