Mrtvá dívka (2006)

Jak já se těšila, až tento film zhlédnu, a ono vlastně vůbec nebylo proč :( Drama/ Mysteriózní / Psychologický... Hodně těžké na pochopení, po chvilce divák ztrácí přehled nad sledem událostí a přestává rozumět, o co tady vůbec jde. Potom začíná nudit, až jsem se divila, že jsem vydržela téměř do konce. Přirovnala bych k Rubikově kostce, která je rozdělená na kousíčky a tvůrci nevěděli, jak správně ji dát do hromady. Koncepce opravdu nulová, škoda, mohlo to být určitě podařenější.

Rytíři nebes (2006)

Opět jsem váhala mezi třemi a čtyřmi * . Je to zvláštní, ale přestože se podle mě nejedná o bůhvíjaký úžasný válečný film, některé scény se mi neustále vybavují... Trochu samozřejmě ubírá i velice dlouhá stopáž, ale co lze čekat od snímku, kde mimo příběh jsou také docela důležité efekty apod. Oceňuji i to, že přesto, že zde nehrají největší hvězdy (kromě Jeana Reno), herci své role zahráli velice slušně... A co dál? Miniaturní lekce francouzštiny, tu a tam i nějaký ten humor a krásný, ale bohužel smutný romantický (i když čas od času působil až těžce naivně) příběh v pozadí.

10 položek a méně (2006)

Takový velice... pozitivní film o tom, že není třeba brát všechno vážně. Morgan Freeman opět září, hudba se také velice podařila, zdá se, že jde o velice spontánní dílko. Původně jsem chtěla dát 3 hvězdičky, ale když jsem při konci ještě zahlédla, jak tam "čachruje" s tím mopem, musela jsem kvůli tomu jemnému humoru, který se objevuje po celý čas filmu, přehodnotit na 4*. Podařené.

Cizinec (2010)

Žádný zvlášť trhák to není, příliš originální taky ne, ale především závěr filmu byl opravdu velmi dobrý... Když k tomu připočítám dva moje velice oblíbené herce, nemůže to dopadnout jinak než na hodně slušný průměr :)

Fotři jsou lotři (2010) odpad!

Jednoznačně nejhorší ze všech třech "dílů". Zasmála (spíš jen lehce pousmála) jsem se jen párkrát a vůbec - scény, které měly být vtipné, mi připadaly jakoby nedodělané a nepromyšlené. Nedá se srovnávat s dvěma předchozími komediemi Fotr je lotr a Jeho fotr, to je lotr.... Opravdu nuda a příběh absolutně bez nápadu.

Choking Hazard (2004) odpad!

Nechápu, jak tady může mít tato hrůza 51%. Z poučovacího Duška jsem měla závratě a z těch nepovedených triků a nechutností se mi zvedal žaludek... Co na to říct, třeba je to jen můj subjektivní pocit a opravdu tento snímek patří k průměrným skvostům české kinematografie.. :/

Crash Road (2007)

Agáta Hanychová je podle mě v tomto filmu až moc "svá" a to asi pro film není dobře. Připadá mně to vyumělkované, přestože proti ní nic zásadního nemám. Hvězdičku dávám snad jen za to, jak mě pobavila Jaroslava Obermaierová. Film mi připadá jako hodně povedený studentský snímek, ale v normálních podmínkách by tak film určitě neměl vypadat.

Tmavomodrý svět (2001)

Když opomenu všechny ty báječné (a drahé) efekty s různými letadélky, je to lepší průměr. Tady mě opravdu zaujal jen příběh v pozadí a hudba Jaroslava Ježka. A to je na dvě hodiny sledování dost málo. Viděla jsem, ale nemusím určitě znova.

Návrat do ráje (1983) (seriál) odpad!

Nemám ráda krokodýly a australské seriály. To už je daleko lepší kdejaká latinskoamerická telenovela než se dívat na neustálé tahačky o firmu a pokusy o vraždu. Extra nudný seriál.

Match Point - Hra osudu (2005)

Nalákala mě taková ta "reputace" Match Pointu, jenže zas až tak mě to neoslnilo. Americká tragédie od Dreisera má lepší - a spravedlivější konec. Sice mi trvalo dloouhooo než jsem jí přečetla, ale na filmové zpracování jsou dvě hodiny moc. Je to příliš zdlouhavé, trochu jsem se nudila, spíše mě bavily takové ty motivy jako čtení Zločinu a trestu (bohužel tady ale k žádnému velkému trestu nedošlo :(), nebo fakt že "manželka po tak dlouhé době neotěhotní a na Nolu se jen podívá a už je v tom". Výrazní herci jsou málo, chtělo to trochu ubrat na délce a hodit toho vlezdoprdelkového hajzlíka, který kvůli postavení vraždí, za mříže.