Po zániku Země (2013) odpad!

Neskutečně povrchní, naivní sračka, postrádající i sebemenší špetku logiky. Nejlepší scéna filmu je po návratu otce při rodinné večeři, když chtěl synek jít do svého pokoje a bylo mu to zatrhnuto. Ta měla alespoň špetku napětí a uvěřitelnou atmosféru. To je však na slušný film trochu slabý čajíček. No a snad jen to, že jsou v hlavních rolích obsazeni dva černoušci (s nostalgií vzpomínám jak skvělý byl Will v Já Legenda) by mohlo v dnešní době znamenat - jistou povinost hodnotit pozitivně, ale má odpověd bohužel nemůže znít jinak než - ODPAD. viz. Velmi výstižný komentář uživatele - Xeelee, pod který bych se klidně podepsal. Zde přikládám výtažek z jeho komentáře: K ději: Cypher letí se synem lodí a pozná blížící roj meteoroidů (neříkali jim meteority?) podle jejího chvění. A samozřejmě, že se stane podle přístrojů (první) naprosto nepravděpodobná situace. Meteoroidy, mimo nějakou sluneční soustavu? Následuje cesta k Zemi červí dírou (i s pár meteoroidy) a roztrhnutí lodi vejpůl při pokusu o přistání. Přežili jen dva lidé. Připoutanej synáček a nepřipoutanej Nebojsa. Velmi pravděpodobné, že? Nebojsa to ale pořádně schytal a zlomil si obě nohy. Nějakej přístroj mu poradí jen to, že je potřeba přemostit jednu žílu nějakou umělou trubičkou o průměru cca půl centimetru. WTF? Udělá to s pomocí nějakýho skalpelu. WTF? Hadička se v průběhu filmu porouchá. WTF? Ono všechno je nějaký poruchový. Nouzovej vysílač v pevný schránce se taky rozbil. Jediná šance na záchranu havarovanejch lidí a nic nevydrží. Seems legit. Asi proto maj dva a ten v utržený zřícený části lodě vydržel. Aha. Synek potřebuje k pohybu k druhý části lodi jakejsi gel, kterej mu usnadní dýchání. Není vysvětleno proč. Dva se rozbijou. V pevnym pouzdře a ještě chráněný pořádným krytem. Hm… Všechna zvířata na Zemi chtěj člověka zabít. Tisíc let po tom, co tam nevkročila lidská noha. No, dost zvířat se tak rozhodně netváří. Nejnebezpečnější je Ursa, kterou si přivezli a která utekla, i když bylo velmi pravděpodobný, že při pádu odtržený části lodi zemřela nebo je těžce zraněná. Ale co by to pak bylo za závěr? Jasně, že se synek nakonec zbaví strachu a pro Ursu neviditelnej zabije tu hnusnou digitální příšeru. A když je celej film o rodinnejch hodnotách, tak nesmím zapomenout zmínit přerostlýho orla, kterej synka plachtícího z útesu unese do svýho hnízda k líhnoucím se potomkům. Tam se ubrání šelmám, ale všechna ptáčata umřou. Vidíme, jak je orlice smutná. No a nepadadlo ji nic lepšího, než sledovat synka, aby ho mohla v noci za cenu svýho života zachránit před umrznutím (poněkud drsnější verze Zlatovlásky). Já vám to neřek? V noci na Zemi teplota vždy klesne hluboko pod nulu a synek by umrznul, kdyby se včas nedostal na teplý místo. Ta sou po planetě zdá se pravidelně rozmístěná a bůhví čím je ten mráz a teplá místa vysvětlitelný. To už si říká o double WTF. No a ten závěr… Nouzový vysílátko, který v okamžiku vyšle signál ke vzdáleným hvězdám, ruší nějakej jev v atmosféře? Synek musí vylézt na sopku(!) a očividně mu není horko, když šplhá nahoru a přeskakuje z kamene na kámen mezi lávou. Ruce si nespálí, podrážky se neroztečou a dýchá v pohodě. A v tý sopce je podzemní jezero s přijatelnou teplotou! Tatík tomu říká podzemní voda (poněkud nadzemní), když uvězněnej v křesle pomocí sond skenuje vnitřek sopky. Sorry, ale to už je vážně moc. ● Možná mě označíte za hnidopicha, ale tyhle nesmysly slouží k budování děje. Pouze tyhle nesmysly. A co kdyby lidstvo znovu kolonizovalo po tisíci letech ozdravenou Zemi a podmanilo si zdejší faunu místo toho aby bojovalo s mnohem nebezpečnějšími Ursy, který na ně kdosi poslal? Shyamalan by pak tuhle slátaninu nenatočil. Asi proto je vstup na Zemi kvůli velkýmu nebezpečí zločinem.

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Příjemné překvapení, nic moc jsem předem nečekal a nakonec to byla velmi slušná oddechovka. Musíte to samozřejmě brát hodně s nadhledem, ale na druhou stranu to mělo opravdu dobrou pohádkovou i hororovou atmosvéru, solidní spád a já se ani chvíli nenudil. Škoda jen, že si Jenda s Mařkou (fakt kočka) nevystačili pouze s dobovými zbraněmi, přeci jen co je moc to je moc, ale jak jsem psal výše hlavně s nadhledem a nerýpat...:) No a co mi ještě bylo sympatické, že bílé čarodějnice byly ty hodné, zatím co černé ty zlé (jak symbolické pro dnešní dobu teroru jisté menšiny...), ještě, že to netočili u nás, jelikož by se to muselo z důvodů skryté diskriminace bezpochyby předělat...:)

Switch (2011)

Pár tradičních nelogičností by se samozřejmě našlo a pozastavil bych se i nad ztrátou fyzičky Erika Cantony, kterému hlavní hrdinka naprosto nepochopitelně několikrát pláchla i z bezvýchodných situací. Sir Alex by mu v MU za takovéhle fatální chyby zcela jistě dal co proto a tu fyzičku by si dohnal v osobním volnu...:) Nicméně, koukatelné to je a nudit se rozhodně nebudete.

Hamilton: Pokud jde o vaši dceru (2012)

Jednička dle mne určitě lepší než tohle (ten rozhovor do novin byl až příliš naivní), ale za to, že švédové stále mají koule na to aby nelezli amíkům do prdele, prostě nemůžu jít níž. No a co se týče všech těch připitomělých bondů a to ať už měli název jakýkoli, tak mi nezbývá než konstatovat, že je Hamilton všechny s naprostým přehledem strčí do kapsy.

Ženy, které nenávidí muže (2012) (TV film)

Co mi na téhle kriminálce opravdu vadilo bylo to, že když už se děj odehrává přímo v Ostravě a jejím okolí, viz. - cigánské getho přednádraží, havířovský zimní stadion, Golfové hřiště Čeladná, Beskydy atd. tak ani jeden z herců nehovoří místním dialektem, ba co víc, tak Stránskému či Babčákové to kolikrát vyloženě ujede a fláknou tam typicky pražký přízvuk. No a co se týče samotného příběhu, tak by se i zkousnout dal, ale bohužel to bylo natočeno tak pitomě, že to bylo od samého počátku čitelné až běda a to je u krimi vždy docela problém.

Skyfall (2012)

Tak jsem se zase jednou (po dlouhé době) nechal uvrtat do Bondovky a myslím, že to bylo na dlouhou dobu naposled. Nechápu proč z toho vždy musí udělat takovou nelogickou sračku, která nemá s realitou absolutně nic společného. Nicméně prokázal jsem skutečně pevnou vůli a vydržel u toho až do samotného konce a to jen proto, abych to mohl objektivně ohodnotit.

Divoši (2012)

Chtěl bych vidět normálního chlapa, který by byl ochoten se dělit o svoji ženskou, byť by to mělo být s nejlepším kámošem. To vše navíc dlouhodobě a ještě všem okolo tvrdit jak se všichni náramně milují a klape jim to. Tohle je prostě pěkná kravina, takle to v reálném životě nemůže fungovat a ani nikdy nebude.Taky mě docela překvapilo, jak na začátku filmu bylo prezentováno, že dodávají zboží do lékáren a navíc v takovém množství, což je samozřejmě nesmysl, jelikož zdarvotnická zařízení a lékárny musí brát tohle zboží z pěstíren k tomu určených. Nebýt těchto a pár dalších nesmyslů, jako třeba žena v čele drogového kartelu (a ještě k tomu sentimentální), tak bych klidně i přitlačil, jelikož těch 141 min. uteklo jak voda.

Dvanáct měsíčků (2012) (TV film)

Ano, vykrádačka to samozřemě je, z každé pohádky si něco málo vypůjčili, ale nakonec mi to z mnoha důvodů zase až tak nevadí. Obsazení se myslím velmi povedlo, měsíčci v čele s Radkem Brzobohatým výteční, Vojtek sice malinko starší, ale v tehdejších dobách byly naprosto normální i daleko větší věkové rozdíly. Hlavní hrdinka Marie Majkusová sice nebyla v roli Marušky klasická neodolatelná kráska, ale onu sympatickou, laskavou, příjemnou a vlastně i docela hezkou venkovskou dívčinu zvládla bravurně. Taktéž Vronika Žilková a její dcerunka byly velmi povedené záporačky a hlavně jsme zase po delší době měli možnost vidět pohádku, která je skutečně pro děti, bez nějakých vulgarit, bez spousty nesmyslných efektů, studiovek a mnoha dalších nešvarů moderních pohádek. Vše se navíc odehrává v kouzelném prostředí Moravskoslezských Beskyd a valašského Rožnova (především skanzen). Jak dřevěné městečko, tak i valašká dědina jsou opravdu nádherná místa, která stojí za vidění (osobně pravidelně navštěvuji) a myslím, že i díky nim se nakonec podařilo vytvořit onu pravou, uvěřitelnou a havně ničím nenarušenou pohádkovou atmosvéru. Díky, už jsem nedoufal...

Sladký ničema (1999)

Výborně zpracované i skvěle zahrané životopisné drama ( klobouk dolů před Seanem ), v podstatě nemám co vytknout, až na to, že jsem se chvílemi dost nudil a očima tlačil pomyslnou ručičku ke konci. Ale nakonec jsem vydržel až do závěrečného hvizdu..:)

Rocker (2001)

Příběh sice neskrývá nic převratného, ale na druhou stranu rocková hudba 80let. je má srdeční záležitost, na tomhle jsem vyrostl a tudíž na ni nedám dopustit. Vše co přišlo potom jako třeba - rep, haus, techno atd. jsou jen samé sračky...