16 bloků (2006)

No jo, už zase Bruce ve své typické roli zkrachovalce, nejlépe poldy. Ovšem 16 bloků je právě už jenom jedním z mnoha a proto upadá celkově do šedého průměru. Po čase už si ani nevzpomenete na nějakou dobrou scénu. Willise mám rád, ale víte jak se to říká s tím papáním do polosyta a bumbáním do polopita.

1917 (2019)

Film na jeden až dva nádechy.

21 gramů (2003)

Iñárritu vsadil na jedinečnost sobě vlastní a stvořil další navždy nezapomenutelné dílo. V určitém smyslu šel ještě dále než v případě Amores perros. Jeho filmům je třeba se věnovat na 150% pozornosti, jinak se kýžený efekt nedostaví. Tentokráte se totiž děj skládá dohromady ještě bizardněji, nežli je tomu u jeho prvotiny. Možná na mě působil trochu uhlazeněji, jako by se sice trochu vytratila syrovost a živočišnost Amores perros. Rukopis je však velice podobný a i tentokráte nás nechá nahlédnout až do morku kostí různých osudů, ale i našich vlastních duší. Přestože trochu dovádí svůj příběh někdy až do absurdních rovin, já mu to věřím. 21 Grams je film, který vám temně zatíží myšlení. Scéna kde si Benicio Del Toro vypaluje vytetovaný kříž na ruce je zničující. Alejandrovi tleskám, je to mistr nad mistry.

3-iron (2004)

Kimova tradičnost v nejlepším smyslu slova. Věc, pro kterou by se dalo žít, nebo popřípadě snít. Musí se shlédnout vícekrát! Tak neotřelý pohled na provázání různých dimenzí našeho bytí, s takovou sílou náznaku a promyšlenou symbolikou, se hned tak nevidí. Pomalé tempo závěrečné třetiny jsem si vychutnával bezezbytku a totálně nadšen.

30 dní dlouhá noc (2007)

Horor opravdu ne, to bych se musel alespoň trochu bát, což se tedy nestalo ani náhodou. Spíše takový survival masakřík s trochou fatální romantiky na konci. Kladně kvituji to, že upíři mluví vlastní řečí a také skvělého Dannyho Houstona jako jejich vůdce. Sice je to celé opravdu přeplněné osvědčenými scénami jak vystřiženými z Úsvitu mrtvých a jim podobných, kupodivu to ale funguje. V podstatě se jedná o nadstardardní záležitost. Nadstandardní ve své poctivé podivnosti odkazující na původní komiks.

300: Vzestup říše (2014)

Trochu se nám tu ta stylizace už utrhla ze řetězu, ale pohříchu to není největším problémem druhé třístovky. Tím je značně nejistý a nevýrazný výkon na režisérské stoličce. Tohle potřebovalo zkušenějšího režiséra jako prase drbání. Někoho kdo by nás o trochu více připoutal k postavám a lépe zvládl odvyprávění celého příběhu, někoho kdo by stvořil mnohem silnější jednotlivé scény a výjevy. Takhle si po čase budu pamatovat jen svou oblíbenkyni Evku a zbytek mi naprosto vyšumí a ani toho nebudu litovat. 300 Rise Of An Empire nám vzorově naznačilo, že i stylizaci a neustálým zpomalovačkám musí velet někdo kdo tomu vdechne něco navíc, aby zážitek z celého díla mohl být plnohodnotným.

3:10 Vlak do Yumy (2007)

Především to staví na zářné dvojici Bale vs. Crowe. Ovšem bez nich by tento remake rychle zmizel v propadlišti dějin. Krom výborného konce se totiž jedná o nepříliš chutně rozvleklou konverzačku s křečovitou snahou o jakýsi morální podtext. Četnost logických nesmyslů a hloupých scén je žel přespřílišná. Možná jsem od toho čekal moc.

4 měsíce, 3 týdny a 2 dny (2007)

To co dělá tento film jedinečným je dozajista zručnost s jakou jsou navozeny reálie tehdejší doby a jakási tísnivá syrovost atmosféry, jenž protkla celý tento unikátní snímek. Musím říct, že občas jsem až dech zatajoval, či se dokonce neklidně ošíval. Vskutku syrově chytlavá záležistost.

47 róninů (2013)

Chvíli si musíte zvykat, ale když přistoupíte na to jakým způsobem je tento film ztvárněn, nemuseli byste být nutně zase tak moc znechucení. Já jsem si prvních deset minut protrpěl, ale pak jsem kupodivu najel na spřízněnou vlnu a šlo to. Vše navíc mírně povyšuje příjemný konec, takže možná i lehký nadprůměr. Evidentně zde však škodí PG-13, seppuka bez kapky krve je o ničem.

96 hodin (2008)

Asi nejdrsnější Liamova role aneb jak se skrze pěkných pár hromádek mrtvol dobrati rodinného štěstí. Přímočarost a hrubost akce chvílemi až bere dech. Ultimátní tempo to drží nad vodou a vůbec mé sympatie tato pouť jednoho starostlivého tatínka rozhodně má. Škoda, že se vše topí v záplavě totálního klišé. Kdyby si cesta k vykoupení vyžádala Bryanův život, příběh by hned dostal jiné grády. Takhle jen za čtyři no. Ale dobré, moc dobré.