La residencia (1969)

Po dlouhé době jsem teda překvapenej koncem. Nečekal jsem kdo je vrahem a tipoval jsem kohokoliv jen ne toho kdo to byl. Což se mi moc nestává a proto tenhle film oceňuji. Sice patří mezi to pomalejší a atmosféricky taky není zrovna na výši, ale díky vraždám a díky jedné parádní zpomalené vraždě. A i zajímavému prostředí a skvělým postavám jsem se nenudil a film jsem s chutí dokoukal pozdě v noci. Překvapení a skvěle vypilovaná pointa. A dost jsem tý krávě vedoucí přál :-)

Deathmaster (1972)

Po Werewolves on wheels bylo na čase abych zkoukl další hipísácký horor, tentokrát s upírama. nicméně tohle u mě nezapůsobilo ani na 5 procent. Začátek ve mě vynutil smích, kdy "Igor" v podání afroameričana který jediný co umí je čumět rovně(kde jsou časy kdy byl Igor hrbáč s hnusným kukučem?)a oživý Drákulu(který mi strašně evokoval Drakulu z filmu Drakula narážeč). No a pak je to standart, mladý hipík zjistí co a jak a tak se snaží Drakulu přemoci. Film u mě vyhrál jen a díky občasnému nechtěnému homoru. Jinak je to bída. Slabší 2*.

Ben (1972)

Tak nakonec to nebylo tak špatné jak jsem se bál. Je to sice lehce úsměvné ale na začátku těch 70 let to muselo být celkem originální. Film sleduje krysy co přežily z předešlého filmu a hlavně sleduje vůdce krys Bena. Ten se skamarádí s malým klukem který je nějak nemocnej. No a to je vše co potřebujete vědět. Tenhle film se snaží být jako Willard a snaží se být spíše psychologickým filmem než hororem. Při tom první záběry kdy krysy napadnou policajta jsou rozhodně dobré a já čekal brakovou podívanou. Pak je to ale spíše o klukovi a kryse. Film lehce tím ztrácí a stává se lehce nudným. Ale konec mě celkem dostal a dlouho jsem se necítil u filmu takhle smutně. Bylo mi líto toho kluka a hlavně tý krysy. Rozhodně se nekoná žádnej happyend(nakonec ten smutek přebila neskutečně blbá závěrečná píseň, nic ve zlým ale Jackson a jeho raná tvorba jde hodně mimo mě). Dobrý film ale nic co by se muselo vidět vícekrát.

Werewolves on Wheels (1971)

Co k tomuhle říct? je to béčková slátanina s nějakým kultem, sem tam mrtvolou a hlavně hipísákama. Film mě bohužel zklamal vlkodlaka kteří se tu zas tak často nevyskytujou. A ani masky nepatřily zrovna k tomu nejlepšímu. Nicméně zase člověk nemůže čekat moc je to béčko který zase tak moc lidí nevidělo Já jsem čekal sračkovou zábavu a tu jsem dostal. Paradoxně mě nejvíce znechutily hipíci co namáčej chleba do vína, fujtajbl :-)

Procitnutí (2011)

Čekal jsem že film budu srovnávat jako ostatní k Ti druzí a ono se není čemu moc divit on je ten film poměrně podobnej. Teda jen s tím rozdílem že má daleko horší atmosféru. Zaujal mě příběh který je sice pomalý ale svůj účel plní a moc nenudí. A rekvizity ve filmu jsou parádní a na detaily je brán velký zřetel. Co naopak bylo horší byly herci u kterých jsem neviděl ani snahu hrát. Jedná se o průměrný film který celkem překvapil ale nemám nutkání ho vidět znova. Ale mezi tima duchařinama co v poslední době je k vidění je to jednoznačně nadprůměr.

Gritos en la noche (1962)

Tohle byl docela shit. Franca nepovažuju kromě pár lepších filmů za nějak kvalitního tvůrce a tímhle filmeme si to opět potvrdil. Námět o shánění lidských částí těl pro dceru mě celkem zaujal. Ale bohužel zbytek byl špíše křeč o ničem. Plno scén nedávalo smysl a herci tomu nepomohly. Navíc někteří herci se mi zdálo jako dkyby odříkaly text a čekaly až se řekne stop(nýbrž něco řekly a stály a chvíli čekaly než se něco bude dít). Navíc nuda čouhá z každé minuty.

Tormented (1960)

Ty vole Gordone co to má bejt? Já tě vždycky uznával jako režiséra parádních monster béčkových filmů a ty natočíš tohle? Tormented je bezduchá slátanina která se snaží být horor ale je snad více romanticko mysteriozní vřed. Chodí se tu často po pláži, často se tu lidi cicmaj a objímaj. No prostě peklo. Těšil jsem se že Gordon natočí něco víc než jsem dostal.

Silent House (2011)

Hodně velké zklamání. Celkem jsem se těšil protože Kentis s Otevřeným mořem vzbudil u mě pozornost, ale asi to byla jen náhoda.Tohle je naprosto nudný remake který nemá totálně nic co nabídnout. je to vykrádačka 100 dalších filmů, naprosto bez gore efektů, bez atmosféry a postavy jsou děsně nesympatické a jejich chování jetotálně tupé, hlavně hlavní herečka je fakt neuvěřitelný dřevo. Těšil jsem se abych byl nakonec zklamán.

Hra vlkodlaků (2011)

Vlkodlaci patří mezi moje nejoblíbenější odnož hororu. Ale do tohohle jsem vůbec nechtěl. Byl jsem unaven a znechucen hororvýma filmama ze Španělska co nám psolední dobou servírují(werewolf in Amazonia). Ale když jsem se rozhodl že do toho jdu tak jsem byl nakonec mile překvapen. V jeden den jsem zkoukl John dies at the end a tohle a oba filmy mě dost bavily. Tohle je sice takový pomalejší ale díky parádním hláškám a výborným hercům jsem se ani minutu nenudil. Krvavý to sice moc není ale má to sem tam atmosféru a celkově se mi příběh s kletbou líbil. Byl krásně naivní a tupý. Stylizace je parádní a režisér má rozhodně talent. Překvapení.

Doktor Kyklop (1940)

Film který měl podle mého navíc. Co mě nejvíce zaujalo je barva která na tu dobu byla fakt výjmečná a celkově i kamera je naprosto dokonalá. Džungle je nádherná a všechno má takovou podmanivou atmosféru, a efekty zmenšených lidí jsou dokonalé. Ale bohužel film je značně roztahanej a některé scény působí spíše komicky. Herci taky nic moc jedinej doktor je výbornej. Schoedsack má za sebou lepší filmy ale i tak jsem rád že jsem tohle viděl.