SaNcHeZ_cz

SaNcHeZ_cz

Lukáš Plaček

okres Znojmo
Filmový fanatik

homepage
Twitter: lukasplacekcz
Instagram: lukas.placek
LinkedIn: lukasplacek

36 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 14 28 41 54
  • 10.9.2018  12:18

  V letním období docela sympatický pokus, který stojí a padá se scénářem, který místy funguje a místy ne. O absurdity a extrémy (stejně jako na běžné svatbě) není nouze a Keanu Reeves a Winona Ryder jako nerudní hosté na svatbě, na které by oba raději nebyli, fungují na výbornou, jak jen jim to scénář Victora Levina dovolí. Pokud vám je tahle dvojka sympatická a už máte pár svateb navštívených, pak směle do téhle letní pohodovky. Nic jiného než jejich svatební hašteření na okraji slavících hostů ale od filmu nečekejte.

  • 29.8.2018  08:55
  Upgrade (2018)
  ****

  Nesmírně vydařená žánrovka, která snoubí chytré sci-fi a nekompromisní akční odvetu, to vše v atmosferické a hravé podobě, která se vám rychle zadere pod kůži. Tahle pecka prostě funguje na výbornou a díky té hravosti a nápaditosti s jakou servíruje své akční části, se k ní budete rádi vracet.

  • 29.8.2018  08:33

  Herecky i příběhově slušné zvládnuté téma (Eddie Marsan je docela slušně děsivý), které zvládá vytáhnout i docela zajímavou atmosféru místy, nicméně celá ta snaha provázat film uměleckou vložkou úplně nefunguje a byť je střih na hudební složku ve finále docela slušně zvládnutý řemeslně, nicméně jako film to úplně nefunguje a výsledek je tak trochu rozpačitý. Film zkrátka neví moc čím chce být a ve výsledku díky tomu docela trpí nesourodostí a ten závěrečný střih finálního útoku a hlubokomyslných tanečních scén je fakt úplně mimo.

  • 20.8.2018  10:35
  Slender Man (2018)
  *

  Populární předloha proměněná v hodinu a půl rutiny, nudy a beznaděje. Filmový Slender Man je viditelně značně ořezaným hororovým kouskem, který nad rámec využití asi nejznámější creepypasty nenabídne zhola nic nového, originálního nebo alespoň zajímavého. Řemeslně podprůměrný kousek nemá moc co zachránit a ani docela slušná hudební složka neudělá z téhle žánrové rozcvičky nic lepšího než jen slaboduchou snahu přiživit se na popularitě něčeho co už nějaký ten čas není úplně v kurzu.

  • 20.8.2018  07:38
  Patient Zero (2018)
  *

  Jedna hvězdička za Stanleyho Tucciho, který si účast v téhle vyplovačce očividně užíval, protože mu došlo o co tady jde. Výplach všeho možné bez sebemenšího náznaku jakéhokoliv nového nápadu nebo dejme tomu vůbec řemeslného umu. Do nebe volající stupidita scénáře a postav nutí k zamyšlení, zda-li někdo vůbec námět filmu pročítal předtím, než se začalo natáčet. Tohle se zkrátka hodně nepovedlo.

  • 12.7.2018  11:19
  Plán útěku 2 (2018)
  odpad!

  Tak touhle cestou rozhodně ne. Film, který více méně klame tělem a tváří se jakože nabízí další porci Stalloneho, tentokrát s Bautistou jako sidekickem, je ve výsledku jen hodně smutné akční céčko, kde otěže přebírají zaměnitelní neschopní hezounci, čemuž odpovídá i stupidní scénář. Tady zkrátka pšenka nepokvete protože Plán útěku 2 je jeden z nejstupidnějších a nejhůř natočených a napsaných filmů co se dostal do kin, co jsem za dlouhou dobu viděl. Navíc, tohle zacházení se Slyem je spíše smutné, než aby tomu člověk fandil. Tohle je dobré tak akorát pro masochisty.

  • 6.7.2018  12:13

  Dvojka Ant-Mana má rozhodně co nabídnout i přes své očividné nedostatky. Tenhle nášup všeho dobrého z jedničky sice částečně postrádá nápaditost a hravost prvního dílu (a působí tak trochu lacině a "kartonově"), bavit ale zvládá dostatečně a nudit se ve společnosti navrátilců z jedničky rozhodně nebudete. Zkrátka ideální letní jednohubka která ani v záplavě jiných komiksáren neztratila charakter.

  • 2.7.2018  12:58

  Návrat nájemného vraha do prostředí války kartelů se sice nevydařil úplně tak, jak by si mnoho z nás přálo, pořád se ale jedná o relativně slušný thriller, který nenudí. Odliv talentu je ale na výsledném produktu cítit poměrně dost, stejně jako slabý scénář, který trpí docela častými hluchými místy, kdy přemýšlíte nad nesmrtelností brouka než se děj zase začne hýbat kupředu.

  • 14.6.2018  09:46
  Manhunt (2017)
  **

  John Woo a jeho nevydařený pokus navázat na svoje legendární akční kusy. Hodně laciné, nedotažené a trestuhodně neoriginální. Hravost a nápaditost je ta tam. Tohle je tuctová kopírka všeho možného bez jakéhokoliv charakteru, která vykrádáním a opisováním i od prvních akčních filmů Johna Woo tak trochu ve výsledku kazí i jeho samotný odkaz legendy devadesátkové akce.

  • 31.5.2018  08:08
  451 stupňů Fahrenheita (TV film) (2018)
  **

  Protože proč neudělat ze všech hlavních motivů a point knihy naprosto povrchní a jednorázové frky, které nikam moc nevedou. Snaha adaptovat moderní společnost působí spíše humorně než seriozně a samotné přepracování Guyova příběhu tak trochu nedává moc smysl a herci tomu zrovna moc nepomáhají. Navíc i Beatty, pro kterého není snad vhodnější volba jak Michael Shannon působí v tomhle podání jako ubožák a tlučhuba bez. Tohle se prostě těžce nepovedlo a tak nějak přemýšlím, pro koho tenhle film vlastně měl být. 451 stupňů Fahrenheita je slabým sci-fi snad po všech stránkách, které nezvládá stát ani na vlastních nohách, natož aby se jako modernizace odkazovalo k předloze. Hloupé, nudně natočené, ošacované o smysluplné dialogy a hlavní významy. Dejte si radši Equilibrium, ač je to smutné, je to podstatně věrnější adaptace než tohle (ačkoliv to adaptace na rozdíl od tohoto není).

  • 24.5.2018  07:52

  Druhý sólový (he... he...) příběh z prostředí historie Star Wars je nakonec podobně rozpačitým dobrodružstvím, jako jeho předchůdce. Tak jako Rogue One totiž hlavní sérii rozšiřuje mnohdy i trochu nečekanými směry, má ovšem problém držet pohromadě a zároveň také zůstat věrný tomu, co pro hlavní sérii bylo kánon. Postesknutí nad retcony stranou, i tak pro fanoušky téhle značky má co tahle výprava do mládí populárního kapitána nabídnout. Jen od toho čekejte zacházení spíše srovnatelné s přístupem Poslední z Jediů. Jen zábavnější, smysluplnější a alespoň s občasným zábleskem perfektně fungující dynamiky na plátně mezi zúčastněnými.

  • 23.5.2018  10:38
  Cargo (2018)
  **

  Natahovaný, nepříliš záživný či nápaditý film, jehož hlavním vývozním artiklem jsou jeden dva docela slušné nápady jak ozvláštnit zombie žánr, které se tvůrci pokusili natáhnout do podoby celovečerního filmu. Průměrné béčko po všech ohledech, které nezachrání ani Martin Freeman.

  • 16.5.2018  09:56
  Deadpool 2 (2018)
  ****

  Nášup jak má být. Dvojka Deadpoola je sebejistější, akčnější a nápaditější byť opakuje chybky jedničky a přidává nějaké vlastní. Přesto je nebudete řešit protože se budete celé dvě hodiny bavit ve společnosti charismatických drsňáků. Narážky, humor a nekompromisní akce tu zkrátka hrají prim. Navíc, titulková/potitulková bonusová scéna aspiruje na nejlepší kousek tohoto ražení historie. Takhle se dělá fan service. [80%]

  • 14.5.2018  09:58
  Anon (2018)
  **

  Po všech ohledech průměrné sci-fi, které si o sobě myslí více, než na co vlastně má. Trestuhodně okopírovaná epizoda Black Mirror v podstatně slabším, méně promyšleném a hodně nuceném podání. Podivná kamera a nepříliš přesvědčivé zpracování tomu rozhodně příliš nepomáhají. [50%]

  • 11.5.2018  10:59
  Psí ostrov (2018)
  ***

  Psí ostrov je nápaditou a hravou zábavou pro celou rodinu, která v sobě DNA Wese Andersona jednoduše nezapře. Rozmanitý ansámbl hereckých propůjčujících hlasy psím hrdinům a jedno nezaměnitelné dobrodružství za záchranou nejlepšího přítele člověka. Fantasitcký pan Lišák zůstal sice nepřekonán, i tak se ale jedná o další vydařený kousek který si nebudete chtít nechat ujít. Škoda jen, že film je silnější v dílčích momentech než jako jeden celistvý příběh. [70%]

  • 4.5.2018  08:18
  The Week Of (2018)
  *

  The Week Of je dalším důkazem toho, kam až lze klesnout. Nudná, otravná a nezajímavá komedie, která se za obsazení a nostalgii snaží skrýt svoji méněcennost a zbytečnost.

  • 2.5.2018  17:29
  Až na dno (2017)
  ***

  Slušně natočené, se zajímavou chemií mezi dvěma hlavními protagonisty ale také utahané, nepříliš dobře vystavěné a dějově slabé. Až na dno je jednorázovou záležitostí která nenadchne.

  • 26.4.2018  17:26

  Marvel slaví deset let ve velkém stylu. Po dlouholetém budování dorazila první část tohoto velkolepého zakončení konfliktu a... vlastně docela fajn. V humorných momentech a v rámci interakce některých postav útočí Infinity War na absolutní špičku toho co Marvel za těch deset let předvedl, díky fragmentování dějových linek, občasnému přílišnému vykonstruování a častému tlačení na pilu je ta pochvala taková poněkud rozpačitá, neboť dramatické momenty zrovna dvakrát nefungují, zvláště v momentě, kdy veškeré zvyšování sázek už vlastně nemá ani smysl. Hodně akce (byť spíše dílčí souboje s jednou větší bitkou), hodně humoru a hodně fanouškovské služby. Takže ta kvalita je pak víceméně vedlejší. | Více ZDE

  • 24.4.2018  18:57
  Štiky (TV pořad) (2018)
  odpad!

  Chápu ten nápad okopírovat tenhle formát populární za oceánem. A koho jiného pro tuhle "radost" vybrat než tuhle (z nějakého mi nepochopitelného důvodu) populární rodinku (když už to Iveta zabalila). Ale tohle je, podobně jako předloha, docela nekoukatelná záležitost, kterou jen podporuje do očí bijící nucenost a snaha o senzaci. Svoje publikum si to čekám podobně jako trampoty Kardashianovic určitě najde (ostatně o to se tu také pokoušíme, že?), já se ostatně budu věnovat ničení mozkových buněk u něčeho kvalitnějšího.

  • 18.4.2018  13:05
  Živí mrtví - Série 8 (série) (2017)
  **

  Vzít jednu z největších příběhových kulminaci komiksové předlohy a utopit ji v hromadě zbytečného balastu a nadbytečných (a v mnohém i s ohledem k budoucím dějovým linkám docela pitomých) změn, to už chce kumšt. Zvláště pak, když ony nosné momenty pak ztrácí tak trochu smysl a o atmosféře ani nemluvě. To co mělo být tečkou a koncem jedné kapitoly je místo toho chabá repetice toho, co seriál táhne hodně rychle ke dnu. Mrtvolné finále je jen tlustou čárou pod mizerným počinem, který je osmá série. Pokud se podobným stylem tvůrci pustí i do The Whisperers pak to bude opravdové peklo.

  • 17.4.2018  09:51

  Sice možná až příliš neoriginální a v mnohém umělá a nepřesvědčivá akční podívaná, když dojde na lámání chleba, umí zabrat. Jako modernizace Nelítostného souboje to sice trestuhodně selhává ale jako slušné akční videobéčko funguje Dokonalá loupež obstojně. Butler je sice svým přehráváním místy otravný a silná "inspirace" v žánrové klasice ja očividná (stejně jako absence schopného člověka při psaní scénáře) i přes podstatně slabší um při práci s prostředím, herci i samotnou akcí, v rámci současného akčního filmu se ovšem i tak jedná o docela příjemný závan starých časů, kterému nakonec vlastně už jen z principu fandíte. Zvláště pokud jste na akci vyrůstali.

  • 9.4.2018  09:58
  Týden podle Jaromíra Soukupa (TV pořad) (2018)
  odpad!

  No ty vole. Tak jsem si říkal, že tuhle tragédii o sedmi dějstvích komentovat nebudu. Myslel jsem si, že klesnout níž už to nejde. Ale tohle hodně špatné opisování od Johna Olivera a jemu podobných je objevování nového dna. Otřes, hrůza a teror. A to ani člověk nemluví o tom, že je asi strašně velký problém vůbec koukat do kamery. Tohle je peklo, které nemá obdoby ani mezi extrémy jako Rande a jinými porevolučními klenoty.

  • 5.4.2018  11:19
  The Titan (2018)
  **

  Nudná, nepříliš dobře natočená variace na béčková sci-fi z videopůjčovny, která se v druhé půli začne utápět ve fantasmagorických nesmyslech s takovou vervou, že vlastně ztratí pojetí o tom, co vlastně chce sdělit.

  • 28.3.2018  09:46
  Quantum Break (TV seriál) (2016)
  ***

  Quantum Break mohl být takovou malou revolucí. Potenciál na to rozhodně měl, nicméně ona seriálová složka tohoto titulu je podobně rozpačitá, jako ta herní. Průměrný scénář a lacině vyhlížející kulisy jen podtrhují nevyvážení herci, kde na jedné straně máte Aidana Gillena, Shawna Ashmorea a Lance Reddicka, kteří i z hodně naivního a nepřesvědčivého scénáře ždímají maximum, na straně druhé pak Mimi Michaels, Marshalla Allmana a Patricka Hausingera, kteří přehrávají až hrůza a i jejich stereotypy a klišé protkaní hrdinové jsou zkrátka spíše na obtíž. Jako koncept je tak tahle multimaediální zábava celkem fajn (byť se člověk nemůže zbavit dojmu hodně ozobané kostry namísto plnohodnotného videoherně-seriálového titulu) a vlastně celkem zajímavý experiment, co se týče samotného seriálu, ten je spíše průměrem, který je jen a pouze gimmick tvůrců jak se ozvláštnit (bez pevného základu) od jiných titulů.

  • 21.3.2018  13:55
  The Outsider (2018)
  ***

  Jared Leto jako elitní zabiják Yakuzy a dvě hodiny ve společnosti v jádru tuctového a několikrát omletého příběhu, který nemá moc čím nadchnout. Surovost, kvalitní audiovizuální zpracování a slušná kamera tu sice jsou, dojmy ale i film samotný se vám ale docela rychle vypaří z hlavy, především díky přehnanému lpění na kopírování podstatně lepších či alespoň lépe provedených příběhů obdobného ražení a absenci čehokoliv nového nebo zajímavého.

  • 19.3.2018  14:54
  Tomb Raider (2018)
  ***

  Promarněný potenciál aneb jak ze slušně znějícího projektu udělat "jen" snesitelné dobrodružné béčko s vyrýsovanou Alicii Vikander v roli nejpopulárnější archeoložky. Zjednodušení příběhu předlohy, neochota jít trochu více do hloubky a dostat hlavní hrdinku do křestu ohněm ve výsledku škodí téhle adaptaci, která měla ideální dispozice pro to prolomit kletbu videoherních filmů a zároveň být jakousi "ženskou" Smrtonosnou pastí. Snaha navíc přiblížit se dobrodružným klasikám se sice cení, ale s touhle nuceností působí vyznívá tak trochu na prázdno. Zkrátka obstojná jednorázovka, která příliš nenadchne ale zároveň nepředvádí vymetání se značkou jako jiné pokusy o adaptaci herní předlohy. Takže vlastně proč ne.

  • 14.3.2018  09:59
  Annihilation (2018)
  ****

  Děsivá už jen z podstaty, mrazivě chladná a přemýšlivá. Tak by se dala popsat ta necelá dvouhodinka ve společnosti Anihilace. Přemýšlivé sci-fi, které těží nejenom z neskutečně hutné atmosféry, skvělé hudební složky a originálního příběhu, prim zde hrají také ženské hrdinky, se kterými se na výpravu do neznáma vydáte. Organické, silné a nenucené, jejich příběh vás ale pohltí. Natalie Portman navíc po ztrátě oné aury dětskosti v roli Leny funguje na výbornou což jen umocňuje jistá nepříjemnost jejího hereckého projevu.

  • 23.2.2018  11:40

  Vábnička na ocenění, která vyšla. Tom Hanks je skvělý coby šéfredaktor Ben Bradlee v jinak jen lehce nadprůměrném dramatu o jedné z mediálně nejdůležitějších afér minulého století. I se Spielbergem za kamerou se filmu nedaří vyždímat nějak zajímavější nebo nápaditější podívanou než jen vykonstruovanou odpověď na daleko zajímavější a nápaditější dramata podobného charakteru. Část zkrátka funguje, část ne a ve výsledku tak Akta Pentagon: Skrytá válka působí spíše rozpačitě než jako něco, co zkrátka musíte vidět. [65%]

  • 16.2.2018  09:45

  Jiný, osobitý, energický a nesmírně zábavný. Black Panther zvládá kromě etnického vymezení prodat také jednu z nejdivočejších, nejrozmáchlejších a také nejzábavnějších komiksovek, která byť operuje v rámci Marvelu, zvládá se vymezit snad proti všem filmům a ukázat, že i touhle cestou to jde (a nemusí to působit uměle). Silné postavy (především pak ženské hrdinky, které strčí i Wonder Woman s klidem do kapsy), divoká výprava, neokoukaný/neoposlouchaný audiovizuál a dvě a čtvrt hodiny zábavné komiksovky která má spád a nápad. [80%]

  • 9.2.2018  11:31

  Hloupé, nudné a těžce nezajímavé sci-fi, které se pokouší za pomoci pár známých tváří vykouzlit záhadou opředenou kopírku podstatně lepších filmů naroubovanou hrubými záplatami na sérii podstatně lepších filmů. Už dlouho tu ovšem nebyl film, který by takhle trestuhodně se svými plány ztroskotal. Vyjma originálně pojatého distribučního plánu v zahraničí tahle novinka nemá absolutně čím zaujmout a vy ji můžete s ledovým klidem vynechat. [35%]

<< předchozí 1 2 3 4 14 28 41 54
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace