SaNcHeZ_cz

SaNcHeZ_cz

Lukáš Plaček

okres Znojmo
Filmový fanatik

homepage
Twitter: lukasplacekcz
Instagram: lukas.placek
LinkedIn: lukasplacek

38 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 15 29 42 56
  • 13.2.2021  18:34

  Sérií Five Nights at Freddy's silně "inspirovaná" hororová vyvražďovačka, která kromě běsnícího Nicka Cage na sugar rush z klopení jednoho Monstera za druhým a relativně slušné hudební stránky nemá moc co nabídnout. Je to brutální, temné a hlavní hrdina je děsný macho, je to ale taky pitomé, naplněné těžce špatnými herci a příběhem, který vlastně nehraje vůbec roli. Hlavně že to všude cáká, kusy těl/loutek létají vzduchem a běsnící Nick na energeťáku míří překonat High Score.

  • 3.2.2021  21:14

  He, he, he... Ne. Jako chápu, že pro béčkové akčňáky "na zabití času" je laťka většinou docela nízko, přesto by nebylo špatné se občas pokusit se ji alespoň trochu přiblížit. To že do ansámblu dostanu bondgirl, která by strašně moc chtěla být novou Milou Jovovich (ale moc jí to nejde) a po krku ji pošlu mimo jiné absolutně znuděného Garyho Oldmana (u kterého přemýšlím kolikátý naprosto identický záporák v řadě to už byl) dobrý film rozhodně nedělá. Naprosto trestuhodně nezáživná hodina a půl, kde nemá nápad ani scénář, ani akce, ani choreografie ani samotné řemeslné zpracování. Naprosto ukázkový příklad toho, že i když se budu sebevíc snažit aby to vypadalo efektně, když proto nic neudělám a budu plácat páté přes deváté, bude to tomu odpovídat. Ten závěrečný double twist byl pak už jen krásným plivancem do tváře nejenom divákům co u filmu do závěrečných titulků vydrželi, ale také samotné logice, na které se zdál být film postaven.

  • 29.1.2021  17:57

  Popravdě, nevím co jsem to právě viděl. Tenhle kousek se snaží naroubovat na mytologii značky další necelé dvě hodinky něčeho, kde nějaká logika nehraje moc smysl. V rámci tří pokračování Andersonova restartu to ale paradoxně nebylo alespoň tak nudné jako dvojka. Třeskutě blbé, s naprosto nesmyslným designem závodních aut, amatérským scénářem a většinou komparzu a brutálně lacinými exteriéry. Přičtěte si k tomu občasné momenty, kdy režisér jakoby se pozapomněl, že právě netočí v maďarsku porno ale něco, co se alespoň vzdáleně snaží působit jako v rámci možností seriozní kinematografie. Na té lacinosti, přímočaré blbosti a amatérskosti se ale člověk alespoň v několika momentech pobaví.

  • 18.1.2021  20:25
  Za čárou (2021)
  **

  Relativně rychle zapomenutelná válečná podívaná se sci-fi twistem, který nezachrání jinak průměrný až podprůměrný snímek s nesympatickým hlavním hrdinou, absolutní nezájem vyvolávající příběh a jen v rámci možností slušnou akcí. Tenhle kousek si můžete s naprostým klidem odpustit.

  • 19.11.2020  20:20

  Z nadějné hororové komiksovky vydestilovala nudná a těžce nezábavná teen soap opera s hrdiny, kteří jsou vám ve výsledku úplně volní. Noví mutanti se posunují od nikud nikam, většinu času si vylívají srdíčko a a než se objeví něco byť jen trochu zajímavého, naběhnou závěrečné titulky. Vizuálně i scenáristicky podvyživené a vlastně úplně zbytečné. Není divu, že tahle radost byla dlouho u ledu, klidně tam i mohla zůstat.

  • 19.11.2020  20:15
  Jiu Jitsu (2020)
  *

  Pět filmů v jednom, které se ani nesnaží jakýmkoliv způsobem byť jen trochu držet pohromadě. Nesourodá směs inspirací, vykrádaček a napodobování, které ve svém jádru i v porovnání s jinými trestuhodnými béčky zaostává. Herecky šílené (absolutně nechápu proč takoví jako Frank Grillo nebo Tony Jaa se tomuhle upsali), příběhově otřesné a triky jak z průměrného amatérského filmu. Alespoň vzdáleně zajímavou akci zrazuje její strojovitost (a s ní i spojená nepříliš velká uvěřitelnost probíhajících soubojů) a místy obstojná, místy naprosto šílená kamera. Na jednu hvězdu to asi nějakým způsobem je ale tohle je šílenost, kterou nemá smysl ztrácet čas. Na Jiu Jitsu je toho zkrátka špatně příliš mnoho a pouhý fakt, že film nevypadá úplně lacině tady nehraje moc roli.

  • 22.10.2020  13:09

  Skvěle zahraná výprava do jednoho z nejznámějších soudních procesů v USA se špičkovými dialogy a poctivou dobovou atmosférou. Aaron Sorkin natočil snímek, který tu už zatraceně dlouho nebyl a srovnání s žánrovou elitou je rozhodně na místě.

  • 8.10.2020  17:58

  Ne.

  • 25.9.2020  12:08

  Enola Holmes je ve výsledku sice koukatelnou ale nikterak výraznou či výrazně zábavnou podívanou. Pár dobrých scén, skvělý soundtrack s výpravou a minimálně Millie Bobby Brown s Henry Cavillem jsou vyloženě fajn, příběhově jinak výrazně podvyživený film který místy zbytečně moc tlačí na pilu to ovšem nijak extra nevytrhne. Zvláště připočtu-li hodně kolísavé tempo a pokulhávající vyprávění.

  • 10.9.2020  13:11

  Příjemná rodinná jednorázová zábava, která těží především z parádního hlasového ansámblu a nenáročného humoru. Celé to sice příběhově působí trochu podvyživeně a vlastně tak trochu o ničem ale na jedno zhlédnutí to pobaví a to je vlastně nejlepší výsledek v jaký film s tímto přístupem mohl doufat. Nic velkolepého v tomto případě nečekejte, jen lehce nadprůměrný rodinný film s mluvícími zvířátky.

  • 27.8.2020  14:26
  Tenet (2020)
  ****

  Christopher Nolan a jeho další jedinečný počin, který je třeba zažít. Chytrý, originální a nápaditý špionážní thriller který operuje s parádní akcí, sympatickým obsazením a nevídanými kusy s časem a prostorem. Zároveň ale trpí podobným nedostatkem, jakým pro mě trpěl už Interstellar, přes všechnu snahu ne každý dílek skládačky pasuje dohromady tak, jak se snaží Nolan tvářit a i když je tak Tenet v některých dílčích momentech téměř dokonalý, v celku jsou momenty, které mu na kráse nepřidají a naopak působí trochu rušivě. Samotný závěr pak působí trochu odflákle přes všechnu tu snahu o něco jedinečného. I tak je ovšem Tenet na míle vzdálený čemukoliv, co máte šanci vidět v kině.

  • 18.8.2020  12:11

  Slušné obsazení, poctivá blockbusterová atmosféra a v rámci možností slušná akce ale také trochu hloupější a originality také film příliš neposbíral. Výsledný koktejl je ale vlastně fajn letní jednohubka která neurazí a rozhodně minimálně jednou na ty necelé dvě hodinky zabaví dostatečně. Pokud tak od filmu Projekt Power nic jiného než nenáročnou zábavu na letní večer nehledáte, rozhodně vás nezklame.

  • 21.7.2020  12:25
  Palm Springs (2020)
  ****

  Léty osvědčená hlavní zápletka ždímaná na maximum s přídavkem sympatického obsazení které má parádní chemii a je tu letní hit, který si budete chtít dát znovu. Palm Springs sice čerpají z osvědčené klasiky, nicméně zvládají dodat dostatek vlastních nápadů a upřímných momentů a fungujících dialogů nato, aby vás tahle novinka dostala. Ideálnější kousek na dlouhé letní večery mezi novinkami budete hledat jen velmi těžko.

  • 27.6.2020  12:56

  Sympatická pohodová komedie, která těží z parádního obsazení, výborné hudební stránky a příjemné atmosféry, která jakoby vypadla z libovolného ročníku samotné soutěže. Tohle prostě funguje, baví a ty dvě hodiny utečou jako voda. Pokud člověk alespoň trochu zná šílenosti, které Eurovize každoročně nabízí, je tahle pohodová komedie ideální volbou.

  • 23.6.2020  16:32

  Hororová rutina s Kevinem Baconem. You Should Have Left má sice místy hodně sympatickou kameru a charismatického představitele hlavní role, jinak je to ovšem soubor okoukaných žánrových prvků přesně podle klasických šablon. Je sice fajn, že se tvůrci rozhodli spíše než z každého rohu skákat na diváka budovat temnou a mrazviou atmosféru, jednotlivé prvky ale nemají dostatek prostoru na to aby měly nějaký dopad ve filmu tak není až na samotný závěr nic, co by stálo alespoň trochu za zmínku. Jasně, závěrečná rekapitulace je v rámci možností fajn, neospravedlňuje ovšem jinak trochu nelogický postup. Jako spotřební zboží pro fanoušky béčkových hororů asi fajn, jinak ale čistý průměr.

  • 15.6.2020  11:15
  Artemis Fowl (2020)
  **

  Tak tohle se hodně nepovedlo. Filmový Artemis Fowl s tím knižním má pramálo společného. Pokus o velkolepé kouzelné fantasy nevyšel, příběh i postavy moc nefungují, znudění herci tomu zrovna nepřidávají a když jediné co si z filmu odnesete je v rámci možností snesitelný Josh Gad dělající cosplay Hagrida, je něco hodně, hodně špatně. Nejsem si jistý úplně pro koho tohle mělo být, pro znalce předlohy ani pro ty předlohou netknuté to totiž není ani omylem.

  • 8.6.2020  10:47

  Tuctový, hloupý a přehnaně natažený akční pokus, který se snaží být tak temný, osobitý a depresivní, až mu to vlastně vůbec nejde. Přímočarý a nepříliš dobře vystavěný scénář, otravné postavy a absence kauzality a logiky podráží tomuto žánrovému počinu nohy ještě o něco více, než ona přepálené stopáž téměř dvě a půl hodiny.

  • 26.4.2020  16:01

  Chris Hemsworth coby traumatizovaný válečný hrdina, který se vydává s týmem na sebevražednou misi, která se mění v boj o holý život. Příběhově slabší a docela dost tuctové, včetně jednotlivých aktérů, ovšem s naprosto parádně vymyšlenou a nasnímanou akcí, která si pro surovost nejde daleko. Inspirace v žánrové konkurenci je znatelná, v takhle povedné žánrovce to ovšem není na škodu.

  • 25.3.2020  10:10
  Lov (2020)
  ***

  Slušně odvedená žánrová práce, která má s notnou dávkou nadsázky i sociálně politický přesah a nebojí se jít tak trochu proti konvencím. Ve výsledku vlastně docela fajn hodinka a půl, u které se nudit rozhodně nebudete a navíc přidá i trochu dobře mířeného humoru.

  • 9.3.2020  13:58

  Mark Wahlberg a přehlídka žánrových klišé v docela výrazně televizním zpracování. Peter Berg si vybral slabší chvilku a servíruje docela zapomenutelnou kriminálku na motivy knižní série o které jste sice neslyšeli. Obstojné, pár slušných momentů, několik slušných hlášek ale jinak docela běžný béčkový pokus o něco, co tam prostě není. Někdo se moc díval na Jacka Reachera a řekl si, že to zkusí také. Ale moc se to nepovedlo.

  • 29.2.2020  14:38
  V síti (2020)
  ****

  Chaloupková a Klusák natočili sice možná trochu tendenční dokument, jeho sdělení je ovšem jasné a ani za mák příjemné. Není to pozitivní podívaná a pro citlivější jedince může být i tahle forma (která nejde vyloženě do hloubky) docela dost. Jako začátek diskuze na téma, které je třeba řešit je dokument V síti ovšem výborný. A i přes nedostatky a občasnou možná až zbytečnou umělost je jedním z nejzajímavějších českých dokumentárních počinů posledních let.

  • 13.2.2020  10:26

  Ne. Takhle teda vážně ne. Takhle nezáživná, nucená a násilně politická slátanina fajn podívanou rozhodně není. Jonathan Tucker je neskutečně fajn a překvapivě i podivně napsaná a místy hodně otravná postava Kristen Stewart je vlastně v tomhle podání i docela snesitelná ale zbytek... Slátanina všeho co všude jinde fungovalo a nebo by mohlo fungovat, která nemá nápad, myšlenku ani charakter. Elizabeth Banks natočila neskutečně nudnou adaptaci které dává naprdel kterákoliv jiná varainta téhle značky. Kdyby se někdo místo snahy za každou cenu něco dokazovat nebo se k něčemu vyjadřovat (a že je to asi tak přirozené a nepostřehnutelné jako úder kladiva na spánek) radši věnoval tomu připravit alespoň v rámci blockbusterů koukatelný film, bylo by to daleko lepší. Tohle je prostě fail.

  • 17.1.2020  16:19

  Náramně povedená akční zábava, která rozhodně nedělá předešlým dílům ostudu, v některých momentech bych navíc i tvrdil, že je překonává. Will Smith a Martin Lawrence mají pořád chemii, zub času přidává zajímavý prvek do tohoto koktejlu a nové vedení přináší dostatek nápadů na to, abyste se ty dvě hodiny v kině nenudili. Provtřídní nálož humoru, trochu temnoty a nášup dobře natočené akce. Tohle je trefa do černého, snad jen škoda trochu slabšího záporáka.

  • 7.1.2020  10:57
  77th Golden Globe Awards (TV pořad) (2020)
  ***

  Ceremoniál poměrně rutina a zbytečně natahovaná sterilní nuda jako je ostatně v posledních letech už klasické. To co ovšem vejde do paměti je opět Ricky a jeho nekorektní humor v monologu a pár vstupech během celého ceremoniálu. Ještě kousavější, ještě nekorektnější a tnoucí do živého, spíše než na adresu jednotlivých herců a hereček tak s ohledem k současným problémům a nešvarům ve společnosti. Minimálně za něj si tyhle ceny zaslouží palec nahoru. Škoda jen, že ho tam nebylo podstatně více.

  • 4.1.2020  23:16
  Peče celá země (TV pořad) (2020)
  ***

  Česká verze je vlastně docela fajn, jen za originálem i ostatními lokálními variantami trochu zaostává. Příslib do budoucna tam ale je, jen by to chtělo některé věci doladit a jiné přiblížit více originálu.

  • 19.12.2019  10:09

  Závěr nové trilogie aneb ještě, že už je to za náma. Abrams se ze všech sil snaží vrátit film zpět na správnou kolej a alespoň v závěru dát fanouškům to, co vlastně chtěli, nicméně zapomíná na to vlasatně servírovat dobrý film. Star Wars: Vzestup Skywalkera je sice v některých detailech docela fajn a funkční, nicméně ta křečovitost, nucenost a uspěchaná přímočarost filmu hodně ubližuje a ty násilně překvapivé zvraty tomu rozhodně nepomáhají. Pro tuhle trilogii ovšem naprosto odpovídající výsledek. Takže ano, ještě, že už je to za náma.

  • 14.12.2019  19:42

  Michael Bay a jeho návrat k velkým akčním peckám bez robotů? Vlastně jo. 6 underground je vcelku zábavný akční blockbuster přesně podle pravidel klasických bayovek. Tentokrát sice s menší vizuální stylizací než bývá pro režiséra zvykem, nicméně akce, humoru a sebestředných momentů je ve filmu víc než dostatek. Pokud jsou přímočaré akční filmy hlavně na efekt vaší krevní skupinou, s touhle novinkou rozhodně nesáhnete vedle.

  • 4.10.2019  11:28
  Joker (2019)
  *****

  One man show psychopata v podání Joaquina Phoenixe. Joker je skvěle natočený komplikovaný příběh zrodu civilní verze jednoho z nejznámějších komiksových padouchů ale do běžného komiksového filmu má zatraceně daleko. Dojemný a uvěřitelný, zároveň ale také mrazivý a místy až děsivý pohled na vývoj charakteru člověka pod vlivem pokřivené společnosti. Skvělá audiovizuální stránka položená na působivém soundtracku od Hildur Guðnadóttir a především naprosto neskutečný a ve všech ohledech dokonalý Joaquin Phoenix. Tohle si zkrátka chce zažít.

  • 2.10.2019  14:10

  Ze začátku parádní, že si až člověk říká, jak Netflix tentokrát zaskóroval. Bohužel s postupem času jak se snaží film být čím dál tím víc chytřejší, mu začíná docházet šťáva a všechno to začíná čím dál tím víc drhnout až se celá tahle záležitost v samotném závěru zvrhne v neskutečný paskvil který se snaží tak moc být originální až ona samotná pointa filmu ve výsledku vlastně nefunguje a stává se z něj paradox, kterému ani při sebevětší snaze prostě neuniknete. Vizuálně a vůbec řemeslně je to vlastně fajn (až na ty digitální triky) ale po slibném úvodu, který působil jak ty nejlepší věci z devadesátek, jsem čekal v závěru přeci jen něco víc.

  • 27.9.2019  19:06
  Doom: Annihilation (2019)
  odpad!

  Peklo na Zemi, ale v dost jiném smyslu než asi tvůrci zamýšleli. Lacině vyhlížející břečka té nejhrubší jakosti, která by dovedla zapadnout i mezi klenoty ze Syfy nebo od Asylum. Takový příliš nevydařený pokus o to zkombinovat něco jako první filmový Resident Evil s laciným sci-fi televizní slátaninou a la Screamers: Hon na člověka. Výsledek je taková pecka, že by i Uwe Boll záviděl.

<< předchozí 1 2 3 4 15 29 42 56