Pěsti ze železa (2012)

První polovina filmu značná nuda. V druhé polovině kde se to už začne řezat je to lepší a zábavnější.. Bitka v nevěstinci mě potěšila, gore scény taktéž ale to je tak vše. Celkově ale filmu dost chybí. 1* za Russella, 1* za Lucy a 1* za řežbu v nevěstinci.

Berserk: Ógon džidai hen I – Haó no tamago (2012)

Animace, soundtrack, souboje perfektní a krví se neštří. Jen ta CGI animace to trochu kazí. Celkově je film skvělý, pobaví a navnadí na pokračování. Určitě stojí za shlédnutí. Stejně jako původní seriál.

Pod vlivem lásky (2008)

Neskutečná jízda od začátku do konce, film se hodnotí opravdu obtížně tento film se musí vidět. Čtyřhodinový snímek, který dokáže 4 hodiny bavit nenudit a ještě vám to nejspíš nedá a budete jej chtít vidět znovu.

Halo 4 - film (2012) (seriál)

První polovina pohled do vojenské akademie UNSC, všichni kadeti sympatičtí děj nenudí a když v druhé polovině seriál nabere obrátky při setkání kadetů neznámým mimozemským nepřítelem, který má jediný cíl - eliminovat vše živé. Strach, zděšení a zoufalý boj o přežití nezkušených kadetů začíná. S přihlédnutím že se jedná o web-seriál natočen jako část reklamní kampaně na hru Halo 4 pro fanoušky Halo série povinnost Ostatní asi tolik nenadchne, ale sci-fi divák může být mile překvapen. Co bych vytkl je že Master Chief dostal dost málo prostoru.

Eega (2012)

K indickému filmu jsem se dostal poprvé a po tomhle snímku určitě se podívám i na další indické filmy. Hlavní roli ve filmu sehraje člověk reinkarnovaný do maličké mouchy, která chce hlavního padoucha dostat do hrobu. Zábavná, akcí plná komedie o nerovném boji člověka proti mouše. Po zvláštním rozjezdu film nabere obrátky a až do konce pobaví vynalézavost mouchy ve snaze o zabití padoucha. Více takovýchto šíleností.

Lukostřelci (2011)

Skvělý jihokorejský historický akční film. Kdo má radši luky místo střelných zbraní si přijde na své. Lučištník Nam-Yi zachraňuje svou mladší sestru Ja-In z rukou Mandžuských únosců. Šípy sviští, lidé umírají, akce střídá akci jak Nam-Yi likviduje jednoho protivníka za druhým až k závěrečnému duelu, který mi vyrazil dech.

Sword Art Online (2012) (seriál)

MMORPG ve které když zemře váš avatar zemřete i vy? Zde to funguje dokonale. Animace je povedená stejně tak i soundtrack, který naprosto sedí k dané scéně. Vše se točí kolem Kirita, nejsilnějšího hráče a jeho milované Asuny při snaze uniknout z virtuálního světa do reálného. Postav se v anime vyskytuje spousta, ale nedostávají tolik prostoru, nechybí dějové zvraty, romance, akce i smutnější chvíle. Za mě kandidát na nejlepší anime roku 2012.

Psycho-Pass (2012) (seriál)

Daleká budoucnost kde je zločinec eliminován dříve než spáchá zločin a je poté "léčen". Jsou ale tací které není možno vyléčit a stávají se z některých lovci zločinců pod velením speciální policejní sekce. Hlavní hrdinka Akane je mi velmi nesympatická a vůbec mi nesedí do tohoto temného sci-fi prostředí, hlavní je, že příběh se zatím po 9 epizodách drží stále vysoko, snad si tuto vážnost i temnost udrží i v druhé polovině série.4*

Zátah: Vykoupení (2011)

Indonéský akční film, který je nabitý akcí víc než jakýkoli akčňák americké produkce. Prakticky od začátku filmu až k závěrečným titulcím. Od prvního patra k poslednímu od samopalů přes mačety a pěstmi končeje. Film u kterého stačí - vypnout a bavit se.