SaNcHeZ_cz

Yahoo: sanchezcz
Twitter: SaNcHeZ_cz

<< předchozí 1 2 3 4 14 27 39 52
    • 14.9.2017  09:23

Tak tohle je překvapení i pro mě. A to jsem si říkal, že horší jak v případě Transformers: Pomsta poražených to být nemůže i kdyby se snažili. Michael Bay se ovšem jen tak nenechá zahanbit. Pátí Transformers jsou utrpení, kde jde oknem vše, co na sérii bylo alespoň v rámci možností stravitelné. Hektický střih jen podporuje naprosto smyslu zbavený scénář (a to i na poměry téhle už tak nízko operující série), kde nesmyslné a vyumělkované postavy odříkávají nadměrně stupidní dialogy, zatímco se v pozadí odehrává nepříliš kvalitní digitální akce, kterou nezachrání ani těch pár praktických triků, které by si samy o sobě možná zasloužili pochvalu, nicméně v téhle 151 minut dlouhé zhovadilosti zapadnou. Hrůza, děs a utrpení, nicméně především nuda, kterou nezachrání ani ona neskutečně násilně naroubovaná historická linka. Tohle se prostě zbavilo veškeré logiky a alespoň zbytků úrovně jakou tahle značka měla a po hlavě se vrhlo do světa nesmyslného digibordelu, ve kterém se Marky Mark pokouší o další "Feel it, Feel it", jenže jediné co budete chtít je, aby to už skončilo. Pro kteroukoliv jinou sérii by pecka podobné kvality znamenala definitivní stopku, tady se ovšem sebevědomě pojede dál, takže příště sraz u brány pekelné.

• 8.9.2017  09:05
    To (2017)

Byť ne tak děsivé, jak by se asi čekalo, remake To má bezesporu své momenty. Parádně obsazení a zahraní hrdinové, skvělý byť trochu upozaděný Skarsgård a audiovizuální zpracování, které ostatní mohou jen závidět. Superlativy bych šetřil, přesto se ovšem jedná o podívanou, která si vaši pozornost rozhodně zaslouží a přihodí i něco navrch. [70%]

• 5.9.2017  21:09
    V utajení (2017)

Za tři ale stěží. Překombinovaná podívaná, která s každou další minutou ztrácí čím dál tím více kredibility. Nepříliš zajímavé nebo objevné postavy, předvídatelné zvraty a nepříliš smysl dávající děj, jenž si o sobě myslí, že je chytřejší než tomu ve skutečnosti je. Akční sekvence jsou relativně fajn a atmosféra minimálně v první půli funguje poměrně slušně, zbytek se ale rozpadá jak domeček z karet a finále působí možná až trochu antiklimaticky. Na béčko by to celkem šlo ale žádné převratné věci nad rámec inteligenčně jednoduché jednorázové podívané od V utajení nečekejte.

• 4.9.2017  09:05

Potenciál by by byl, to ne že ne. Jenže samotná realizace funguje tak možná na ploše dvou a půl minut v traileru. Ve dvouhodinovém celku se totiž tahle rádoby chytrá a nápaditá podívaná trestuhodně rozpadá na nijaký, otravný a značně hloupý pokus o něco, co tam prostě není (smutné je, že podobné futuristické laciné béčka patří k mým oblíbeným subžánrům). spíše než k Equilibriu má tahle podívaná blíže k Aeon Flux. Noomi Rapace je sice sympaťačka, ale herecky tuhle sedmiroli úplně nedává a když ji nepodrží ani samotný scénář je docela zle. Přehlížet fakt, že je poloivinu času umělá až hrůza jen kvůli sympatiím k samotné herečce jednoduše nebudu. What Happened to Monday je ve výsledku nepříliš vydařený pokus o docela zajímavé sci-fi s nekompromisním přístupem ke svým postavám. Jenže dobrý nápad, dobré úmysly a pár fungujících scén nezachrání jinak umělé, neuvěřitelné a hloupé sci-fi, které si zkouší hrát na víc, než ve skutečnosti má. Christian Rubeck a Willem Dafoe jsou fajn, Noomi samotná v roli některých sester také, ale důvodů k radosti není mnoho.

• 24.8.2017  15:03
    Temná věž (2017)

Ambice střídá zklamání. Velkolepé plány jsou ta tam a zdá se, že i po právu. To co mělo být velkolepou filmovou událostí končí jako docela průměrný a povrchní mix fantasy a sci-fi, který skončí dříve, než začne být zajímavý. Slušné obsazení to i přes potenciál zachránit nezvládá. Vyložený průšvih se nekoná, nic zásadního ovšem také ne. [40%]

• 22.8.2017  09:59

Akční komedie ještě nevymřely a je to zatraceně dobře. Zabiják & bodyguard je sice hned v několika momentech možná trochu svéhlavější a nucenější, než by musel být, přesto se jedná o zábavné béčko, které sype akci a humor v takovém tempu, že se ty dvě hodiny v kině vážně nudit nebudete. [75%]

• 7.8.2017  12:52

Charlize Theron v hlavní roli stylového a krvavého akčního béčka, kde o kulky, zvraty a sexappeal není ani zdaleka nouze. Skvělá hudební složka, parádní zpracování a trochu slabší scénář, to vše dává dohromady zajímavý mix, který si ovšem nebudete chtít nechat ujít v kině. Naavíc k té akci film totiž zvládá vykouzlit v několika momentech takový sexuální náboj, o kterém si můžou filmy jako 50 odstínů šedi nechat jenom zdát. [75%]

• 2.8.2017  10:48
    Baby Driver (2017)

Zajímavě pojatá, byť nesmírně natahovaná a v druhé půli už trochu nezajímavá tuctová kriminálka, ve které je sice potenciál, díru do světa s ní ale Edgar Wright neudělal. Jako pokus dobré ale revoluce se nekoná. [70%]

• 24.7.2017  13:44

Velkolepé sci-fi, které nezvládá úplně přesvědčivě prodat svět, ve kterém se odehrává. Vysněný projekt Lucq Bessona působí především rozpačitě, než cokoliv jiného. Vizuálně řádně velkolepé a pompézní, obsahově ovšem vyprahlé, nesourodé a hledající identitu o více jak půl hodiny déle, než by bylo třeba. [55%]

• 24.7.2017  11:52
    Dunkerk (2017)

Christopher Nolan a jeho precizní portrét jednoho z důležitých momentů pro spojenecká vojska v 2. světové válce. Řemeslně téměř dokonalá podívaná, která nemá v tomto ohledu slabé místo, jejíž jediný větší problém je fakt, že trojenost, mechaničnost a s ní spojená i poněkud netradiční vyprávěcí struktura nesedne úplně všem. Těm, kterým ano, Dunkerk odkrývá jedno z nejpůsobivějších zpracování tohoto válečného konfliktu i přesto, že se film neopírá o jakoukoliv velkou bitvu či rozhodující vítězství. Nolan Nolan v tomhle ohledu zkrátka víc přesně, co chce divákům z tohoto období ukázat a za tím si jde bezchybně až do samotného konce. Navíc, pokud se u vás onen emocionální kontakt s filmem dostaví až v samotném závěru (jako tomu bylo u mě s odhlaením osudu kapitánova syna), čeká vás emocionální baráž, která zanechá hluboký dojem. [85%]

• 15.7.2017  13:19

Tak precizní závěr trilogie, tu už hodně dlouho nebyl. Rozlučka s Casearem je skvělý blockbuster jak z jiné doby, ve kterém se Matt Reeves nebojí jít si za svým a servírovat divákům osobitou vizi, která vás díky perfektním digitálním trikům místy posadí na zadek. Preciznost úvodní westernové dvacetiminutovky si sice film po celou svoji délku neudrží, přesto kvalitu příliš neztrácí. Byť je tak Válka o planetu opic trochu delší, než by musela být, díky opičím hrdinům jí to nebudete mít úplně za zlé. [80%]

• 11.7.2017  09:41
    Pilgrimage (2017)

Docela smutný výsledek. Vizuálně sice celkem zajímavé, za což může především na poměry sympaticky osobitá kamera, nicméně příběhově celkem nijaká podívaná, která se vcelku táhne. Příběhově ploché a neodladěné, herecky nepříliš zajímavé a nebýt občasné brutalitky tu a tam tak se vlastně Pilgrimage z hlavy vykouří celkem rychle. Takové hodně průměrné béčko, které příliš důvodů k nadšení nedává.

• 6.7.2017  10:07

Třetí zpracování Spider-Mana a potřetí trochu jiné. Spider-Man: Homecoming má bezesporu své neduhy a ne vždy působí úplně přesvědčivě, během těch dvou hodin a něco se ovšem najde hned několik momentů, kdy tahle komiksová podívaná šlape na jedničku. Skvělá hudební složka, výborné obsazení a špetka MCU dává dohromady poměrně zajímavou verzi pavoučího muže, která se vedle zbylých dvou zpracování téhle látky rozhodně neztratí [75%]

• 4.7.2017  08:27
    Tah pěšcem (2014)

Na tři je to málo, na čtyři zase moc. Tah pěšcem je v detailech poměrně zajímavým počinem, který těží ze skvělého zpracování, velice příjemné kamery a výtečné hudební složky, scenáristicky ale trochu pokulhává a tak během těch necelých dvou hodin se najde dostatek hluchých míst, kdy tahle historická studie Edwarda Zwicka tak trochu přešlapuje na místě. Navíc jsem si úplně nebyl jistý tím, jak Tobey Maguire psychicky labilního hráče ztvárnil. Pořád je to slušná podívaná, přesto jsem se až do konce nemohl zbavit pocitu, že z téhle látky šlo vyždímat daleko více.

• 29.6.2017  13:58
    Shimmer Lake (2017)

Vlastně ve výsledku docela podprůměr. To co by s trochou štěstí mohla být ve výsledku docela fajn kriminálka tak trochu trpí tím, že čekáte, kdy se tvůrci otevřeně přiznají, že se jedná o komedii, spíše než čistokrevnou kriminálku. Silná inspirace v netradičních vyprávěcích postupech (opisování od Mementa je očividné) tomuto vážně nepomáhá, stejně jako akvizice primárně komediálních herců. Nepravděpodobný vývoj případu i závěrečné odhalení tak i díky tomu asi úplně nefunguje tak, jak tvůrci zamýšleli, byť Benjamin Walker je až do poslední dvacetiminutovky docela fajn.

• 29.6.2017  00:07

Tak to vážně teda nemám slov. Trochu nechápu, co jsem to vlastně právě viděl. Scénáristé nepříliš vtipného Cop Out pojali podezření, že problém byl posledně někde jinde než v jejich scénáři a tak se do kriminální komedie pouští po svém, znovu verbujíc Bruce Willise, jehož kariéra má o sedm let později podstatně více šrámů, než by bylo zdrávo. Ano, pár zajímavých a nápaditých momentů se ve filmu sice najde, nicméně největší problémem celé podívané je, že to všechno vlastně strašně moc nefunguje. Stupidní scénář, který je naprosto mimo (a to včetně prkenných dialogů, které jakoby nikdo před natáčením nepřečetl nahlas, aby si uvědomil jak hloupě vlastně zní), stejně jako ten zástup známých tváří, které se ve filmu mihnou v epizodních rolích. Pitomoučký skeč na téma laciná varianta na devadesátkové filmy (jistá inspirace Posledním skautem by se tam taky dala dohledat) v moderním hávu, který někdo tak trochu pozapomněl sestříhat a natáhl jej na hodinu a půl. Takhle se filmy jednoduše netočí a je k tomu docela dobrý důvod. To co totiž může takhle na papíře celkem fungovat, v téhle podobě jednoduše nefunguje a zamrzí to každých pár minut, když se film neustále pokouší pohnout z místa, ovšem marně. Pokud máte náladu na nahého Willise na skateboardu jak projíždí absurditou napěchovanou kriminálkou zavánějící až neúmyslnou parodií a trousící hlášky, které by nezvládl snad prodat ani tak před dvaceti lety, pak směle do tohoto béčka. Jinak ovšem ne. A to ani nemluvím o tom, že úvodní expozice postav ve filmu vyprávěná z pohledu jedné z vedlejších postav, pokračuje i deset minut před samotným koncem. Nebo že samotný příběh je vystavěn tak mistrným způsobem, že vedle něj slova vykonstruovanost a strojovitost blednou závistí.

• 28.6.2017  12:46
    Raw (2016)

Tohle je docela f*ed up záležitost. Francouzský trochu netradiční pohled na dospívání sice jde možná místy trochu moc uměle za svým, nicméně na šokujícím aspektu, nechutnosti a atmosféře to filmu zase tolik neubírá. Osobně si nepamatuju kdy naposled mě francouzská současná tvorba takhle oslovila. Vlezlý, nepříjemný a do značné míry působivý film, který nebude pro úplně slabé povahy.

• 21.6.2017  09:28

Asi bych úplně neměl problém s těma zvraty v závěru, ať už působí přehnaně jak chtějí. První část pooměrně slušně buduje atmosféru, aby se v druhé a třetí části film mohl naplno rozjet. Místy sice trochu neobratné a vykonstruované, nicméně nenudil jsem se ani na moment a ten velký zvrat byl vlastně docela fajn změnou. Slušné atmosferické béčko, které zabaví a místy i docela překvapí. Takže vlastně proč ne.

• 20.6.2017  20:16

Byl jsem fanouškem téhle podívané i přes její upadajíc kvalitu s každou další sérií. To co ovšem tvůrci předvedli s tímhle návratem předčilo i má divoká očekávání. Absolutně nechápu to nadšení z téhle devítidílné minisérie, která nemá snad jediný moment, kvůli kterému by stálo za to ji doporučit (a jeden relativně slušný twist těch necelých sedm hodin fakt nezachrání). Již od první části se jedná o neustálé motání nepravděpodobných zvratů, absurdních konstruktů (i na poměry série) a neskutečně neobratně vykonstruovaného šlapání vody, kde snad tvůrci doufají v to, že když se nahodí pár aktuálních témat, nikdo si nevšimne, že vlastně neví, co dělají. Tohle fakt ne. Tupé, nudné, špatně zahrané a ještě hůře napsané. S každým dalším dílem klesá tenhle návrat do větší a větší břečky, jen aby v závěrečné epizodě v tom všem věrným fanouškům, kteří to dotáhli až tak daleko, pěkně vymáchal obličej.

• 15.6.2017  12:32

Tak tohle je trochu škoda. Potenciál (byť ne úplně přirozený) na další 21 Jump Street tu byl, to by to ovšem musel na starosti dostat někdo schopnější. Nová filmová Pobřežní hlídka má sice několik humorných momentů, které bez debat pobaví, v celku se ovšem jedná o docela utahaný, nevýrazný a ne zrovna příliš vtipný či nápaditý film, který veškerý svůj nejlepší materiál vystřílel už v propagaci. Asi bych to úplně nezavrhoval, přesto od Baywatch zázraky nečekejte. [55%] Více ZDE

• 12.6.2017  11:28
    Mumie (2017)

Tak tohle úplně jako ne. Nová verze Mumie je tuctovou, ve všech ohledech průměrnou akční podívanou pro masy, která nejen že postrádá jakýkoliv charakter či děsivost, není ani dostatečně zábavná na to, abyste jí dali přednost před kteroukoliv z předešlých inkrarnací této značky. Jediným, kdo tuhle verzi trochu zachraňuje je Sofia Boutella, nicméně ani ona nezastaví tenhle vlak do záhuby. Pokud tomuto budování vesmíru dali producenti z Universalu přednost před tím, co začali v Drákulovi, docela se bojím, s čím příjdou příště. [50%]

• 12.6.2017  10:52
    Smrtihlav (2017)

Další filmové zpracování jednoho z nejdůležitějších historických momentů, které se udályc na našem území. Na rozdíl od Anthropoidu se film věnuje samotnému příběhu jednotlivých aktérů atentátu včetně samotného říšksého protektora v podání slušného Jasona Clarkea. Sice trochu méně historicky věrné avšak slušně natočené a odvyprávěné. Vedle Anthropoidu a Atentátu se tahle dobovka rozhodně neztratí. [65%]

• 2.6.2017  10:23
    Wonder Woman (2017)

Pár nápadů a slušných momentů tam sice je, novinka v režii Patty Jenkins ovšem opisuje snad veškeré chyby které trápí filmový vesmír od DC snad od jeho počátku. Byť v dílčích momentech zábavná a nápaditá, v celku působí Wonder Woman jako další laciná, přehuštěná a mdlá podívaná, která zahazuje veškerý potenciál ve prospěch ne příliš dobře natočené akci, laciným trikům, některým nepřesvědčivým hereckým představitelům a především zbytečně natahovanému ději, který na ty dvě a půl hodiny je zatraceně málo. Tohle zkrátka moc nevyšlo, ale pořád je to alespoň o ždibec lepší, jako nedávné týmovky. [60%]

• 29.5.2017  16:02
    War Machine (2017)

Válečná satira s nadsázkou nebo smutná výpověď o tom, jaký bordel tam za vodou v rákosí panuje. Film War Machine celé dvě hodiny přemýšlí, čím vlastně chce být, jen aby po 125 minutách přišel k závěru, že je vlastně tak trochu ničím. Stříálení do vlastních řad, trestuhodně nevyrovnaný a nedotažený a herecky navíc ne úplně přesvědčivý. [50%]

• 19.5.2017  09:33

Ridley Scott se rozhodl složit takový reparát, že zapoemente na to, jak se mu nepovedl Prometheus. No a jediné co dokáže je to, že možná nakonec přehodnotíte názor na tenhle několik let starý prequel. Vetřelec: Covenant je totiž těžce nezajímavou, nudnou a stupidní podívanou, která vlastně neví čím chce být. A to její dvouhodinové plácání se na suchu zábava rozhodně není. V konečném pohledu přemýšlím, co vlastně na filmu vypíchnout jako ono pozitivum, nic mě ovšem nenapadá. Ona i ta přidaná hodnota v podobě titulní monstra totiž na papíře vypadá dobře, s tímhle přístupem ke kultovní zrůdě ovšem zrovna do nebe skákat nebudete. [55%] Více ZDE

• 13.5.2017  09:48

Legendy z kriminálního podsvětí stereoidech. Guy Ritchie natočil osobité pojetí artušovské legendy, které se nebojí s nadsázkou a humorem brát věci tak trochu po svém. Akční fantasy, gangsterka v historickém hávu a především čistokrevná záležitost vykazující jasný Ritchieho rukopis. Charlie Hunnam je v titulní roli skvělý, zbytek mu zdatně sekunduje. Navíc po dlouhé době nesmírně výrazný hudební doprovod, který se vám zadere do ušních bubínků s takovou vervou, že si film budete ještě dlouhou dobu pamatovat i přes trochu slabší triky a pár menších dějových přehmatů. Jen od téhle podívané proboha nečekejte seriozní fantasy. [75%] | Vice o filmu ZDE.

• 8.5.2017  11:30

James Gunn a Strážci Galaxie podruhé. Namísto velkolepější, temnější a výbušnější podívané servírují Gunn a spol rozmáchlejší fanouškovskou službu, která si moc dobře uvědomuje, kde vězí síla téhle značky. Namísto velkolepého záporáka (i když...) se věnuje spíše svým postavám a jejich příběhům. Baví ovšem stejně dobře, ne-li s větší vervou jako posledně. Svoji ochotou posunovat hranice moderních komiksovek trochu jiným směrem, než jiné vybledlé a mnohdy depresivní komiksovky, si ovšem vaši pozornost bezesporu zaslouží. Strážci Galaxie Vol. 2 jsou zkrátka zábavou pro zasvěcené, která projednou postavila budování většího vesmíru na druhou kolej a zaměřila se na své postavy a především bavení fanoušků, které které neustane od prvních tanečních krůčků Baby Groota až po The Hoffa. Takže si v hodnocení dovolím téhle partě trochu nadržovat. [80%]

• 1.5.2017  12:42
    Nocturama (2016)

Nocturama je na jedné straně poměrně zajímavou a slušně zpracovanou sondou do klíčového dne rebelující mládeže s velice aktuálním tématem, která však působí v jádru prázdně, zmatečně a tak trochu o ničem.[50%]

• 25.4.2017  09:27
    Uteč (2017)

Jordan Peele a jeho netradiční a místy mrazivá podívaná, která se nebojí jít za hranice toho, co se se od hororů v posledních letech očekává. Místo laciných lekaček spíše buduje atmosféru a staví na originální myšlence, která v závěru ospravedlní i ne zrovna stoprocentní první část filmu. Zpracování se nejedná o nic světoborného, díky skvělému nápadu a velmi slušnému scénáři si ovšem film zaslouží šanci i pro ty, kterým hororový žánr zrovna moc neříká. [75%]

• 20.4.2017  09:06
    Ochránci (2017)

Matička Rus má svoje vlastní superhrdiny. Ochránci jsou přepálenou odezvou na zaoceánské komiksové velkofilmy, která má tak trochu problém fungovat i jako oddechová béčková alternativa pro vyplnění čekání na další řež od Marvelu nebo DC. Minimum originálních nápadů a spíše jen recyklace zahraničních žánrových klišé, otravný hlavní záporák a dialogy, za které by se nemusela stydět kdejaká mateřská školka. Tohle je prostě průšvih na všech frontách který nemá moc co nabídnout a zároveň film není tak špatný, aby začal bavit. [30%]

<< předchozí 1 2 3 4 14 27 39 52