The Angriest Man in Brooklyn (2014)

Tohle prostě nefunguje. Pár světlých momentů nezachrání jinak slabě zahranou sbírku zbytečností, patetických best of a vůbec tak nějak všeho zbytečného v podobných snímích. Sympatické obsazení si naneštěstí vybírá také slabší chvíli a tak není Angriest Man in Brooklyn ničím jiným než jen komediálním zklamáním, které neospravedlňuje ani tu necelou hodinu a půl kterou vám zabere.

Úsvit planety opic (2014)

Matt Reeves to dokázal. Nadějný talent přebíral docela solidně rozjetou prequelovou sérii k původní Planetě opic a čekal před ním nelehký úkol vyrovnat se parádnímu prvnímu dílu. To se mu ovšem podařilo dostatečně a v mnohém ji i překonal. Další období Caesarova života je zpracováno do působivého a atmosferického blockbusteru, který nabízí dostatek akce, atmosféry a zajímavých postav na to, aby ani přes metráž více jak dvě hodiny nezačal nudit. [80%]

A zase ti Mupeti! (2014)

Naprosto neskutečná nálož cameo rolí, ale co vlastně z toho. Zvláště ve srovnání s parádní jedničkou je tohle pokračování jen opravdu hodně nedobře nastavovaná kaše. Detaily jsou zde opět parádní, v celku to ale bohužel ani trochu nefunguje, což je taky značně díky tomu, že na to zkouší jít podobnou cestou jako Segelova reinventace, nicméně postrádá onen fanouškovský zápal. Možná jako televizní epizodka by to obstálo, jako vlastní full-lenght feature, který má následovat parádní jedničku, to ale prostě nefunguje.

Sviňák (2013)

Téměř na pět. Jon S. Baird přivádí další filmový výlet do zvráceného světa Irvinea Welshe. Neskutečně uhozená podívaná, ve které naprosto neskutečným způsobem exceluje James McAvoy coby titulní hrdina Bruce, trpící bipolární afektivní poruchou. To se ostatně odráží i na snad nejvíce sedícím zpracování, které jen podtrhuje rozličnost a extrém jeho života. Parádní herecké obsazení a výborný soundtrack jsou tu jako velmi vítaný bonus.

Sabotáž (2014)

Po téměř dokonalé patrole servíruje David Ayer takovouto zhovadilost? Tak to jsem opravdu nečekal. Slibné obsazení a zápletka bylo přetaveno v mizerné policejní drama se sklony k béčkovému akčnímu výplachu, laciné televizní kriminálce, westernu a já nevím k čemu všemu ještě. Ayer s Woodsem navíc napsali mizerné postavy, které jen podtrhují kýčovitý a nelogický příběh, spoléhající na stereotypy a naprosto účelně konstruované chování postav. Tohle fakt ne. Ayer to tentokrát nezachraňuje ani audiovizuálem, který je při troše štěstí maximálně průměrný. [40%]

22 Jump Street (2014)

Málokdy se stane, že sequel překoná první díl. Tady se to ovšem stalo bezezbytku. 22 Jump Street vychází v drtivé většině z postupu nastaveného předešlým dílem, v kterém paroduje všechno a všechny naprosto nevybíravým způsobem. K tomu ona meta linie kde paroduje víceméně sám sebe. Chris Miller a Phil Lord tahají opět jedno eso z rukávu za druhým a dvěma hlavním hrdinům prostě nejde nefandit. Pokud se svám líbila jednička, dvojka přináší ještě daleko lepší koktejl toho samého a přitom docela jiného.Za mě rozhodně jedna z nejlepších komedií roku, ne-li posledních let. Takhle jsem se v kině nebavil už hodně dlouho. [90%]

Očista (2013)

A já se ptám proč. Tak výborný nápad a tak skvěle rozehraná hra, kterou bohužel podkopávají neskutečně debilní zákruty ve scénáři, hloupé postavy a neskutečně promarněný potenciál. The Purge mělo možnost stát se naprosto legendární podívanou, která mohla pocitvě zúročit stav současné společnosti. Vážně jsem tomu chtěl fandit a těch pár momentů, mě udržovalo v naději, že tohle prostě bude pecka. Bohužel pár slibných momentů, parádní koncept a příslib něčeho víc nestačí na to, aby ta hodina a půl neskončila jako docela hloupé zklamání.

Halt and Catch Fire - PC Rebelové (2014) (seriál)

Po půlce první série: Tak tohle byla zase od AMC trefa. I přes docela nestabilní rozjezd jsem si i na tomhle počinu z jejich tvorby vytvořil neskutečnou závislost. Halt and Catch Fire není dalším dokonalým seriálem, nicméně nabízí atraktivní prostředí, parádní herecké výkony a solidně vystavěný příběh který vás nutí pokračovat dále, na jehož pozadí se postupně začínají vykreslovat osudy jednotlivých zúčastněných. Jen se bojím, že díky nízké sledovanosti to bude pro tyhle sympaťáky End of Line po deseti dílech.

Dovolená za trest (2014)

Adam Sandler a opět další recyklační dvouhodinovka. Tentokrát sice druhá polovina docela výsledný dojem zlepšila, avšak i tak je Blended jen kopírka toho, co už tu stokrát bylo i od samotného Sandlera a i přesto, že ho mám celkem rád, mě ty samé vtípky po dobu 16ti let už zkrátka nebaví. Po Jackovi a Jill se nicméně jedná o mírné zlepšení. Onen feel good moment jako 50x a stále poprvé, o který se tu pokoušeli, však tak úplně nenastal. [35%]

Zátah 2 (2014)

Pecka, jednoduše a stručně. Gareth Evans natočil vizuálně dokonalou akční nářezovku, která již tak skvělou jedničku roznesla na kopytech. Surové, s geniální kamerou, hromadou akce a prádní choreografií. Jediné co trochu hapruje je příběhová stránka. I tak je ale The Raid 2 jasným kandidátem do síně slávy akčního filmu. [90%]