• Pohádka

Vincent (1982)

Skvělá hudba, hlas a atmosféra. Ale když ten Vincent byl tak hnusnej!

Sim Salabim (2008)

Miloučký králíček se proměnil v takovou svini hladovou :))

Balada pro banditu (1978)

Dvě hvězdy kvůli písničkám, jinak to stálo celkem za nic, nevtáhlo mě to do děje, nechápala jsem.

Škola základ života (1938)

Líbilo se mi to tak průměrně, nedělo se tam nic závratného, ale bylo to docela vtipné a ta krásná mluva...

Můj život beze mne (2003)

Trochu zvláštní, ale celkově příjemný klidný film. A právě slovo "klidný" mi nedovoluje dát více jak tři hvězdičky. Námět se zdál být fajn, dá se říct, že mě i bavilo sledovat rodinný život hrdinky, ta mi ovšem k srdci příliš nepřirostla. Holt každý by se s tím, že mu zbývají dva měsíce života vyrovnal jinak.

21 gramů (2003)

První scény byly jako trailer k filmu. Bavilo mě přemýšlet, jak se co stalo a stane, kdo má co s kým, bylo to jako skládat puzzle. Každá scéna byla nabidá emocemi, herci skvělí.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Pulp Fiction jsem se dlouho vyhýbala, tušila jsem, že to nebude nic pro mě, leč chtěla jsem si to potvrdit a taky potvrdila. Dokoukala jsem to silou vůle, střílení, nechutné scény, celkově film o ničem. Dvě hvězdy za pár vtípků a zajímavě nechronologicky postavený děj.

Vrchní, prchni! (1980)

Další z československých komedií, která se mi velmi líbila. Hlavní hrdina, ač objektivně záporná postava, si u mě vysloužil obdiv, protože jeho lži, převleky a úskoky byly geniální, a špatný konec jsem mu opravdu nepřála. Zato Svěráka, jakožto nenechavého souseda, bych bila!

„Marečku, podejte mi pero!“ (1976)

Tuto známou komedii jsem celou viděla teprve nedávno a opravdu můžu litovat, že jsem jí nevěnovala pozornost dříve. Mně jakožto studentce je blízké školní prostředí a humor mě taky dostal, takže hodnotím velmi kladně.

P.S. Miluji Tě (2007)

Čekala jsem o dost víc, inteligentní romantiku... ale vyšla mi z toho klasická komedie, která mi až na asi dvě situace přijde spíše trapná a dívat se na to sama, tak to asi nedokoukám. Hilary Swank se mi svojí rolí trochu zprotivila. Dvě hvězdy dávám za nápad s dopisy a střídání dějů z minulosti a přítomnosti, které trochu držely mou pozornost.