Muž z Acapulca (1973)

Tohle se povedlo brilantně. Z veselých věcí s Belmondem ta nejveselejší, nejšílenější a nejbláznivější. Zároveň ale hodnotné dílo na které se s láskou vzpomíná, plné opravdu dobrých hlášek i scén. Belmondo je prostě frajer a když se k tomu ještě přidá naivně krásná Jacqueline Bisset s poprsím z jiné dimenze, je teprve na co koukat. Je to holt z doby kdy ženy i muži a filmy byly ještě šik.

Sedm (1995)

David Fincher moc dobře věděl co dělá, výsledek je jenom logickým vyústěním dokonalé vize a ještě dokonalejší práce. K atmosféře vlastně nelze prakticky nic dodávat. Jenže ještě mnohem větší deviza tohoto díla je v jeho práci s postavami a jejich jednotlivými psychologickými profily. Co vlastně si člověk může více přát, nežli zhlédnout dílo, které se mistrovsky povedlo zdaleka ve všech směrech a to včetně vygradovaného originálního finiše. Fincher si zajistil nehynoucí slávu perfekcionistickým dílem, které nehřeší vůbec na nic.

Rain Man (1988)

Velice přesvědčivé jako celek a to především díky skvělému výkonu Hoffmana. Cruise sice přesvědčivější než jindy, ale pořád notně špatný. Já ho prostě nemám rád, to je ono. Námět velice vděčný, ale na plátno přeci jen převedený zručně. Dílo, ze kterého prostě člověk musí mít dobrý pocit, že ho mohl zhlédnout. I já jsem ten pocit měl, když nejvýrazněji ke mě promluvil příjemný konec, který jsem si já vyložil jako dost smutný - tudíž dobrý.

Zahrada (1968)

Příjemná ponurost, která postupem času vygraduje v absurdně pitoreskní orgasmus.

Daniel a naše velké kočky (2007) (TV film)

To byl doják. Skoro námět na nějaký slzopudný filmeček o lásce ke zvířatům. Sice to tu už mnohokráte bylo, ale co ne že.

Andaluský pes (1929)

Ztvárnění snů Salvadora Dalího made in 1929? Nekutečné, až mi z toho běhal mráz po zádech. Co k této bizarnosti více říci? Zhlédněte!

V roce se třinácti úplňky (1978)

Bolest žití sama. Dát to celé najednou je skoro nemožné, ale musí se. Mimochodem tento film má pro mě asi nejvíce boční začátek ze všech, v hlavní roli zvučná čeština.

Nahota (1970)

Petr Čepek je démon v lidské podobě a Nahota je jako depresivní cákanec na ošuntělé zdi. Podstatné je, že z trezoru si tento vyjímečný film našel cestu na světlo. Je třeba takovýchto ponurých věcí, aby člověk poznal, že i u nás se něco takového dá stvořit. Skutečně temná nakládačka se vším všudy. Všechna čest.

Po přečtení spalte (2008)

Po druhém zhlédnutí jsem zvýšil své hodnocení na plných a zasloužených pět hvězd. Tohle je prostě nadmíru zábavná záležitost, se kterou si bratři Coenové vkusně pohráli. Kdybych tady vypisoval z čeho všeho si dělají p*del, tak tu budeme pěkně dlouho. Skvělé postavy jako extrémně fuckující John Malkovich, extrémně blbý Brad Pitt či podivínský Clooney. Prostě zábava, která snese nejpřísnější měřítko s leskem velkých jmen. Takže "beware of your shit" a brzy znovu na viděnou.

Ať vejde ten pravý (2008)

Jsem nesmírně rád, že jsem mohl po delší době zhlédnout něco tak hodnotného. Nevěřitelný kus poctivé evropské filmařiny nesoucí v sobě to nejlepší ze skandinávské (potažmo Švédské) filmové školy, skloubený s originální a naivně podmanivou upírskou tématikou. Vkusně trefená tíživá atmosféra zasněženého života, skvělý cit pro detail a pomalé tempo zdůrazňující zadumanou severskou náturu, bezelstně krásná dětská romantika - to vše zvládnuté na jedničku. K tomu všemu nádherný příběh o odcizení se a dospívání, v podání dvanáctiletého kluka a kvalitní hudba, která umí udeřit ve správnou chvíli. Co víc si člověk vlastně může přát. Možná, když se jednou úplně odcizíte vlastnímu světu, bude jedinou volbou nepostrádající smyslu, přijmout za svůj svět někoho úplně jiného, odlišného. Tam leží spása.