• Krátkometrážní

Hříšníci (2011) (seriál)

O Shameless jsem dlouho vůbec nevěděl. Originál jsem neviděl a možná je to dobře, já mám přece jen rád trochu té komerce a Ameriky k mému každodenímu doušku seriálů. Musím říct, že jsem nadšenej a je to moje nové guilty pleasure. Pět prvních sérií jsem měl za pár dní hotových a musím říct, že je to emocionální jízda ....nevíte, zda brečet smíchy nebo dojetím. Ta černá komedie je zde opravdu hodně černá, ale tak absurní a zábavná, že lze v klidu a objektivné říct, že toto je kvalita. Seriál jsem velmi rychle zařadil mezi mé oblíbené a to už o něčem svědčí, protože mě už dnes jen tak něco nepřekvapí. Za pěěěěěět.

Bylo, nebylo (2011) (seriál)

Cítím, že musím svoje hodnocení vysvětlit. Nikdy bych si nemyslel, že zvednu tak vysoko. OUAT se rozjíždí velmi pomalu, myslel jsem dokonce, že ten rozjezd nedám. 1. Série na hodně slabý ***, nicméně musím vyzdvihnout úžasnou a krásnou zápletku s Belle, která je asi i moje nejoblíbenější postava ze seriálu. Bohužel Jennifer Morrison (Emma) mi už ale něják nesedí, přijde mi, že nehraje a i když zlá královna Regina (Lana Parilla) je sexy kost a hraje už o něco lépe, pořád to není ono a většina dialogů nevyjde tak úplně, jak by asi měla - je trochu úsměvná. Pokud si myslíte, že to už může být akorát lepší, pletete se. 2. Série je na slabý **. Zápletka s Pinocchiem (ano, čtete správně:D) je prostě nesmírně nudná. Sněhurka ušoplesk a Charming, co nechal veškerej šarm vedle na Disney Channel, taky moc nepomáhají. Tu druhou jsem opravdu rozdejchával, ale s postupem času musím říct, že je to asi tak trochu moje vina. Neopřel jsem se do toho a měl to hodně jako kulisu, takže asi i proto jsem nebyl vtáhnut patřičně do děje, nevím. Hodně jsem váhal, zda jít do třetí série a udělal jsem dobře, že jsem tak učinil. 3. Série je na hezký a zasloužený ****. Úplně jsem se do toho zažral a důvodů je mnoho. Miluju Čaroděje ze země Oz, takže to je jedno velké plus. Miluju Ariel a i když jsem měl strach, že ji zmastí jako například Popelku v první sérii, nestalo se a ten novej pohled a předělání klasické pohádky a vložení vlastního nápadu, vyšlo ve výsledku jako dobrý mix. To, že mám rád představitelku Ariel, hraje nepatrnou roli taky:P. Ve třetí sérii můžu chválit hodně, ale ještě bych určitě rád zdůraznil roli Rose McGowan (Cora za mlada, matka Reginy), kdy její příběh hezky ukázal, že seriál má trochu i hloubku a nepřemýšlí z týdne na týden. Všichni milujeme zápletky, které jsou rozmělněné do celé série. Smekám. Herecké výkony všech ...i Morissonové, lepší. Čtvrtá série zase trošku zakopla a upadla, ale rychle se zvedla a ustála to. Za ni dávám zasloužené lepší ***. Neznám a neviděl jsem Frozen, takže nemůžu soudit, nemám k té pohádce žádný hlubší vztah, ale vesměs to docela fungovalo. Druhá část s Ursulou, Cruelou a Maleficent, fungovala vlastně dost podobně. Cruela byla naprosto bezkonkurenční, Maleficent se ještě dala zvládnout, navíc ji hrála skvělá herečka, co ztvárnila Pam v True Blood. S afroamerickou Ursulou mám trochu problém:D. Nejsem rasista, ale prostě se tam nehodila, neslušel ji kostým, recitovala to jak pohádku ...ale bohužel nějákou jinou, než o Little Mermaid. Naštěstí se zase rychle zdekovala. Patá série zatím neviděna a časem snad doplním a nesnížím hodnocení. Díky skvělé třetí sérii a tomu, že mi postavy konečně přirostly k srdci a začaly mě zajímat - Regina, Belle, Rumple, Ariel ...dokonce i ta Sněhura, tak nechávám ty 4. Je to příjemná oddychovka:))

Sedmero krkavců (2015)

Na tomto snímku neshledávám nic, co by vybočovalo z české trapnomatografie. Dvakrát jsem se musel přesvědčit, zda hodnotím stejnej film ...té červéné tady prostě nevěřím. Už to nehulte..

Atentát (2015) (seriál) odpad!

What the fuck?

Uzavřený případ (2005) (seriál)

"The Closer" je seriál, na kterej se prostě musíte naladit a zvyknout si na něj. Na hlavní postavu, na její povahu, vyšetřovací postupy, kameru a především na Los Angeles, který je v tomto seriálu vyobrazeno naprosto odlišně než na co jsme v televizi zvyklí. Nečekejte žádný blýskavý záběry překypující přepychem, ale spíš rozpálené betonové ulice, co nemají konce, prázdné a syrové prostředí, co zavání depresí, strachem a surovostí (realita??). Původně jsem si myslel, že se "The Closer" odehrává někde v Arizoně či Novém Mexiku, to až při řádném sledování mi došlo, že to je L.A. - moje drahé oblíbené město. Kdybych o něm nic nevěděl, tak z tohoto seriálu bych rozhodně nedostal impuls, že je to místo, co by mě nějákým způsobem lákalo. Ale k seriálu. První tři série jsou docela zajímavý svým konceptem jižanky, která se přestěhuje do města, o kterým neví ani tuk a rovnou se stává šéfkou oddělení, kde musí krotit x chlapů, kteří nejsou na nějákou ženskou vůbec zvědaví. Její přízvuk a nevkus jí na serioznosti taky moc nepřidávají. Čtvrtá série se trochu hledá, nabírá trochu jiný tempo, případ na pokračování, rozmělněnej i do dalších sérií. Nefunguje to úplně na sto procent, ale funguje to určitě aspon částečně a snaha se taky cení. Pátá, šestá a sedmá série konečně nabírá tempo, který si zaslouží jak seriál, tak i věrný divák a poslední díly jsou velice kvalitně zpracovány, kdy je do nich natřískáno co se dá a přitom to nevyznívá něják křečovitě, jak by se od seriálu, kterej se zabývá pomalým vyšetřováním a odkrýváním pachatele, mohlo zdát. Postava Brendy asi nebude lámat rekordy v oblíbenosti. Je nepříjemná, děsivá, někdy dětinská, panovačná a záludná. Vždycky dosáhne svýho a nezajímá ji jak, to jí tím pádem vytváří nepřátele jak za mřížema, tak na straně zákona samotnýho. Líbí se mi, jak je v poslední sérii poukázáno na fakt, že když vezme člověk zákon do vlastních rukou, je linie mezi zločinem a spravedlností dost tenká..

V utajení (2010) (seriál)

Covert Affairs je naprosto jedinečnej tím, jak je každá série naprosto jinak laděná. První a druhá by mohla mít krycí jméno "Spying 1-0-1" nebo ještě lépe "Espionage for dummies". Je to takové zasvěcení Piper Perabo a nás diváků do jejích špionských patálií, které jsou šmrnclý humorem a teenagerovským bravíčkem. Nemyslím to zle, takový seriály mě baví, ale o to větší šok je to, co se děje v následujících sezonách. Třetí série se snaží být o něco serioznější a daří se jí to tak částečně. Hlavní zápletka je rozmělněná do celé série a téma s "cliffhangery" nejsou originální, ale baví. Bohužel ale jak říkám, pokud jste fanoušci seriálů s podobnou tématikou, tak třetí série neurazí, ale ani nepřekvapí. Od určitého dílu je děj předvídatelný a vy se musíte spokojit s tím, že víte jak to dopadne a spíš si jen užívat to, jak se s tím protagonisté poperou. Čtvrtá série je ....tedy alespon pro mě sérií, kde tzv. "a shit hits the fan". Přijde mi, že Covert Affairs se konečně našlo, nečerpá z jiných seriálů a opět, i když se mu podaří splnit záměr tak na 70 procent ...nesmírně baví. Je to zatím nejtemněji laděná sezona, což mi přijde nesmírně svěží. Téma je "Piper going rogue", kdy je v utajení na misi, která vyžaduje jak trvalou změnu identity, tak účesu (s hnědým přelivem je daleko víc sexy než blond) a pár scén i dialogů je vyloženě nezapomenutelných. I tak je tu ale několik momentů, které vypadají dost amatérsky ...až humorně. Neuvěřitelnolst tohoto díla je jeho největší slabinou, ale dá se to odpustit vzhledem k tomu, že Covert Affairs si jednoduše nehraje na něco víc než zabavit diváka a svůj účel plní dobře. Pátá a poslední série je bohužel jeden velkej průšvih. Jednoduše zápletka, která nikoho nezaujme a nudí k smrti. Další snaha o temnou sérii, kde bohužel jediná temná věc je kamera (častokrát jsem se úplně ztratil v ději, protože nebylo nic vidět). Dialogy a scény jakoby vycucaný z prstu a prostě nemastný neslaný. Srdeční choroba vskutku neuvěřitelná, nedořešená a hlavně nikoho nezajímá! Obrovský propad ve kvalitě je tak zřejmý, že na to přišli všichni a seriál byl tudíž zrušen. Není se čemu divit, pokud se nastaví laťka do určité míry, tak další série ji musí když ne překonat, tak alespon dorovnat. S1 a S2 humorný ***, S3 napínavý ***, S4 ****, S5 **

To je vražda, napsala (1984) (seriál)

Prostě se od toho nemůžu odtrhnout, když je to v televizi. Je to tak strašně na pohodu, hezky naivní, sem tam nějáká ta mrtvola, ale jinak taková dobová jednohubka:D

Špión (2015)

Na plnej počet to není, je to tak na čtyři hvězdičky, ne úplně všechny vtipy vyjdou tak, jak by měly, ale plnej dávám z toho důvodu, jakej to na mě celý udělalo dojem, a že to ve mně vyvolalo strašnou pohodu a uvolněnej pocit. Vtipy, který se povedou naopak opravdu stojí za to, stejně tak hudba a akce je velice kvalitní. Špion je konzistentní, odsejpá a rozhodně nenudí. Trochu jsem se bál, že trailer opět prozradí nejlepší vtipy a scény, ale tady je těch gagů tak strašně moc a tolik lepších, že trailer opravdu jednou splnuje svůj účel a to navnadit diváka menšími drobky na pořádnou a ucelenou jízdu. Melissa je prostě královna převleků - z babky od koček - po opravdovou kočku (teda mně aspon po té proměně přišla jako kus ....těžší kus, ale pořád kus) - až po drsnýho jakože badass bodyguarda:D Dlouho jsem se tak nenasmál a zbytek sálu by se mnou podle reakcí rozhodně souhlasil.

Výchovný tábor (2007)

Kdyby mi bylo takových 15 let, tak bych si asi i myslel, že je to film o rebelujících cool teens, kteří jsou až tak nezvladatelní, že musejí být zavezeni někam na konec světa, kde si s nimi už někdo něják poradí. Ale takhle ...takhle to byla spíš jen banda děcek, co si namočila pádla do oleje a udělala si self-made pochodně.