Na život a na smrt (2013)

Bylo to syrové a brutální. Chyba byla akorát vzít přítelkyni, spíš kvůli její citlivosti na toto téma. od 30té minuty brečela snad až do konce i když už se pak nedívala. I přes slabé představení hlavní hrdinů si je zamilujete a trpíte snimi. To co se stalo Benu Fosterovi se snad žádnému hlavnímu herci ve filmu nestalo. Pokud jsou SEALs aspoň z 50% takový borci jako ukazují kluci v tomhle filmu pak klobouk dolu. Jinak pro zapojení se do klubu řešení problematiky různých zvláštností ve filmu se přidám se svojí maličkostí a spíš logikou zkusím odůvodnit co si myslim např. o chybě spojení, rozvědce a bezpilotních letounů - jelikož se jedná o tajnou operaci a riziko případného narušení nebo prozrazení musí být co nejnižší tak se určitě nepoužívá spousta techniky a spojení, které toto riziko zvětšují. Další co bylo hodně zmiňováno jsou pády ze skal a jejich přežití, myslím si, že pokud ten člověk byl na seskoky a pády z výšek trénován určitě ví jak se má v takové situaci zachovat a přizpůsobit tomu tělo, další věc je adrenalin ten člověk pokud je napupovaný adrenalinem po uši což v bojové situaci bude 1000% normálu tak jentak neomdlí a necítí bolest, kterou by jinak cítil, proto přežití té situace reálné být může, a následky mohou dorazit např. po odeznění. Otřes mozku, vnitřní krvácení, zlomeniny apod. Thats all, toť jen moje představa a samozřejmě nechci omlouvat nebo poukazovat na to, že to bylo reálné. Pořád je to film a i přes nálepku "Based on true story" je to pouze "Based" a musí se to udělat koukatelné. Reálné záběry z kamer a syrovost války by v kině skousl asi málokdo.

Turbo (2013)

Ach jo, není to tak špatné. Jenže od doby co vyšli první Auta to je pořád stejné i s letadlama. Hezký zde byl námět na Rychle a Zběsile. Každopádně co se týče vtipnosti tak po Croodsovejch je všechno slabej odvar. 60%

Mortal Instruments: Město z kostí (2013)

Ale notak. Dyť to není tak hrozné. Efekty docela ujdou. Příběh je sice splácanina víc filmů dohromady a určitě se nevyhneme srovnáním se Stmíváním, ale i tak to není zlé. Každopádně ze všech těhle romancí má tato největší výhodu v Lily Collins, je ze všech hereček v podobných filmech nejsympatičtější a krásně se na ní kouká a do toho i pěkně hraje. Víc mi vadil hlavní herec jako Jamie Campbell Bower protože ten je antisympatický až moc a postavou vypadá jak kdyby se zároveň ve stejný čas pokoušel nahradit Mádla v Collette v příběhu o Lásce v Osvětim. Každopádně knížní předloha je fajn a nic super nového se natočit nedá takže i pro vyrovnání nespravedlnosti dávám 5, odpad si to rozhodně nezaslouží. Spíš si myslím, že je pro spoustu lidí (chlapů) těžké si přiznat, že se jim tam něco líbilo a minimálně se u toho zasmáli díky pěkným hláškám Roberta a Jamieho. Tu hrdost trochu potlačit a Ego zadržet při hodnocení a bude to :) Good Luck

Wolverine (2013)

Je to pořád wolverine. Vtipný a záživný. Od scénáře nikdo nemůže čekat žádnou bombu nebo něco něčekaného. Prostě Wolverine.... Doporučuji zůstat po titulkách, docela překvapení na konec, nechci moc spoilerovat ale kde se tam vzal ??? :D

R.I.P.D. - URNA: Útvar Rozhodně Neživých Agentů (2013)

Ach jo, těšil jsem se. A za celou dobu jsem se třikrát pousmál. SPOILER: Mrzí mne to protože v ukázkách bylo víceméně vše co bylo vtipné z celého filmu. Myslím, že podobnosti s MiB si všimne každý, bohužel toto téma se mi zdá tímto stylem vyčerpané. 40%

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Ale Jo. Nemá cenu mluvit o podobnosti s jinými filmy (Montrum, Transformers, Godzilla, Bitevní loď) ani o tom, že to je předvídatelné a průhledné. Je to velké, dobře natočené, vtipné... Čekal jsem na to 6 měsíců a už jen proto si to zaslouží plnej počet. Trošku mě mrzí vyprávění ze začátku, které působí jako by byl už konec boje a vše je OK. Tím to zratilo trochu té temnosti a tajuplnosti. Každopádně já jsem z kina odešel spokojený a líbil se mi i soundtrack...

Světová válka Z (2013)

Docela překvapení. Od začátku filmu až téměř do konce jsem seděl jako přikovaný do sedačky a nebýt přítelkyně tak si asi ohryžu všechny nehty možná i na nohou. Podobně depresivní atmosféra jako Já, Legenda. Napínavé. Akční. Já jsem se nenudil. Určitě to není letošní nejlepší film a patří k těm lepším. 80%

Croodsovi (2013)

Nejlepší animák posledních let. Výborný nápad, super vtípky a příběh krásně pluje dál. Nepamatuju, že bych se u něčeho tak výborně bavil. (Scéna s kukuřicí a ohněm byl snad můj nejdelší filmový záchvat smíchu) Tohle musím mít na DVD. Viděno v 3D i 2D... 100%

Univerzita pro příšerky (2013)

Nevím co jsem po všech těch recenzích a komentech od filmu čekal, ale rozhodně to bylo něco víc. Trošku mne mrzí, že vše musím srovnávat s CROODsovejma protože to byla paráda a asi málo čemu se podaří to trumfnout. Každopádně GL, ale příšerky to nejsou.

Rychle a zběsile 6 (2013)

Viděno 26.5.2013 v CinemaCity Nový Smíchov 4DX - Super zážitek a všem doporučuji 4DX. Funguje to výborně, ze začátku nevíte co čekat od sedaček a pocit nervozity jede na plno. Vítr a vůně v sále je příjemný a zlepšuje atmosféru. Cítil jsem se jako na dovolené u moře. Tolik k 4DX a teď film. Scénář nepřekvapí žádnou novinkou a je lehce předvídatelný, ale přesto akce jsou božské a zpracování také. Nemám co vytknout. Je jasné, že na tento film nemůžete jít jako na scénář "podle skutečného příběhu" Je potřeba držet si odstup a budete se výborně bavit. SPOILER: Největší výbuch smíchu sálu byl při Dieslově SuperManovské akci kdy v letu zachytí Letty a dopadne na přední sklo auta s romantickým pohledem na sebe :) 100%