Julie a Julia (2009)

Musím se přiznat, že nejsem zrovna kuchtík fanatik, spíše jsem takový ten typ člověka co vaří jenom příležitostně. Ale po shlédnutí tohoto filmu jsem měla sto chutí popadnout hrnec, vařečku a něco specialního uvařit, aby okolí čučelo jak mi to jde. Bohužel tyto plány zůstaly jenom v mé hlavě, páč představa že se mi to nepovede a kolik bych toho umazala se mi zrovna nelíbila =D Právě proto musím uznat, že film má takovou tu tendenci na něco navnadit a pak už je jenom na dotyčném, jestli se toho chytne a nebo se tomu postaví stejně jako, nechat pracovat svou fantazii a dát si raději pořádného vuřta =)

Probuzení (2007)

Film, u kterého nikdy nevíte co všechno se může stát během transplantace. Špatně nastavená narkóza a člověk si pamatuje i ty nejodpornější věci o kterých by byl nejraději ani nevěděl. Jak se říká...důvěřuj, ale prověřuj!!! a o to víc pokud se jedná o vlastní zdraví, kamarádství, lásku, manželství, rodinu...

Hlad (2008)

Osobně vydržím hodně, ale tohle hraničilo místy s přílišnou nechutností a bizarností, že jsem váhala jestli se na to dodívat či ne. Má zvědavost však byla silnější a já shlédla snímek nabitý emocemi, tvrdohlavostí, pýchou a odhodláním, s kterou se vězni pustili po mnoha stávkových nezdarech na protestní hladovku v čele s Bobbym Sandsem. Člověkem plného elánu a síly bojovat a z něhož se postupem času stala troska odkázána na pomoc druhých. Místy nechutný film, který bych nedoporučovala osobám slabší povahy.

Stáhni mě do pekla (2009)

Mé představy byly poněkud jiné a samotné shlédnutí nesplnilo to, co jsem očekávala. Prvních 30 minut naznačovalo něco kvalitnějšího, což se o zbytku filmu říci nedá. Místy scény kdy se člověk lekne (teda pokud se dívá na kvalitní obraz se zvukem) a místy kdy se spíše zasměje (viz. mluvící koza, kterou jako by vystřihli z filmu "Kozí příběh - pověsti staré Prahy"). Docela zklamání na film, jenž měl být největším trhákem roku.

Návrh (2009)

Koukatelná romantika, která se na pochmurné odpoledne perfektně hodí. Sandra Bullock jako šéfredaktorka - mrcha a Ryan Reynolds jako poslušný asistent, jenž musí dokonce i o půlnoci shánět nemožné pokud si to jeho protivná šéfová přeje. Pro mě teda příjemně strávených 108 minut ve společnosti s Ryanem, Sandrou a překrásnou Aljaškou.

Proroctví (2009)

V čele s Nicolasem Cagem a režisérem Alexem Proyasem bych čekala mnohem větší trhák, než jen pouhý příběh s předvídatelným koncem. Být ten film o 50 minut kratší, tak by to vůbec nebylo na škodu. Takhle z toho vznikl kinematografický snímek, který bych odhadovala na Novácký počin.

Vzájemná objetí (2009)

Povedený film režiséra Davida Hollandera zabývající se bolestnou tématikou - smrt blízkého člověka. Perfektní Michelle Pfeiffer, jenž svou roli zvládla na jedničku. O Ashtonovi se toto říct nedá. Obsadit do jeho role někoho jiného, tak by to nebylo vůbec na škodu.

Zevlovat a prudit (2009)

Komentář píšu zhruba hodinu po shlédnutí a nějak si nemůžu vybavit ani jednu scénu, která mě rozesmála. Jedině co mi uvízlo v paměti bylo, když Ronnie naháněl chlápíka s malým pindíkem :-) Setha Rogena mám ráda, ale v tomhle na mě nezapůsobil a dávám slabší 2*

MacGyver (1985) (seriál)

No nevím jak někdo mohl vymyslet takovou .... Tenhle člověk by snad dokázal vymyslet i bombu z psího lejna =)

Všude dobře, proč být doma (2009)

Velmi dobře natočený film rukou Sama Mendese. Dokonalá souhra vtipu, svižnosti, roztomilosti, pošetilosti a takhle bych mohla pokračovat donekonečna. Prostě skvělý zážitek, který u mě zanechal pocit: "Možná je někde lépe, mám zůstat doma??"