Český žurnál - Dělníci bulváru (2014) (epizoda)

Příjemný náhled pod víko, který stojí na odvážném nápadu. To co ovšem snímek postrádá je důraz a touha jít poněkud hlouběji. Ve výsledku je tak sdělovací hodnota snímku až překvapivě malá.

Poslední dny na Marsu (2013)

Liev Schreiber a jeho Horizont událostí střihlý Vetřelci? Není to zase tak špatné, jak by se mohlo zdát. Svůj hororový potenciál sice snímek nezvládá využít naplno, avšak v rámci mezí béčkového sci fi, ve kterém proteče trochu té krve, funguje obstojně. Během hodiny a půl, kterou ve společnosti Posledních dní na Marsu strávíte, se vám dostane solidní režie, slaboučký scénář, stereotypní postavy a docela solidní obsazení. U tohoto filmu platí více než jinde, že volba je jen na vás. Jen nečekejte zázraky. [55%]

Planeta opic (2001)

Tak tohle tedy ne. Proti Timovi toho mám několik, ale jeho obvyklé kopírování v neskutečné míře a filmy často podobné jako vejce vejci, to tentokrát nejsou. Původní Planeta je sice absurdní až hrůza, díky propracovanému scénáři avšak držela pohromadě i přesto, že triky a zpracování prokazují už dnes že se do nich zaryl zub času. Naproti tomu Burtonova je pravý opak. Zpracování sice vypadá fajnově a některé scény fungují audiovizuálně na jedničku, nicméně k čemu to je, když se pod řemeslnou slupkou skrývá neskutečně nefungující scénář, který nedokáže ani z půli prodat zvláštnost téhle látky. Burton navíc tlačí svoji stylizaci opic do docela nepříjemných oblastí, které působí hodně směšně, zvláště když se pak pokouší opičí společnost vykreslit i se všemi detaily. Pro tomu už pak nepomáhají ani téměř dokonalé herecké výkony Tima Rotha a především pak Paula Giamatiho, který coby otrokář Limbo naprosto vládne každou minutu co je na plátně. Danny Elfman hudebně předvádí opě další vydařený soundtrack ale konec konců to je vše. Burtonova planeta je zkrátka hodně nevydařeným remakem, který je po zásluze téměř zapomenut ve světle kompletně zrestartované série o deset let později.

Free to Play (2014)

Je to sice až do očí bijící kalkul, nicméně i mě jako člověka kterému je dota docela ukradená, to dokázalo zaujmout. A jak bude tohle odvětví růst, bude tenhle dokument hrát ještě svoji roli. Ve valve zkrátka ví, na jaké struny zahrát.

Rio 2 (2014)

Rio 2 je křečovitý animák, který kopíruje kde se dá, nicméně zapomíná na to hlavní, bavit celou rodinu. Ti nejmenší možná nepohrdnou, avšak v momentě kdy začnete nad tím co se děje na plátně trochu přemýšlet, zjistíte jaká neskutečná a neoriginální nuda to vlastně je. A hromada barviček a exotických ptáků to vážně nezachrání. [30%]

Silicon Valley (2014) (seriál)

Po prvním dílu: Není to vyloženě prohra. Docela odvážný pokus stavící na aktuálně populární vlně geekovin, který však nestíhá zaujmout v rámci necelé půlhodiny, natož donutit k pravidelnému sledování. Obsazení je docela otravné a těch pár solidních nápadů a referencí zkrátka nestačí. EDIT: Rozhodl jsem se dát časem Silicon Valley druhou šanci a jsem rád, že jsem tak učinil. Seriál zraje s každým dalším dílem a v momentě kdy si zvyknete na jeho postavy vám nabídne docela zajímavý sitcom, který si jen nehraje na to, že je chytrý.

Justin Bieber's Believe (2013) odpad!

Poznámka k hodnocení: Neviděl jsem snímek celý, pouze několik výseků z filmu. Silný akcent na kult osobnosti nebo dlouhotrvající detaily na až maniakální fandom dokáží nalomit i statnější jedince. To že je to docela solidně natočený dokument je tak trochu na druhé koleji. Fanynky pláčou dojetím, ti ostatní mají další důvod k nenávisti. A tedy i přesto že dokument je z řemeslného hlediska vcelku solidně sestříhán a obstojně natočen, jeho poselství se u mě naprosto míjí účinkem. O tom jak moc se už v pořadí druhý film o tomto fenoménu snaží uspět kde to jde, je použití opět toho nejvíce profláklého hitu i do závěrečných titulků. Když chlapci a děvčata opouští sál v slzách, asi to funguje a já prostě nejsem cílovka. Proto tedy můj odpad! je stanoviskem po shlédnutí několika částí filmu (nebo spíše televizního dokumentu který mě nedokázal přesvědčit o nutnosti být v kinech), spíše než neurvalým gestem jaké vyjádří desítky lidí před filmem aniž by z něj minutu viděli.

Kameňák 4 (2013) odpad!

Viděl jsem už spoustu filmů, několik opravdu vážných. I tak jsem doposud neviděl méně vtipný film než Kameňák 4. Je možné, že se jednalo o jeden velký "kameňák" producentů, kteří se pokusili o filmovou podobu vtípků typu " Sedí kráva na stromě a plete beton a .... " a jen já to nepochopil ale o tom pochybuju. Jedna jediná docela úsměvná scéna na ploše necelé hodiny a půl trapností, největších klišé a špatného řemesla. Vážně bych netušil, že lze Zdendu překonat ale tady se to povedlo beze zbytku.

Sejmi je všechny (2007)

F*ck me sideways... Často se nestává aby mi po shlédnutí snímku chyběly slova. Solidní obsazení, nechutně suché hlášky a dokonálně debilní scénář patří k pozitivům snímku, vyloženě špatná režie Michaela Davise však tohle vše docela značně zastiňuje.

Seznamte se, Joe Black (1998)

Místy sice docela zdlouhavé a docela natahovaná, nicméně v jádru upřímné, hravé a především solidně natočené a skvěle zahrané.