Šviháci (2008)

Nevěřil jsem že v Rusku dokáží natočit tak strhující film. A že to bude navíc film hudební, to už bych nečekal vůbec. Choreografie, výprava, hudba a hlavně herecké výkony jsou dokonalé. Z filmu dýchá život a je vidět že tvůrci spolu s herci si natáčení užívali a ta pozitivní nálada se přenese i na diváky. Před vašima očima ožívá retrosvět, takový jaký si představují hlavní hrdinové že se žije v Americe 50 let. Barevný svět představ se tu prolíná s mrazivou uniformovanou šedí reálného života v Moskvě, především ve scéně v přednáškové aule se studenty ve vás bude mrazit. Realita je tu vyobrazena sice jen odlehčenou formou, ale je tu snad pro mladou generaci lidí více neskutečná než-li filmové snění o Americe a rockenrollu. Závěrečná scéna ve vás ale vzbudí naději že vše není ještě ztraceno a že ruský člověk se jednoho dne nadechne opravdové svobody.

World Trade Center (2006)

Film obyčejných lidí, kteří neváhají obětovat své životy při výkonu svého povolání. Kdo čekal přílet Supermanů, Batmanů, Rambů a podobné havěti, tak se bude muset sám nad sebou zamyslet a podívat se jak vypadá skutečná realita. Oliver Stone jasně ukazuje "naše" pravé charaktery v mezních situacích a je to vidět nejvíce ve scéně, kdy velitel John McLoughlin (Nicolas Cage) hledá ve své policejní jednotce dobrovolníky. Jeho muži neukazují na potkání svaly a nepronášejí vtipné hlášky v posledních minutách svého života. Civilní Nicolas Cage a Oliver Stone jak ho ještě neznáme. Je tu snad jediné mínus a to že oněch 65 milionů dolarů, které tento snímek stál, není moc vidět. Navíc když si uvědomíme že půlka filmu se odehrává ve tmě...

Šťastné a Veselé (2005)

Je opravdu jen pár dobrých protiválečných filmů a tenhle mezi ně stoprocentně patří. Vynikající dílo po všech stránkách. Válka je hnus!

Muž v ohni (2004)

Drsné prostředí Mexico City, vynikající herecké výkony všech zůčastněných, perfektní kamera a střih, na míru šitá hudba, reálný děj..... takhle vypadá pětihvězdičkový akční film.

Nová Francie (2004)

Promarněná šance natočení zajímavého filmu málo známé historie Kanady (tady v Evropě určitě). Ale ten konec to vytáhl o jednu hvězdičku navíc. Film si příště pustím asi až v osmdesáti, to už děj pro mne nebude tak důležitý.

Ztraceno v překladu (2003)

Rád bych napsal komentář k tomuto filmu, ale znělo by to natolik kýčovitě..... zkrátka.... nevím proč jsem si tenhle film pustil až nyní, ale teď vím že to byla obrovská chyba, možná by se můj život ubíral jiným směrem, takovou sílu on má. Zhlédněte a pochopíte)))

Amélie z Montmartru (2001)

Pohádkový film s vynikající Audrey Tautou, s úžasnou a originální hudbou Yanna Tiersena a režií J-P Jeuneta kterému se podařilo vytvořit neodolatelnou atmosféru za pomoci výše jmenovaných živlů.... a ano nesmíme zapomenout na neexistující zpodobnění Montmartre.

Lola běží o život (1998)

Film který tak trochu předběhl dobu. Režie, střih, kamera, hudba, děj a hlavně Franka Potente alias Lola mne při sledování filmu nenechali vydechnout..... a hlavně ta taška....taška!!!

Ranč U Zelené sedmy (1998) (seriál)

Prvni dvě série jsou na dost vysoké úrovni (čtyři až pět hvězdiček), ale třetí je jen nastavená kaše ....za dvě

Ze srdce... (1998)

Aby našinec pochopil indické filmy, tak je tento film správná volba. Hlavní devízou Bollywoodu jsou především pěvecké vstupy, ty jsou jak chytlavé, tak po choreografické stránce dokonalé. Po zhlédnutí tohoto díla uvěříte že nikdo jiný než Indové nedokáží dát do jednoho filmu všechny možné žánry, chvílemi koukáte na komedii, posléze na drama, muzikál, "akčňák" no a pak vás překvapí politické vyznění, dokonce dojde i na smazání rozdílů mezi Pakistánci a Indy a přitom všem zjistíte že vše spojuje pořádná dávka love story. Myšmaš? Kdepak! Vše má své místo a jedním slovem jsou herecké i pěvecké kusy dokonalé, po technické stránce perfektní... Milionář z chatrče a jeho tvůrci brali inspiraci i z tohoto filmu, to je bez debaty.