Sestry (1972)

De Palma příjemně překvapil. Nečekal jsem moc ale dostal jsem hodně slušnou psychologickou sondu. Ten začátek je děsně nenápadnej a smrdí tu dost klišé, ale postupem času jde hlavní hrdinka do hajzlu díky tomu že se sama snaží vypátrat vraždu. No a konec? To je psychadelie. Herci jsou prvotřídní a Finley je neskutečně slizkej hajzl. Sice konec je lehce zmatenej ale drží jakž takž pohromadě. Nic jsem nečekal a dostal jsem hodně. Jen škoda že Herrmannova hudba je tentokrát nevýrazná.

Vampiros lesbos (1971)

Franco a jeho další přiblblá upířina. Franco si pravděpodobně díky tomuhle filmu vymlátil svojí úchylku. Neustále tu jsou nahaté upírky co se lížou a dělají další hezký věci, bohužel už to moc jako horor není. Je to spíše soft erotický blbost bez příběhu zato s plnou bandou bobrů. A navíc je to děsná nuda, Rollin sice taky točil upírské eroťáky ale ty měly aspoň některé scény smysluplné. Tohle ne.

Twisted Nerve (1968)

Výborný film s naprosto bravurní hudbou od Hermanna. Myslel jsem že Kill bill byl jedinej kdo použil tu pískací melodii ale tenhle film ji použil první a paradoxně se do tohohle filmu hodila lépe. Hlavní hajzl je neuvěřitelně přesvědčivej a fakt hajzl. Tak trochu mi připomínal Culcina z Dobrého synka. Sice tu není moc vražd ale ta psychika kluka a tý holky je v tomhle filmu je dokonalá. A díky hercům to byl top. Jen škoda že film je možná až moc roztahaný, zkrátit ho o takových 20 minut jdu na 5*, takhle dávám slušné 4*. škoda že je ten film tak neznámý zaslouží si daleko větší pozornost.

Zelený sliz (1968)

Díky názvu Green slime jsem čekal něco ve stylu Blob. A ono to tak na začátku vypadalo ale po půl hodině se jednalo o klasický horor s mimozemštanem. Začátek kdy na zem míří kometa a na ní je sliz který roste a mutuje díky energii(elektrice), je parádní. Efekty raket a let vesmírem je sice neuvěřitelně levný a úsměvný ale má celkem atmosféru. Poté co se vyklube mimozemšťan máme klasickou naháněčku po nějaké vemírné stanici. mimozešťan vypadá levně a připomínal mi Daleky z Doctor Who. Je to levné, je to hloupé ale zatraceně zábavné.

Scream, Baby, Scream (1969)

Snad jeden z nejstarších filmů od Tromy(myslím tím odkoupený film) se scénářem Cohena, už tohle dvoj spojení mělo být zárukou zábavy. Nicméně se dostavilo zklamání, film je utahaný a nemá moc co nabídnout. Je tu pár dobrých scén a začátek je zajímavej ale poslední hodinu je to o ničem a ve filmu se až moc kecá. Navíc herci a jejich neustále čumění do kamery je na přes držku.

Le Viol du vampire (1968)

Posledních pár dní jsem viděl dost upírských hororů, především od Jesuse Franca a právě od Rollina. Tenhle režisér mě přesvědčil že Hrozny hněvu je jeho vrchol, protože nic lepšího nebo aspoň stejně tak dobráho nenatočil. Tohle je příklad. jakýsi umělecký pokus o upírský horor společně s trochou hodně erotiky. První část je výborná a dost se mi líbila, kdyby to byl takovýhle krátkometrážní film tak odejde se 4*. Ale druhá polovina ho naprosto kazí, je nudná, debilní a odehrává se téměř jen na pláži. Bohužel díky tomu dám 3*. Chtěl jsem dát jen 2* ale po zkušenostech s dalšíma Rollinavima filmama dám 3*.

Ghoul School (1990)

No tohle byla blbost. Béčkový film od kterýho jsem nic nečekal. A dostal jsem neuvěřitelně debilní příběh, s partou školáků kteří utíkají po školech a honí je při tom plavecký tým z kterých se staly démoni. ty démoni nebyly vyloženě špatný, bral jsem to jako téměř amatérský film(už díky retardovaným titulkům)a ty masky byly sice levný ale svůj trik udělaly, i gore tu je sice hodně levný ale aspon ej na něco co koukat, zybtek už je katastrofa, od humoru po postavy a celý to směřuje k debilnímu závěru, dal bych 3* ale už jenom pro to že tu hraje Bookwalter a Sergei tak nemůžu jinak než 2*(přeci jenom to s těmahle hercema asi tak amatérské nebude.

Návrat o Walpuržině noci (1973)

Poslední film o Daninskim který jsem neviděl(samozřejmě nepočítám druhý díl který je ztracený) a nebylo to zas tak špatné, ale taky to nebyl rozhodně nejlepší díl. První hodina je o ničem a sledujeme spíše jakýsi historický film o Báthoryové. Což je asi největší slabina filmu protože tu není moc scén které by zato stály. Jediné co tu je úsměvné oblečení které vypadá jak z nějaké levné České pohádky. A začáteční minuty kde šermujou dva rytíři byla dost špatná už jenom pro ten střih a ohýbající se meč a brnění(to bylo z plastu či co?). No a když uběhne hodina a nastanou tu hody vlkodlaka tak je to parádní pokoukání s pár krvavýma efektama a skvělým vlkodlakem, Naschy je výbornej herec ale bohužel ostatní jsou děsně slabí. Kdyby celý film byl v duchu poslední půlhodiny šel bych s hodnocením klidně i na 5*, i když se tu vyskytli strašný blbosti(kluk sebere malý holce míč a vyhodí ho z okna jen aby mohl pro ten míč zpátky během vteřiny? WTF?).

Exorcismo Negro, O (1974)

Chtěl jsem po dlouhé době zkouknout Marinsiho film abych se přesvědčil jestli mu prostě nerozumím nebo jestli je špatnej autor. A já mu prostě nerozumím. Jeho filmy mi přijdou děsně pomalé, uspávající a o ničem. Tohle je přesně jeho další film u kterýho jsem měl co dělat abych neusnul. Děsně pomalý film s poměrně slušným koncem, a parádní snovou atmosférou. Ale to nezachrání těch 80 minut nudy co se vleklo přes celý film. Škoda ale pro mě další Marins nemá šanci.

The Headless Eyes (1971)

Celkem obstojný hororový slasher který dnes sice divákovy moc nenabídne, ale mě celkem bavil. Chlapík co přijde o oko a okolo něj se začínají rojit vraždy. Sice některé vraždy jsou lehce úsměvné ale film díky své bizardnosti nepostrádá atmosféru(za kterou mohla i špatná kvalita co jsem měl k dispozici). Příjemné pokoukání který sice dnes nikoho nepřesvědčí ale rozhodně za to stojí.