Útěk (2012)

Jak zde již někteří podotkli, tohle by se spíše hodilo do nějaké doby po apokalypse lidstva, než do čtrnáctého století, ale budiž. Co mi však vadí více, je naprostá nerealističnost toho, co se zde nakonec odehrává. Pravděpodobnost toho, že by jedna dospívající dívčina byla schopná zlikvidovat bandu hrdlořezů se zkrátka rovná nule. Přitom to mohla být vskutku parádní podívaná. Počáteční zápletka i úžasná severská příroda skýtala nepřeberné množství možností, kam se příběh mohl nakonec ubírat, leč nestalo se. Nicméně koukatelné to určitě je a díky relativně krátké stopáži, to má i slušné tempo.

Sedmero krkavců (2015)

Předně musím říci, že to rozhodně není úplně špatné. Příběh se alespoň částečně drží předlohy a na pohádku je zde k vidění velice slušná výprava, krásná příroda, úžasné dobové dřevěnky i pravý pohádkový hrad. Na druhou stranu mne Trošičku mrzí některé scény, které by si zasloužily daleko větší napětí a gradaci. Hlavní kámen úrazu pro mne však představuje Martha Issová, jelikož rozhodně není (ve svých 34letech) mou favoritkou na tyhle pohádkové role. Jen stěží si dovedu představit, že by se do ní byl schopen (zdali vůbec), takhle rychle někdo zamilovat. Tohle prostě není fyzicky přitažlivá baba, která by normálního chlapa, natož prince dokázala okouzlit, pobláznit a především pak probudit v něm city. Mnohem raději bych na jejím místě viděl třeba její služku Kristínu Svarinskou, to je samozřejmě, ale jen můj problém. Přinejmenším zvláštní je také obsazení Bohdančiných bratrů, mezi kterými jsou naprosto nepochopitelně romové, přitom otec ani matka Bohdanky romové nejsou a jak to teď mám vysvětlit svým dětem. ( že by snad v tom mohl mít prsty pocestný :). Tak jen doufám, že v příštích pohádkách nebudou hlavní protagonisté na příkaz EU třeba současní migranti, kteří nás zde přichází multikulturně obohatit... Za mě musím říci, že verze s Michalem dlouhým jednoznačně lepší.

Bojovníci severu: Sága Vikingů (2014)

Je to mnohem lepší než - Hammer of the Gods a zároveň o hodně horší než seriál Vikings. Co se samotného filmu týče, tak jeho přímočarost a jednoduchost by mi absolutně nevadily, ale ta spousta nerealistických scén to celé strašně sráží dolů.

Proč bychom se netopili (2009) (seriál)

Doufal jsem, že by to mohlo být něco podobného jako - Hop nebo trop, jenže bohužel nebylo a nesahalo to tomu ani po kotníky.

Nejvyšší nabídka (2013)

Výborně zpracované i kvalitně budovaná atmosféra, jen ten konec byl bohužel od samého počátku čitelný až běda: Kdyby se nakonec vzali a žili spolu šťastně až do smrti, tak by to bylo daleko větší překvápko, než tohle. Navíc rozhodně nevěřím tomu, že i kdyby se borec bezhlavě zamiloval, tak naťuká kód od trezoru před svou milou tak, aby si jej mohla přečíst jako na dlani. Tohle bylo neskutečně naivní a rozhodně věčná škoda, protože ubírat se to nakonec nějakým jiným směrem, alespoň trošičku originálním, tak bych rozhodně neměl problém ve svém hodnocení přitlačit.

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Parádní akční jízda od samého začátku až do konce. Možná by tomu, ale malinko prospěla, alespoň o něco propracovanější dějová linka a sem tam i nějaká ta klidnější pasáž. Vím, že nejlepší věci jsou ty nejjednodušší, ale už si nejsem tak zcela jistý, zda to platí i u filmu - potažmo u jeho děje. Alespoň tedy, že nám to obohatili těmi (velmi spoře oděnými) nádhernými rodičkami.

Die Pilgerin (2014) (TV film)

Výborná kamera i nádherné dobové prostředí, ale přeci jen tomu trošičku chyběla taková ta syrovost a drsnost, která by to celé posunula ještě o třídu výše. Prostě to na tu dobu působí příliš čistě. Navíc chování některých postav je místy zbytečně naivní a né úplně nejlepší dialogy, (možná jsem i malinko ovlivněn slovenským dabingem) bohužel celému snímku dost ubírají na věrohodnosti. Nicméně i tak musím ocenit snahu se do podobného projektu vůbec pustit.

Sedmý syn (2014)

Chvílemi je to opravdu dobré, atmosférické i tajemné, bohužel však vzápětí také, směšné a naivní. Co mi, ale na těchto filmech fakt vadí, je to, že se prostě musí obsadit černoch za každou cenu, stůj co stůj, byť je tam jak, pěst na oko.

Interstellar (2014)

Velmi kvalitní sci-fi, technicky asi né úplně nejlepší, ale připadalo mi jako bych se díval na některé díly Vetřelců dávnověku převedené z dokumentární podoby do filmového příběhu. Spousta výborných myšlenek E.F.D. a samozřejmě také všech vědců, kteří svými myšlenkami daleko předběhli svou dobu. Většina z nich však také veřejně přiznávala, že to nejsou myšlenky z jejich vlastní hlavy, že jim tam buď byly vloženy (někým - možná oni), či měli dar napojit se na vyšší sféry vědění. Osobně bych se sice přikláněl k myšlence, že oni - jsou spíše naši stvořitelé, než my sami z budoucnosti, i přesto však ve mě po zhlédnutí převládá spokojenost.