Útěk z vězení (2005) (seriál)

Vynikající první série, pak už jen klesající kvalita.

Paranormal Activity 4 (2012)

Stupidnější film jsem asi ještě neviděl, nebýt odkazu na Osvícení, tak by to byl odpad.

Skyfall (2012)

Není to nejlepší bondovka, jak jsem očekával. Je to pocta všem doposud natočeným dvaadvaceti filmům o Agentu 007, za nic se neskrývajíc, naopak - všechny odkazy jsou viditelné. Proto děj sází na klasické špionážní pátrání po celém světě, vynikající kameru, slizkého záporáka a ostatní dobře známé spolupracovníky. To vše k padesátému výročí. Jsem zvědav, jak tohle bude pokračovat...

Constantine (2005)

Neo, teda Keanu podává standardně skvělý výkon, Shia taky standardně - otravně, i když s odkazem na Taxikáře mě překvapil a potěšil. Stopáž celkem dost kolísá, místy nudí, ale nápadité (Pruitt Taylor Vince) a efektní momenty převládají. Ovšem poslední půl hodinovka to je hooodně oku lahodící záležitost, především díky vynikajícímu Peteru Stormarovi.

Temný rytíř povstal (2012)

Nolan to dokázal! Batmaní prokletí prolomeno a trilogie dotočena. Bohužel...

Looper: Nájemný zabiják (2012)

První a druhá * jsou určitě za vynikající úvod, tedy představení Looperů a jejich práce, a povedenou přeměnu Levitta ve Willise, i když Joseph je přes digitální nos a vrstvu make upu k nepoznání. Vlastně vše celkem slušně šlape a baví, až do příchodu na farmu. Nevadilo mi to výrazné snížení tempa, ani rozvíjení postav, konverzování o osudu jak z jedničky Terminátora, ale... spíš jsem čekal, že film se bude vyvíjet jinak, že bude trošku o něčem jiném, možná po chválami nešetřících recenzích jsem šel do kina s očekáváním nového Inceptionu, ale nakonec je to jen lepší In Time. I přes slušnou režii, výpravu, hudba se mi teda vůbec nevybavuje, tak povedené bylo i levytování a triky, ale tak realisticky si pohrávat s gravitací jako Nolan, to asi už nikdo nedokáže... snad jen on sám. Lepší 3 *.

Prometheus (2012)

Vizuálně dokonalé, titulkové průlety krajinou jsou povedené, ale hned poté přichází nějakej albín a už jsem kroutil hlavou. Počáteční objevování ještě šlo, ale pak začne ten neskutečný slepenec událostí, které vůbec nedávají smysl. A nakonec už jen čekáte, kdy se zákonitě a nuceně musí objevit Alien. Bože, tohle bylo WTF 21. století.

Sněhurka a lovec (2012)

Největší problém převedení takovýchto předloh na filmové plátno je bohužel jejich dlouhodobá známost, vše je vlastně jeden velký spoiler už předem a tak pak vlastně jen čekáte, kdy se zákonitě nějaká ta známá pasáž objeví a tím tudíž mizí i strachování se o hlavní postavy. Abych to shrnul - vizuál je povedený, místy však viditelně televizní záběry hradu, stopáž mohla být kratší, prostředek byl takový utahaný, ale zachraňují to vrtulníkové přelety a burácející soundtrack od Howarda, jako vystřiženého z Dark Knighta. Závěrečná titulková píseň se taky povedla. 7/10.

Albertův odkaz (2009) (TV film)

Třetí * spíše za výborný dabing Bohuslava Kalvy. Jinak jde o příběh prostinký, místy zábavný, ale předvídatelný. A David Warner jako Lovejoy z Titanicu mě nostalgicky potěšil. O tom vlastně Albertův odkaz je - o nostalgii a vzpomínání.

Beyond Black Mesa (2010)

Nápadité, graficky povedené, jen místy přetažené.