Venkovský učitel (2008)

Příběh o mladém učiteli co utíká před životem ve velkoměstě. Silný příběh o nenaplněné lásce poněkud nevšedního vztahu. Postavy jsou ztvárněné na jedničku. Pavel Liška se do této role hodí jak párek do rohlíku:-)

Edith Piaf (2007)

Snímek jsem měla možnost shlédnout dvakrát a to v originálním znění a podruhé s dabingem. Přibližně 3 roky zpátky jsem byla zhýčkaná a za každý dabing jsem byla vděčná, hlavně abych nemusela číst titulky a naplno si užívala obraz a to co se děje na plátně. Nyní, po třech letech, začínám být na dabing alergická. Pokud vám někdo nadabuje film, jenž je krásný už právě svým původním zněním, tak ztrácí na své kráse. Druhé - dabované shlédnutí bylo pro mě nezáživné, mdlé a útrpné. Film ztratil své kouzlo a texty písní nebyly ani přeložené, tudíž pokud neumíte zrovna bravurně francouzsky, tak Vám to je na dvě věci.

Čokoláda (2000)

Zažili jste někdy pohled na dítě, které praží po něčem, co právě vidělo a nemůže to mít? Tak takhle jsem se cítila, když jsem tento film viděla poprvé. Silná chuť dotknout se alespoň špičkou jazyka té božské chuti. Nejhorší na tom bylo, že žádnou čokoládu jsem v té době po ruce neměla. V ten okamžik bych asi kvůli tabulky, nebo alespoň malé kostičky dokázala vraždit. Výborný film, ke kterému bez tabulky čokolády raději ani neusedejte.

Gladiátor (2000)

Musím se přiznat, že nejsem zrovna fanouškem historických filmů, ale tohle na mě opravdu zapůsobilo. Skvělé efekty, kamera, režie a herecké obsazení jenž se mi hluboko vryly do paměti a zůstanou tam pěkně dlouho. Jeden z mála filmů, který může být shlédnut i několikrát za sebou a vůbec neomrzí.

Simpsonovi (1989) (seriál)

Na tomhle seriálu jsem vždycky ujížděla, ujíždím a ujíždět budu. Pro mě nikdy neokoukatelný seriál, u kterého je každý díl originál a šik:-)

Deník Bridget Jonesové (2001)

Asi nejlepší romantická komedie všech dob. I když to člověk vidí po sté za sebou, tak se musí neustále smát. Nejvíc mě vždycky dostane ta její skvělá modrá polívka :-)

Pýcha a předsudek (2005)

Jane Austenová mě svou knižní formou natolik natchla, že jsem byla zvědavá jak se s tím Joe Wright popere coby filmové zpracování. Klobouk dolů. Myslím, že toto je jeden z nejlépe natočených historicko-romantických filmů vůbec. Herci do rolí zapadli perfektně, stejně jako hudba, kamera, prostředí... Děj byl skvěle zpracovaný a každou scénou se mi vybavovaly jednotlivé pasáže z knihy. U mě to rozhodně nezůstane u jediného shlédnutí =)