SaNcHeZ_cz

Skype: s-a-n-c-h-e-z
Twitter: SaNcHeZ_cz

<< předchozí 1 2 3 4 14 27 40 53
    • 14.12.2017  14:22

Jiní možná budou slintat blahem, u mě se radostné vrnění nedostavilo. Rian Johnson se sice pokouší o něco nového a neprobádaného, ne vždy mu to ovšem funguje. Příběhové zákruty místy působí nahodile, místy zase přehnaně uměle, po většinu času ovšem nudí, protože na to ty postavy jednoduše nemají. Přístup ke kánonu jako jsem slon v porcelánu a v některých scénách vyloženě zastaralé digitální triky tomu moc nepomáhají, stejně fakt, že atmosférou se jedná o jeden z nejslabších dílů série vůbec. Rozpačité jako Rogue One, kvalitami někde u prequelové trilogie se snahou být nové Impérium vrací úder. Výchozí situace pro závěr trilogie tak zrovna dvakrát nadějná není.

• 12.12.2017  00:44

Scenáristická a i formální tečka za úpadkem tohohle seriálu. Hodinu a dvě minuty dlouhá nuda, která jen podtrhuje mízérii, do jaké The Walking Dead upadlo a ve snaze šokovat diváctvo lacinými zvraty v podstatě pohřbívá docela zásadní dějové linky z komiksu, na kteréžto scénáristé nemají a pochybuju že vůbec najdou náhradu. Bez atmosféry, laciné a úplně o ničem, nudí stejně jako zbytek první půlky osmé série. Kvalitativní propad, který jen tak něco nezvrátí.

• 4.12.2017  11:23
    Paddington 2 (2017)

Jedno z mála pokračování, které se nejen, že zvládá vyrovnat svému předchůdci, ono ho i v mnoha ohledech překonává. Druhé dobrodružství s chlupatým sympaťákem z Peru je neskutečně pozitivní dávka optimismu a dobré nálady do žil, která zvláště v předvánočním čase dělá divy. Skvělé obsazení a sebejistější zpracování jsou tu jako příjemný bonus. Tohle si zkrátka užije celá rodina. [85%]

• 16.11.2017  09:54

První filmová Justice League je průšvih na celé čáře. Nudný, nezajímavý a blbě natočený film, který mění zajímavé komiksové postavy v otravné hlupáky, kteří vám začnou hodně rychle lézt krkem. Pokud tohle má být to nejlepší, co má současný filmový DC svět na skladě, pak je nejlepší čas na to poslat tuhle značku k ledu a začít od znovu. Tohle už je totiž posmrtná křeč na které se těžko hledají pozitiva. Snad jen to, že to má "jen" dvě hodiny a uteče to celkem rychle, takže se v kině nebudete trápit dlouho. [40%]

• 10.11.2017  10:56

Nová verze legendárního příběhu se i přes velké ambice a silný herecký fond topí v elementárních chybách a nevyrovnanosti, které podkopávají nohy nepříliš uvěřitelní či zajímavé herecké výkony, slabá kamera a téměř nepřítomná atmosféra. Sám Branagh pak coby Hercule Poirot funguje tak vlastně jen napůl. Tahle verze Agathy Christie tak oslnit příliš nezvládá a vedle ostatních zpracování tohoto příběhu působí možná až příliš nedokonale a podivně. [55%]

• 1.11.2017  16:00

Rádoby originální horor, který pod opisováním od Na Hromnice o den více nic moc převratného vlastně neskrývá. Tuctový horor z vysokoškolského prostředí tak končí jako ještě snesitelná jednohubka především díky tomu, že překvapivě rychle a nenásilně uteče. Ale ten záporák je zatraceně promarněná šance. A doteď mě sakra zajímá, proč se to hlavní hrdince vlastně dělo... [50%]

• 26.10.2017  09:21

Byť v mnohém odlišný a se značně jiným přístupem, třetí Thor opakuje chyby svého předchůdce a i přes velký potenciál končí víceméně jen jako OK podívaná, která sice není tak špatná jako konkurence, skákat nadšením z ní ale rozhodně nebudete. Mdlé, nepříliš obratně uchopené postavy (s vyjímkou Korga), slabý scénář a fragmentovaný film, který spíše než celistvý příběh připomíná sled událostí, kde fungují dílčí momenty, rámcový příběh ale příliš ne. [65%]

• 16.10.2017  12:04
    Sněhulák (2017)

Tuctová vyumělkovaná a nepříliš zajímavá adaptace bestselleru, která nejen že nedělá příliš dobrou reklamu knížce, sama o sobě nedává příliš mnoho argumentů pro svoji existenci. Nepříliš padnoucí casting (+WTF v podobě špatně předabovného Vala Kilmera), slabý scénář a kvalitativní kolísání, ze kterého by byla docela zajímavá horská dráha. Sněhulák se zkrátka příliš nepovedl a dalšího dobrodružství se Harry dočká pravděpodobně v jiném zpracování, protože tohle zkrátka moc nefunguje, film sám totiž jakoby nevěděl, pro koho chce být. [60%]

• 6.10.2017  08:09

Filmový skvost, který nezůstává původnímu nic dlužen a v mnohém bych si dovolil říci, že jej i překonává. Denis Villeneuve natočil nesmírně atmosferické sci-fi, které má jednu z nejlepších audiovizuálních stránek za poslední roky. Navíc má Blade Runner 2049 potenciál zrát podobně, jako jeho předchůdce. Skvělý v celkovém měřítku i v detailech, výborně napsaný i zahraný, byť jen místy trochu odcizený a natahovaný. Přesto už po prvním shlédnutí se jedná o jeden z top snímků nejen tohoto roku. [85%] více ZDE

• 29.9.2017  09:50
    Wind River (2017)

Surová kriminálka z nehostinného prostředí Wyomingu, která nabízí nejen zajímavé postavy a slušnou atmosféru, ale také vtahující příběh, který si vás získá a nepustí až do samotného závěru. Vizuálně se sice jede na festivalový standard, téměř vše ostatní ovšem funguje na výbornou. [75%]

• 26.9.2017  09:35

Opravdu jsem se snažil být nezaujatý a a tenhle první díl prequelové trilogie si užít bez předsudků. Problém ovšem je v tom, že vlastně po prozívání téměř dvou a čtvrt hodiny vlastně nevím, co mi chtěl Rodinný přítel vlastně sdělit a pro koho by měl jít. Zmatek, bída a nepřehlednost na jedné stranně, přepálení a značně nepříjemní herečtí představitelé na straně druhé. Docela chápu, že tahle série něco pro tvůrce znamená, to ovšem neznamená automaticky to, že bude mě zajímat nebo budu přehlížet elementární chyby, kterými film oplývá. Film si sice asi nezaslouží být stahován do stejné úrovně jako pitomé komerční komedie, na druhé straně ale právě díky bezbřehému parazitování na jednom z českých filmových kultů a hraní si na velkolepou filmovou událost bych čekal přeci jen něco trochu víc, než jen takovéhle umělé a prvoplánové křepčení bez atmosféry a uvěřitelné hloubky.

• 20.9.2017  14:37

Elitní britští špióni jsou ve své druhé štaci poněkud rozpačití. Scénáristické tápání, lacinější digitálnější akce, trochu nevhodný přístup k návratu Harryho a nevýrazní záporáci táhnou tenhle sequel k průměru. Na druhé straně jsou tu sympaťáci od Statesman (hlavně Pedro Pascal), pár skvělých momentů a několik smrtících komediálních gagů, které by si zasloužili vytesat do kamene. Kingsman: Zlatý kruh není ani zdaleka tak elengantní, propracovaný a vypilovaný snímek jako jeho předchůdce, bavit se v kině ale rozhodně budete. | Více ZDE

• 14.9.2017  09:23

Tak tohle je překvapení i pro mě. A to jsem si říkal, že horší jak v případě Transformers: Pomsta poražených to být nemůže i kdyby se snažili. Michael Bay se ovšem jen tak nenechá zahanbit. Pátí Transformers jsou utrpení, kde jde oknem vše, co na sérii bylo alespoň v rámci možností stravitelné. Hektický střih jen podporuje naprosto smyslu zbavený scénář (a to i na poměry téhle už tak nízko operující série), kde nesmyslné a vyumělkované postavy odříkávají nadměrně stupidní dialogy, zatímco se v pozadí odehrává nepříliš kvalitní digitální akce, kterou nezachrání ani těch pár praktických triků, které by si samy o sobě možná zasloužili pochvalu, nicméně v téhle 151 minut dlouhé zhovadilosti zapadnou. Hrůza, děs a utrpení, nicméně především nuda, kterou nezachrání ani ona neskutečně násilně naroubovaná historická linka. Tohle se prostě zbavilo veškeré logiky a alespoň zbytků úrovně jakou tahle značka měla a po hlavě se vrhlo do světa nesmyslného digibordelu, ve kterém se Marky Mark pokouší o další "Feel it, Feel it", jenže jediné co budete chtít je, aby to už skončilo. Pro kteroukoliv jinou sérii by pecka podobné kvality znamenala definitivní stopku, tady se ovšem sebevědomě pojede dál, takže příště sraz u brány pekelné.

• 8.9.2017  09:05
    To (2017)

Byť ne tak děsivé, jak by se asi čekalo, remake To má bezesporu své momenty. Parádně obsazení a zahraní hrdinové, skvělý byť trochu upozaděný Skarsgård a audiovizuální zpracování, které ostatní mohou jen závidět. Superlativy bych šetřil, přesto se ovšem jedná o podívanou, která si vaši pozornost rozhodně zaslouží a přihodí i něco navrch. [70%]

• 5.9.2017  21:09
    V utajení (2017)

Za tři ale stěží. Překombinovaná podívaná, která s každou další minutou ztrácí čím dál tím více kredibility. Nepříliš zajímavé nebo objevné postavy, předvídatelné zvraty a nepříliš smysl dávající děj, jenž si o sobě myslí, že je chytřejší než tomu ve skutečnosti je. Akční sekvence jsou relativně fajn a atmosféra minimálně v první půli funguje poměrně slušně, zbytek se ale rozpadá jak domeček z karet a finále působí možná až trochu antiklimaticky. Na béčko by to celkem šlo ale žádné převratné věci nad rámec inteligenčně jednoduché jednorázové podívané od V utajení nečekejte.

• 4.9.2017  09:05
    7 životů (2017)

Potenciál by tu byl, to ne že ne. Jenže samotná realizace funguje tak možná na ploše dvou a půl minut v traileru. Ve dvouhodinovém celku se totiž tahle rádoby chytrá a nápaditá podívaná trestuhodně rozpadá na nijaký, otravný a značně hloupý pokus o něco, co tam prostě není. Spíše než k Equilibriu má tahle podívaná blíže k Aeon Flux. Noomi Rapace je sice sympaťačka, ale herecky tuhle sedmiroli úplně nedává a když ji nepodrží ani samotný scénář je docela zle. 7 životů je ve výsledku nepříliš vydařený pokus o docela zajímavé sci-fi s nekompromisním přístupem ke svým postavám. Jenže dobrý nápad, dobré úmysly a pár fungujících scén nezachrání jinak umělé, neuvěřitelné a hloupé sci-fi, které si zkouší hrát na víc, než ve skutečnosti má. Christian Rubeck a Willem Dafoe jsou fajn, Noomi samotná v roli některých sester také, ale důvodů k radosti není mnoho. [50%]

• 24.8.2017  15:03
    Temná věž (2017)

Ambice střídá zklamání. Velkolepé plány jsou ta tam a zdá se, že i po právu. To co mělo být velkolepou filmovou událostí končí jako docela průměrný a povrchní mix fantasy a sci-fi, který skončí dříve, než začne být zajímavý. Slušné obsazení to i přes potenciál zachránit nezvládá. Vyložený průšvih se nekoná, nic zásadního ovšem také ne. [40%]

• 22.8.2017  09:59

Akční komedie ještě nevymřely a je to zatraceně dobře. Zabiják & bodyguard je sice hned v několika momentech možná trochu svéhlavější a nucenější, než by musel být, přesto se jedná o zábavné béčko, které sype akci a humor v takovém tempu, že se ty dvě hodiny v kině vážně nudit nebudete. [75%]

• 7.8.2017  12:52

Charlize Theron v hlavní roli stylového a krvavého akčního béčka, kde o kulky, zvraty a sexappeal není ani zdaleka nouze. Skvělá hudební složka, parádní zpracování a trochu slabší scénář, to vše dává dohromady zajímavý mix, který si ovšem nebudete chtít nechat ujít v kině. Naavíc k té akci film totiž zvládá vykouzlit v několika momentech takový sexuální náboj, o kterém si můžou filmy jako 50 odstínů šedi nechat jenom zdát. [75%]

• 2.8.2017  10:48
    Baby Driver (2017)

Zajímavě pojatá, byť nesmírně natahovaná a v druhé půli už trochu nezajímavá tuctová kriminálka, ve které je sice potenciál, díru do světa s ní ale Edgar Wright neudělal. Jako pokus dobré ale revoluce se nekoná. [70%]

• 24.7.2017  13:44

Velkolepé sci-fi, které nezvládá úplně přesvědčivě prodat svět, ve kterém se odehrává. Vysněný projekt Lucq Bessona působí především rozpačitě, než cokoliv jiného. Vizuálně řádně velkolepé a pompézní, obsahově ovšem vyprahlé, nesourodé a hledající identitu o více jak půl hodiny déle, než by bylo třeba. [55%]

• 24.7.2017  11:52
    Dunkerk (2017)

Christopher Nolan a jeho precizní portrét jednoho z důležitých momentů pro spojenecká vojska v 2. světové válce. Řemeslně téměř dokonalá podívaná, která nemá v tomto ohledu slabé místo, jejíž jediný větší problém je fakt, že trojenost, mechaničnost a s ní spojená i poněkud netradiční vyprávěcí struktura nesedne úplně všem. Těm, kterým ano, Dunkerk odkrývá jedno z nejpůsobivějších zpracování tohoto válečného konfliktu i přesto, že se film neopírá o jakoukoliv velkou bitvu či rozhodující vítězství. Nolan Nolan v tomhle ohledu zkrátka víc přesně, co chce divákům z tohoto období ukázat a za tím si jde bezchybně až do samotného konce. Navíc, pokud se u vás onen emocionální kontakt s filmem dostaví až v samotném závěru (jako tomu bylo u mě s odhlaením osudu kapitánova syna), čeká vás emocionální baráž, která zanechá hluboký dojem. [85%]

• 15.7.2017  13:19

Tak precizní závěr trilogie, tu už hodně dlouho nebyl. Rozlučka s Casearem je skvělý blockbuster jak z jiné doby, ve kterém se Matt Reeves nebojí jít si za svým a servírovat divákům osobitou vizi, která vás díky perfektním digitálním trikům místy posadí na zadek. Preciznost úvodní westernové dvacetiminutovky si sice film po celou svoji délku neudrží, přesto kvalitu příliš neztrácí. Byť je tak Válka o planetu opic trochu delší, než by musela být, díky opičím hrdinům jí to nebudete mít úplně za zlé. [80%]

• 11.7.2017  09:41
    Pilgrimage (2017)

Docela smutný výsledek. Vizuálně sice celkem zajímavé, za což může především na poměry sympaticky osobitá kamera, nicméně příběhově celkem nijaká podívaná, která se vcelku táhne. Příběhově ploché a neodladěné, herecky nepříliš zajímavé a nebýt občasné brutalitky tu a tam tak se vlastně Pilgrimage z hlavy vykouří celkem rychle. Takové hodně průměrné béčko, které příliš důvodů k nadšení nedává.

• 6.7.2017  10:07

Třetí zpracování Spider-Mana a potřetí trochu jiné. Spider-Man: Homecoming má bezesporu své neduhy a ne vždy působí úplně přesvědčivě, během těch dvou hodin a něco se ovšem najde hned několik momentů, kdy tahle komiksová podívaná šlape na jedničku. Skvělá hudební složka, výborné obsazení a špetka MCU dává dohromady poměrně zajímavou verzi pavoučího muže, která se vedle zbylých dvou zpracování téhle látky rozhodně neztratí [75%]

• 4.7.2017  08:27
    Tah pěšcem (2014)

Na tři je to málo, na čtyři zase moc. Tah pěšcem je v detailech poměrně zajímavým počinem, který těží ze skvělého zpracování, velice příjemné kamery a výtečné hudební složky, scenáristicky ale trochu pokulhává a tak během těch necelých dvou hodin se najde dostatek hluchých míst, kdy tahle historická studie Edwarda Zwicka tak trochu přešlapuje na místě. Navíc jsem si úplně nebyl jistý tím, jak Tobey Maguire psychicky labilního hráče ztvárnil. Pořád je to slušná podívaná, přesto jsem se až do konce nemohl zbavit pocitu, že z téhle látky šlo vyždímat daleko více.

• 29.6.2017  13:58
    Shimmer Lake (2017)

Vlastně ve výsledku docela podprůměr. To co by s trochou štěstí mohla být ve výsledku docela fajn kriminálka tak trochu trpí tím, že čekáte, kdy se tvůrci otevřeně přiznají, že se jedná o komedii, spíše než čistokrevnou kriminálku. Silná inspirace v netradičních vyprávěcích postupech (opisování od Mementa je očividné) tomuto vážně nepomáhá, stejně jako akvizice primárně komediálních herců. Nepravděpodobný vývoj případu i závěrečné odhalení tak i díky tomu asi úplně nefunguje tak, jak tvůrci zamýšleli, byť Benjamin Walker je až do poslední dvacetiminutovky docela fajn.

• 29.6.2017  00:07

Tak to vážně teda nemám slov. Trochu nechápu, co jsem to vlastně právě viděl. Scénáristé nepříliš vtipného Cop Out pojali podezření, že problém byl posledně někde jinde než v jejich scénáři a tak se do kriminální komedie pouští po svém, znovu verbujíc Bruce Willise, jehož kariéra má o sedm let později podstatně více šrámů, než by bylo zdrávo. Ano, pár zajímavých a nápaditých momentů se ve filmu sice najde, nicméně největší problémem celé podívané je, že to všechno vlastně strašně moc nefunguje. Stupidní scénář, který je naprosto mimo (a to včetně prkenných dialogů, které jakoby nikdo před natáčením nepřečetl nahlas, aby si uvědomil jak hloupě vlastně zní), stejně jako ten zástup známých tváří, které se ve filmu mihnou v epizodních rolích. Pitomoučký skeč na téma laciná varianta na devadesátkové filmy (jistá inspirace Posledním skautem by se tam taky dala dohledat) v moderním hávu, který někdo tak trochu pozapomněl sestříhat a natáhl jej na hodinu a půl. Takhle se filmy jednoduše netočí a je k tomu docela dobrý důvod. To co totiž může takhle na papíře celkem fungovat, v téhle podobě jednoduše nefunguje a zamrzí to každých pár minut, když se film neustále pokouší pohnout z místa, ovšem marně. Pokud máte náladu na nahého Willise na skateboardu jak projíždí absurditou napěchovanou kriminálkou zavánějící až neúmyslnou parodií a trousící hlášky, které by nezvládl snad prodat ani tak před dvaceti lety, pak směle do tohoto béčka. Jinak ovšem ne. A to ani nemluvím o tom, že úvodní expozice postav ve filmu vyprávěná z pohledu jedné z vedlejších postav, pokračuje i deset minut před samotným koncem. Nebo že samotný příběh je vystavěn tak mistrným způsobem, že vedle něj slova vykonstruovanost a strojovitost blednou závistí.

• 28.6.2017  12:46
    Raw (2016)

Tohle je docela f*ed up záležitost. Francouzský trochu netradiční pohled na dospívání sice jde možná místy trochu moc uměle za svým, nicméně na šokujícím aspektu, nechutnosti a atmosféře to filmu zase tolik neubírá. Osobně si nepamatuju kdy naposled mě francouzská současná tvorba takhle oslovila. Vlezlý, nepříjemný a do značné míry působivý film, který nebude pro úplně slabé povahy.

• 21.6.2017  09:28

Asi bych úplně neměl problém s těma zvraty v závěru, ať už působí přehnaně jak chtějí. První část pooměrně slušně buduje atmosféru, aby se v druhé a třetí části film mohl naplno rozjet. Místy sice trochu neobratné a vykonstruované, nicméně nenudil jsem se ani na moment a ten velký zvrat byl vlastně docela fajn změnou. Slušné atmosferické béčko, které zabaví a místy i docela překvapí. Takže vlastně proč ne.

<< předchozí 1 2 3 4 14 27 40 53