Dárce (2014)

Dárce je docela podivným pokusem, jehož největší chybou je, že nepřišel dříve, Stejně jako John Carter je nyní zastíněn konkurencí, která by ho v přímém srovnání jinak rozcupovala na hadry. Mrzká kamera, ještě o něco horší režie a těžce nevyrovnané herecké výkony podtrhují velmi slabě vystavěnou hlavní ideu, která byla v posledních x letech prozkoumána a zpracována jinde lépe. Noapk mezi těch pár pozitiv které se dají na snímku najít, patří rozhodně alespoň snaha tohle téma prodat, hudební doprovod Marca Beltramiho a velmi příjemný herecký výkon Odeyi Rush. Své diváky si film ovšem, řekl bych, najde. [45%]

Vinaři (2014) (seriál)

Stereotypizace 101. Vinaři jsou sračka, bez omluvy. Jednu jedinou hvězdu dávám za těch pár solidních záseků které tam byly a za to docela hvězdné obsazení. Bez toho je to ale nebytečná kravina která nefunguje a snaží se mísit Ulici, Kameňák a bobule dohromady. Fakt, že se snaží vší silou parazitovat na Moravě a vším co je na ní proti Čechám odlišné, to jen podtrhuje. O to víc zamrzí, že to má na starosti Petr Kolečko, který v podobném stylu zaskóroval s Okresním přeborem. Tady ovšem většina vyznívá naprázdno; nevím jestli se u podobného patvaru lidé z Čech baví, já jako člověk z Moravy jsem měl potřebu dělat cokoliv jiného než sledovat tuhle povrchní, hloupou a dialogově neskutečně mizernou hovadinu. Takže tedy jeden díl a děkuji.

Dědictví aneb Kurva se neříká (2014)

Ne, promiňte ale tohle tedy vážně ne. Dědictví II zkrátka nefunguje. To, co Sedláček dotáhl do kin, vystačí tak maximálně na dva tři docela dobré vtípky a opravdové minumum opravdu slušných momentů. Zbytek je ovšem snaha o to oživit a zvážnit jakýsi uměle nastavovaný příběhový zvrat, kdy se z upřímného ale poněkud jednoduchého vesnického bohéma stane politováníhodný ubožák. O nepravděpodobných, nelogických a do očí bijících učelných hovadinách (jako je deus ex machina návrat Dr. Ulricha) ani nemluvě. Pokud je tohle způsob, jakým legenda porevoluční kinematografie, tak je mi odkazu Bohumila Stejskala docela líto.

Nejhledanější muž (2014)

Anton Corbijn tímto špionážním thrillerem ukazuje, jak nesmírně působivé, mohou být pomalu plynoucí thrillery, které staví na prvotřídních hereckých výkonech a špičkové atmosféře. Připojte k tomu silné audiovizuální zpracování a máte snímek, který sice nesedne každému, nicméně pro fanoušky žánru to bude velmi vítané překvapení. Navíc Philip Seymour Hoffman špionážní scéně nekompromisně vládne. Ps. Ten Tom Waits na konci k tomu sedne jak máloco. [80%]

Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil (2014)

Když dva dělají totéž, není to totéž. Druhé Sin City se snaží jít tak příliš těsně ve šlépějích svého předchůdce, že si většinu času šlape samo na nohy. Hloupé, nekonzistentní a oproti prvnímu dílu výrazně horší. Větší množství sexa tanečku a ženské nahoty to nezachrání. Rodriguez s Millerem natočili něco, co je na půli cesty mezi zajímavým a nápaditým Sin City - Město hříchu a hloupostí Spirit. [55%]

Nevyřízený účet (2013)

Ano, je to sice čistokrevná žánrovka, nicméně ta čtvrtá hvězda je naprosto zasloužená. Oproti klasické béčkové výplachové zábavě je tu totiž více než příjemná řemeslná práce s docela solidní osobní rovinou a uvěřitelnými hereckými výkony. V rámci žánru jev ne tak často viditelný. Takže vlastně proč ne.

Dokonalý smysl (2011)

Hodně emočně silná a přitom nenápadně se vkrádající variace na podobné téma, jaké Soderberg prozkoumával v Nákaze. To vše ovšem na základech uvěřitelného a strhujícího příběhu milostné dvojice, který i přes svoji lehkou odtažitost, působí nesmírně osobně. Skvělá hudba celé vyznění snímku dokonale podtrhuje.

Fakjů pane učiteli (2013)

Snaha o docela hodně silně amerikanizovanou komedii avšak s tak trochu evropským jádrem docela vyšla. Fakjů pan učitelni nění sice kdovíjak zásadní nebo extrémně vydařená komediální položka v programu kin, nicméně docela snesitelnou v mnoha ohledech příjemnou jednohubkou, která nabízí dostatek úsměvných pasáží a docela sympatického hlavního hrdinu. Zkrátka takový snímek do pohody, nad kterým je radno nepříliš přemýšlet a spíše si užít s nadsázkou a nadhledem ony necelé dvě hodinky, které vám film zabere. [60%]

Oculus (2013)

Oculus nabízí to, co není v žánru hororu v posledních letech zase tak častým jevem. Bez uchylování k lekačkám a found footage staví spíše na příjemně nepříjemné atmosféře. Což o to že je těžce neoriginální a ze skript hororu kopíruje snad úplně vše, když to pohromadě funguje jako zase dlouho nic. Pokud jsou horory vaše parketa, rozhodně dejte Oculusu šanci. Ten nepříjemný pocit vás ovšem nepřejde ani po konci závěrečných titulků... [75%]

Želvy Ninja (2014)

Želvy ninja v moderním striktně digitálním akcí napěchovaném balení. Je jedno kdo je na režijní sesli, tohle je zkrátka lehce podvyživená Bayovka se vším, co k filmům tohoto tvůrce patří. Snad jen to množství patosu a akcentů na chlapáctví hlavních hrdinů tu není. K tomu hromada místy až nepřehledné akce, tuna digitálních triků pochybných kvalit a lehce zapomenutelní záporáci kteří jsou konec konců jen bezduché figurky. I přesto vše to není úplná kravina ale jen průměrná variace na jinak příjemnou klasiku z dětství, pokud patříte mezi nenáročné diváctvo, stačí se podívat na trailer, ve výsledku totiž dostanete přesně to, co je vám propagováno. Nic víc nic míň. Zkrátka jednoduchý a přímočarý blockbuster který příliš nezklame ale rozhodně nenadchne. [55%]