Ghost Dog - Cesta samuraje (1999)

Jsem rád, že se mi stále daří jednou za čas narazit na film, který mě naprosto dostane. Ghost Dog jím určitě byl. Nevím čím to bylo, ale jednoduše jsem hltal každou scénu. Bylo to jiné než všechno ostatní okolo, klidné, hluboké, ale při tom ne nudné, ba naopak.

Prometheus (2012)

Upřímně, až tak hrozné, jak to někteří líčí, to nebylo. Ano, očekávání jsem měl sice vyšší, ale i tak o šlo o povedený kousek. Člověk si musel hodně domýšlet a přemýšlet nad událostmi jak a proč to je (mít film Alien v čerstvé paměti je značnou výhodou), ale z mého pohledu to byl klad, výzva pro mozkové závity diváků, vysvětlování do nejmenších detailů by uškodilo tempu filmu. Pár věcí ve scénáři sice trochu skřípalo, přesto jsem si film užil a Davidova dvojsmyslná narážka: 'I didn't know you had it in you' byla vážně úžasná.. Vizuálně moc pěkné, možná mi tam jen chyběla hutná atmosféra jak u prvních dvou dílů vetřelců.

Vetřelci (1986)

Z vetřelčího světa můj nejoblíbenější díl. Skvělá atmosféra, spousta akce a zajímavé postavy k tomu (Hicks, Bishop, Burke) . Pro mě zcela jasných 5*!

Vetřelec ³ (1992)

Na první dva díly nemá, hlavně scénář podle mě pokulhává (chování Ripleyové především), ale i tak se mi k mému překvapení ve výsledku líbil. Náboženství tomu všemu dodávalo zvláštní auru a hudba, ta byla ze všech dílů nejlepší. 4*

Vetřelec (1979)

Vzhledem k roku vzniku se jedná o velmi precizně natočený film se skvělou atmosférou, k tomu vetřelec vypadá ve všech svých vývojových stádiích hrozivě a odporně, a ani čas s tím nic nenadělá. Přesto mi tam něco chybělo, pro mě tedy "jen" za 4*.

Strom života (2011)

Dvakrát jsem to zkoušel, ale nikdy jsem se dál než za 70 minut filmu nedostal, je to celkem ubíjející a nevím, jestli ještě někdy najdu odvahu a zkusím to potřetí...

Malá Miss Sunshine (2006)

Kombinace dramatu a komedie byla trochu zvláštní volba, ale obě části byly přesvědčivé, při komediálních scénách jsem se dost nasmál, při té poslední - volné disciplíně - jsem dokonce brečel smíchy. Výborná hudba k tomu. Silné 4* nebo slabších 5*, určitě ale film, který stojí za zhlédnutí!

Čarodějův učeň (2010)

Na zabití času dobrý film. Ústřední témata (tím myslím Merlin, Morgana a čarodějnický boj o osud světa; láska a blabla...) strašně patetická a pomalu jsem se i styděl, že se na něco takového dívám, herecké výkony jsem nevěřil, ale ani nejlepší herci na světě by takové bláboly asi prodat nedokázali. Vše okolo mělo ale k mému překvapení kouzlo, nenudil jsem se, bylo to vtipné a místy jsem se vážně dost nasmál.

Sněhurka a lovec (2012)

Nejlepším momentem celého filmu byly jednoznačně závěrečné titulky. Teď si nedělám si srandu, vážně se mi líbily... překonaly většinu děje odehrávajícího se na plátně. Když se ohlédnu zpětně k filmu, pak to bylo velké zklamání, ale trailer film prostě dobře prodal a tak by to i mělo být. No, teď výčet výtek: scénář byl špatný; dialogy třeskutě hrozivé, často nedávaly smysl a byla to jen prázdná slova na efekt plná toho největšího patosu (jeden až lituje Kristen Stewart, že má na scénáristy takové "štěstí"); příběh ani postavy neměly hloubku, bylo to jen zběsilé pobíhání z místa na místo; zcela nevyužit potenciál trpaslíků, v tomto filmu měli jen dva fekální vtípky, jinak byli spíše "rušivým prvkem". Při sledování jsem naštěstí našel i nějaké klady, bohužel jich nebylo moc - Charlize Theron vypadala jako královna vážně úžasně, asi hlavní klad; natočeno to špatně nebylo, vypadalo to dobře, jen prostě ten děj tomu nic nepřidal a na co je člověku pár pěkných záběrů kamery; pokud se zrovna nemluvilo, dalo se to snést, o čemž vypovídá i nějakých posledních 10 minut filmu, kdy se hlavně bojuje a moc nemluví. Po titulcích bych za vydařenou scénu vybral i dobývání hradu v čele s trpaslíky ploužících se stokou. Nečekal jsem sice moc, ale určitě více, než se mi dostalo. Zcela průměrné 3*.

Jeden musí z kola ven (2011)

Chtěl bych o něm říct, že je to dobrý film, ale to pomalé tempo a nepřehledný děj mi v tom brání. Potenciál zde určitě byl, ale tohle není film pro mě.