SaNcHeZ_cz

SaNcHeZ_cz

Lukáš Plaček

okres Znojmo
Filmový fanatik

homepage
Twitter: lukasplacekcz
Instagram: lukas.placek
LinkedIn: lukasplacek

36 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 14 28 41 54
  • 11.12.2018  10:13

  Potenciál a ambice by tu byly, bohužel se je debutantovi Christianu Riversovi nedaří ani z půlky naplnit. Smrtelné stroje sice nabízejí dostatek velkolepé akce (byť triky místy až možná příliš pokulhávají) trikových momentů, pod slupkou toho všeho ale nenabízí přiliš nad rámec plochách postav a nepříliš podmanivého příběhu. Pro neznalé diváky je to možná docela přímočará a polopatická blockbusterová podívaná, pro čtenáře knihy pak docela ořezané torzo, které sice v rámci možností funguje, ztrácí však kus ze svého charakteru a komplexnosti. Pokud vám tedy stačí jednorázová dobrodružná podívaná bez nějaké větší hloubky, pak směle do toho. Pokud čekáte přeci jen něco trochu více, budete mírně zklamáni.

  • 4.12.2018  16:07

  The Christmas Chronicles je překvapivě zábavnou rodinnou podívanou do času vánočního, která stojí na skvělém Kurtu Russellovi coby "cool" Santovi. Pokud hledáte něco trochu jiného a oddechovějšího na předvánoční večery, pak dál hledat nemusíte. I přes slabší triky a nepříliš originální příběhovou stránku je tenhle kousek dostatečně zábavný na to, abyste mu jeho neduhy rádi odpustili. Pro někoho možná i nová vánoční klasika.

  • 28.11.2018  10:12

  Ano, je tam sice několik slušných momentů a několik docela i vtipných, byť docela křečovitě (útěk z farmy), to ovšem nemění nic na tom, že tohle se docela tragicky nepovedlo. Překombinovaná, nepříliš zábavná a řemeslně nedotažená akční podívaná, která nezvládá ani bavit, ani děsit. Prázdné a umělé postavy odříkavající špatné repliky, narážky na předešlé díly působí spíše nahodile (chybí už jen to nenápadné pomrknutí do kamery) než přirozeně a příběhově vychází spíše podprůměrně. Nový predátor má tak trochu problém obstát i vedle docela zatracovaných Predátorů a blíží se spíše kvalitám Vetřelec vs. Predátor. S přihlédnutím k faktu, že za tímto stojí Shane Black, je Predátor: Evoluce jednoznačný průšvih, který nezachraňuje absolutně nic. Nudné, nezáživné a hloupé až hrůza. Vážně doufám, že ten oslí můstek ke druhému dílu zůstanen nenaplněn a když už se do tohoto vesmíru bude někdo vracet, zkusí s tím něco trochu jiného a smysluplnějšího.

  • 17.11.2018  16:32
  Outlaw King (2018)
  ****

  Robert I. Skotský a jeho cesta za královskou korunou. Outlaw King je sice nedokonalým, ovšem působivým a rozhodně chytlavým portrétem vladaře, který si musel svoje místo na slunci vybojovat. Slabší dramatické momenty zachraňují naštěstí slušní herci (pokud příliš neřešíte přízvuky), solidní atmosféra a silné akční sekvence.

  • 15.11.2018  15:19

  Kouzelnický svět Harryho Pottera se vrací ve druhém spin-offu a výsledek je spíše rozpačitý. Jistě, působivá řemeslná stránka (především výprava), slušní herci (s výjimkou trochu otravného Deppa) a ta správná kouzelnická atmosféra tu jsou, stejně jako koňská dávka nostalgie a vzpomínek, na druhou stranu ale film tak trochu postrádá nějaký nosný děj, který by diváka pohltil a držel ty dvě a čtvrt hodiny. Ve výsledku totiž film působí spíše jako soubor skvělých scén a těch, které zase tak dobré nejsou, s minimem pojícího materiálu, který by je držel pohromadě. Navíc absence trochu jasnější a výraznější narativní struktury z Grindelawldových zločinů dělá spíše takovou overturu závěrečnému dílu trilogie (a nejspíše i dalším dílům navazujícím), spíše než samostatný a plnohodnotný díl. Fanouškům to sice bude stačit, podruhé by to už ale vyjít nemuselo.

  • 12.11.2018  10:24

  Třetí verze filmového Milénia jako slušná kriminálka docela funguje i bez předchozí znalosti, avšak tam kde řemeslná stránka a Claire Foy v hlavní roli tuhle kapitolu zachraňují, filmu podráží nohy dějová linka a její ne vždy zrovna šikovná realizace, která ne zřídkakdy působí až přehnaně vykonstruovaně a uměle. Pokud od tohoto filmu nečekáte velké věci ale jen v rámci možností slušnou kriminálku v severském duchu, pak směle do toho. Nic víc toho ale v sobě Dívka v pavoučí síti neskrývá.

  • 4.11.2018  12:06

  Energická pocta kapele, ve které naprosto nevídaným způsobem dominuje Rami Malek v roli jedné z největších ikon hudebního průmyslu. Přičtěte si k tomu výběr těch největších hitů kapely Queen a máte dostatek důvodu pro fanoušky k tomu, aby film glorifikovali do nebes. Pokud ovšem od filmu očekáváte snahu jít trochu pod pokličku samotné kapele a jejímu frontmanovi, budete v tomhle ohledu trochu zklamáni, neboť Dexter Fletcher a Bryan Singer servírují podle not zbývajících členů kapely částečně předžvýkaný a upravený příběh, který se odmítá nějak hlouběji věnovat zákulisním událostem v historii skupiny. Stejně jako po řemeslné stránce, kde film ne vždy funguje na takové úrovni jako by si jeho herecká a hudební složka zasloužila. I tak se ovšem jedná o energickou záležitost, která strhne masy a předkládá další důkaz o tom, jak moc velkou ikonou tahle kapela je i po dlouhých letech od jejich posledního koncertu v původní sestavě.

  • 30.10.2018  11:01

  Absurdní, přepálené a úplně mimo, ale také s nadsázkou jasně jdoucí za svým cílem. Mandy - Kult pomsty je jeden velký drogový rauš na motivy akčních videobéček let dávno minulých, satanismu a šíleného Nicolase Cage v projednou zase perfektně vybraných rolích. Tohle je zkrátka ve své podstatě artová béčková řezničina, která vas buď na první pohled zaujme a nepustí až do závěrečných titulků, nebo s nechápavým výrazem vás nechá ledově chladnými.

  • 17.10.2018  11:29
  22 July (2018)
  ***

  Paul Greengrass natočil na motivy jednoho z nejkrvavějších útoků poslední doby docela překvapivě odosobněný film, který se sice snaží pojmout celou problematiku trochu obsáhleji, díky velkému důrazu na soudní proces a nedostatečnému rozvíjení událostí předcházejících útoku a útoku samotného, trpí nejenom film na nedostatečnou atmosféru a absenci nějaké větší emocionální investice ze strany diváka. Připočtěte si k tomu trochu delší stopáž a máte film, který za hranicemi strohého předávání informací a předžvýkávání některých motivací moc víc nepředvede.

  • 13.10.2018  09:00

  Těžko hledám slov. Damien Chazelle už několikrát přesvědčil, že zkrátka umí, a během několika let se vyhoupl mezi největší talenty současného Hollywoodu. A pokud o tom je něco nejlepším důkazem tak je to právě První člověk. Absolutně dokonale natočené životopisné drama, které sice třeba svým záběrem především na osobní život kosmonauta nebude sedět úplně každému, avšak tomu kdo očekává spíše příběh na pozadí, spíše než jen opisnou rekonstrukci, nabízí tahle dvouhodnka a půl naprosto precizně budovaný příběh úspěchů i neúspěchů, který v závěru vygraduje tak epickým způsobem, že bych se to rázem nebál označit za jeden z největších filmových zážitků co jsem měl.

  • 6.10.2018  09:33
  Venom (2018)
  **

  Jak rozhodně nedělat adaptaci ikonické komiksové postavy. Důvodů je hodně a pozitiv málo. V téhle podívané je jeden z nejznámějších padouchů adaptován do podoby zastaralého, lacině vyhlížejícího a především ne moc nápaditého nebo napínavého fláku, který tak o patnáct dvacet let zaspal dobu. Vážně jsem Venoma chtěl mít rád, Ruben Fleischer a spol ovšem byli hodně proti. [50%]

  • 10.9.2018  12:18

  V letním období docela sympatický pokus, který stojí a padá se scénářem, který místy funguje a místy ne. O absurdity a extrémy (stejně jako na běžné svatbě) není nouze a Keanu Reeves a Winona Ryder jako nerudní hosté na svatbě, na které by oba raději nebyli, fungují na výbornou, jak jen jim to scénář Victora Levina dovolí. Pokud vám je tahle dvojka sympatická a už máte pár svateb navštívených, pak směle do téhle letní pohodovky. Nic jiného než jejich svatební hašteření na okraji slavících hostů ale od filmu nečekejte.

  • 29.8.2018  08:55
  Upgrade (2018)
  ****

  Nesmírně vydařená žánrovka, která snoubí chytré sci-fi a nekompromisní akční odvetu, to vše v atmosferické a hravé podobě, která se vám rychle zadere pod kůži. Tahle pecka prostě funguje na výbornou a díky té hravosti a nápaditosti s jakou servíruje své akční části, se k ní budete rádi vracet.

  • 29.8.2018  08:33

  Herecky i příběhově slušné zvládnuté téma (Eddie Marsan je docela slušně děsivý), které zvládá vytáhnout i docela zajímavou atmosféru místy, nicméně celá ta snaha provázat film uměleckou vložkou úplně nefunguje a byť je střih na hudební složku ve finále docela slušně zvládnutý řemeslně, nicméně jako film to úplně nefunguje a výsledek je tak trochu rozpačitý. Film zkrátka neví moc čím chce být a ve výsledku díky tomu docela trpí nesourodostí a ten závěrečný střih finálního útoku a hlubokomyslných tanečních scén je fakt úplně mimo.

  • 20.8.2018  10:35
  Slender Man (2018)
  *

  Populární předloha proměněná v hodinu a půl rutiny, nudy a beznaděje. Filmový Slender Man je viditelně značně ořezaným hororovým kouskem, který nad rámec využití asi nejznámější creepypasty nenabídne zhola nic nového, originálního nebo alespoň zajímavého. Řemeslně podprůměrný kousek nemá moc co zachránit a ani docela slušná hudební složka neudělá z téhle žánrové rozcvičky nic lepšího než jen slaboduchou snahu přiživit se na popularitě něčeho co už nějaký ten čas není úplně v kurzu.

  • 20.8.2018  07:38
  Patient Zero (2018)
  *

  Jedna hvězdička za Stanleyho Tucciho, který si účast v téhle vyplovačce očividně užíval, protože mu došlo o co tady jde. Výplach všeho možné bez sebemenšího náznaku jakéhokoliv nového nápadu nebo dejme tomu vůbec řemeslného umu. Do nebe volající stupidita scénáře a postav nutí k zamyšlení, zda-li někdo vůbec námět filmu pročítal předtím, než se začalo natáčet. Tohle se zkrátka hodně nepovedlo.

  • 12.7.2018  11:19
  Plán útěku 2 (2018)
  odpad!

  Tak touhle cestou rozhodně ne. Film, který více méně klame tělem a tváří se jakože nabízí další porci Stalloneho, tentokrát s Bautistou jako sidekickem, je ve výsledku jen hodně smutné akční céčko, kde otěže přebírají zaměnitelní neschopní hezounci, čemuž odpovídá i stupidní scénář. Tady zkrátka pšenka nepokvete protože Plán útěku 2 je jeden z nejstupidnějších a nejhůř natočených a napsaných filmů co se dostal do kin, co jsem za dlouhou dobu viděl. Navíc, tohle zacházení se Slyem je spíše smutné, než aby tomu člověk fandil. Tohle je dobré tak akorát pro masochisty.

  • 6.7.2018  12:13

  Dvojka Ant-Mana má rozhodně co nabídnout i přes své očividné nedostatky. Tenhle nášup všeho dobrého z jedničky sice částečně postrádá nápaditost a hravost prvního dílu (a působí tak trochu lacině a "kartonově"), bavit ale zvládá dostatečně a nudit se ve společnosti navrátilců z jedničky rozhodně nebudete. Zkrátka ideální letní jednohubka která ani v záplavě jiných komiksáren neztratila charakter.

  • 2.7.2018  12:58

  Návrat nájemného vraha do prostředí války kartelů se sice nevydařil úplně tak, jak by si mnoho z nás přálo, pořád se ale jedná o relativně slušný thriller, který nenudí. Odliv talentu je ale na výsledném produktu cítit poměrně dost, stejně jako slabý scénář, který trpí docela častými hluchými místy, kdy přemýšlíte nad nesmrtelností brouka než se děj zase začne hýbat kupředu.

  • 14.6.2018  09:46
  Manhunt (2017)
  **

  John Woo a jeho nevydařený pokus navázat na svoje legendární akční kusy. Hodně laciné, nedotažené a trestuhodně neoriginální. Hravost a nápaditost je ta tam. Tohle je tuctová kopírka všeho možného bez jakéhokoliv charakteru, která vykrádáním a opisováním i od prvních akčních filmů Johna Woo tak trochu ve výsledku kazí i jeho samotný odkaz legendy devadesátkové akce.

  • 31.5.2018  08:08
  451 stupňů Fahrenheita (TV film) (2018)
  **

  Protože proč neudělat ze všech hlavních motivů a point knihy naprosto povrchní a jednorázové frky, které nikam moc nevedou. Snaha adaptovat moderní společnost působí spíše humorně než seriozně a samotné přepracování Guyova příběhu tak trochu nedává moc smysl a herci tomu zrovna moc nepomáhají. Navíc i Beatty, pro kterého není snad vhodnější volba jak Michael Shannon působí v tomhle podání jako ubožák a tlučhuba bez. Tohle se prostě těžce nepovedlo a tak nějak přemýšlím, pro koho tenhle film vlastně měl být. 451 stupňů Fahrenheita je slabým sci-fi snad po všech stránkách, které nezvládá stát ani na vlastních nohách, natož aby se jako modernizace odkazovalo k předloze. Hloupé, nudně natočené, ošacované o smysluplné dialogy a hlavní významy. Dejte si radši Equilibrium, ač je to smutné, je to podstatně věrnější adaptace než tohle (ačkoliv to adaptace na rozdíl od tohoto není).

  • 24.5.2018  07:52

  Druhý sólový (he... he...) příběh z prostředí historie Star Wars je nakonec podobně rozpačitým dobrodružstvím, jako jeho předchůdce. Tak jako Rogue One totiž hlavní sérii rozšiřuje mnohdy i trochu nečekanými směry, má ovšem problém držet pohromadě a zároveň také zůstat věrný tomu, co pro hlavní sérii bylo kánon. Postesknutí nad retcony stranou, i tak pro fanoušky téhle značky má co tahle výprava do mládí populárního kapitána nabídnout. Jen od toho čekejte zacházení spíše srovnatelné s přístupem Poslední z Jediů. Jen zábavnější, smysluplnější a alespoň s občasným zábleskem perfektně fungující dynamiky na plátně mezi zúčastněnými.

  • 23.5.2018  10:38
  Cargo (2018)
  **

  Natahovaný, nepříliš záživný či nápaditý film, jehož hlavním vývozním artiklem jsou jeden dva docela slušné nápady jak ozvláštnit zombie žánr, které se tvůrci pokusili natáhnout do podoby celovečerního filmu. Průměrné béčko po všech ohledech, které nezachrání ani Martin Freeman.

  • 16.5.2018  09:56
  Deadpool 2 (2018)
  ****

  Nášup jak má být. Dvojka Deadpoola je sebejistější, akčnější a nápaditější byť opakuje chybky jedničky a přidává nějaké vlastní. Přesto je nebudete řešit protože se budete celé dvě hodiny bavit ve společnosti charismatických drsňáků. Narážky, humor a nekompromisní akce tu zkrátka hrají prim. Navíc, titulková/potitulková bonusová scéna aspiruje na nejlepší kousek tohoto ražení historie. Takhle se dělá fan service. [80%]

  • 14.5.2018  09:58
  Anon (2018)
  **

  Po všech ohledech průměrné sci-fi, které si o sobě myslí více, než na co vlastně má. Trestuhodně okopírovaná epizoda Black Mirror v podstatně slabším, méně promyšleném a hodně nuceném podání. Podivná kamera a nepříliš přesvědčivé zpracování tomu rozhodně příliš nepomáhají. [50%]

  • 11.5.2018  10:59
  Psí ostrov (2018)
  ***

  Psí ostrov je nápaditou a hravou zábavou pro celou rodinu, která v sobě DNA Wese Andersona jednoduše nezapře. Rozmanitý ansámbl hereckých propůjčujících hlasy psím hrdinům a jedno nezaměnitelné dobrodružství za záchranou nejlepšího přítele člověka. Fantasitcký pan Lišák zůstal sice nepřekonán, i tak se ale jedná o další vydařený kousek který si nebudete chtít nechat ujít. Škoda jen, že film je silnější v dílčích momentech než jako jeden celistvý příběh. [70%]

  • 4.5.2018  08:18
  The Week Of (2018)
  *

  The Week Of je dalším důkazem toho, kam až lze klesnout. Nudná, otravná a nezajímavá komedie, která se za obsazení a nostalgii snaží skrýt svoji méněcennost a zbytečnost.

  • 2.5.2018  17:29
  Až na dno (2017)
  ***

  Slušně natočené, se zajímavou chemií mezi dvěma hlavními protagonisty ale také utahané, nepříliš dobře vystavěné a dějově slabé. Až na dno je jednorázovou záležitostí která nenadchne.

  • 26.4.2018  17:26

  Marvel slaví deset let ve velkém stylu. Po dlouholetém budování dorazila první část tohoto velkolepého zakončení konfliktu a... vlastně docela fajn. V humorných momentech a v rámci interakce některých postav útočí Infinity War na absolutní špičku toho co Marvel za těch deset let předvedl, díky fragmentování dějových linek, občasnému přílišnému vykonstruování a častému tlačení na pilu je ta pochvala taková poněkud rozpačitá, neboť dramatické momenty zrovna dvakrát nefungují, zvláště v momentě, kdy veškeré zvyšování sázek už vlastně nemá ani smysl. Hodně akce (byť spíše dílčí souboje s jednou větší bitkou), hodně humoru a hodně fanouškovské služby. Takže ta kvalita je pak víceméně vedlejší. | Více ZDE

  • 24.4.2018  18:57
  Štiky (TV pořad) (2018)
  odpad!

  Chápu ten nápad okopírovat tenhle formát populární za oceánem. A koho jiného pro tuhle "radost" vybrat než tuhle (z nějakého mi nepochopitelného důvodu) populární rodinku (když už to Iveta zabalila). Ale tohle je, podobně jako předloha, docela nekoukatelná záležitost, kterou jen podporuje do očí bijící nucenost a snaha o senzaci. Svoje publikum si to čekám podobně jako trampoty Kardashianovic určitě najde (ostatně o to se tu také pokoušíme, že?), já se ostatně budu věnovat ničení mozkových buněk u něčeho kvalitnějšího.

<< předchozí 1 2 3 4 14 28 41 54
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace