Vy nám taky, šéfe! (2008)

Ukážka toho, ako ani dobrí herci nedokážu zachrániť mizerný film. :-(

Královský slib (2001)

Ženská s jemnými črtami (Vodráčková nie je veru žiadna mužatka) v roli panoša a nik netuší jej pravé pohlavie, haha. Šarmantný stále mladý Maroš Kramár s výzorom frajerkára dostal rolu kráľa tvrdohlavo trvajúceho na dávnom sľube a popri tej zásadovosti vôbec netuší, že princezná je zamilovaná zrovna do neho, haha. Keď sa tajomstvo odhalilo detskému divákovi, ten aj tak dávno vedel rozuzlenie a tak naň len opretý o vankúšik smutne čakal, pretože nudný scenár nerátal s tým, že dieťa má bystrý rozumček a treba ho vedieť, keď nie prekvapiť, tak aspoň zabaviť.

Prokletý ostrov (2010)

U mňa - parádny film na čistých 5 hviezdičiek. Malo to strhujúci dej, zvraty, hromadu emócií... Rezonovali témy ako pocit viny - neviny, spása - zatratenie, kto tu je na svete nie je ešte blázon? Zapadla do toho skvele aj téma koncentračných táborov - keď dostanete možnosť realizovať sa ako tyrani, do akej miery sa až stanete monštrami? Prihláste sa, kto si myslí, že by sa násilným monštrom nestal? Ak sa prihlásite, prosím uveďte názov drogy, ktorú momentálne beriete. :-)

Počátek (2010)

Akčný vykonštruovaný, plný napätia, kde by sa mne žiadalo radšej menej akcie a viac emócií, pretože snívame aj s otvorenými očami a bez sedatív preto, lebo cítime ... A to bolo vyjadrené len v náznakoch. Sklamal ma aj záver, bol tak nechutne predvídateľný, že v tej chvíli som sa utvrdila, že to na 5 hviezdičiek jednoducho nemá. Aj keď akčná inteligentná zábava to rozhodne bola. PS: V Prekliatom ostrove hral DiCaprio tiež muža, ktorý sa nevedel odpútať od mŕtvej ženy a to mu spôsobovalo problém. Tam to však bolo oveľa viac emotívnejšie a prepracovanejšie.

Nadměrné maličkosti - Podfuk (2004) (epizoda)

Výborne som sa pobavila. Záver bol síce predvídateľný, ale J. Bohdalová má herecký talent ako vyplýva z jej priezviska od Boha. Stretko s policajtom bolo famózne, prechod jednotlivými fázami ženského správania absolútne prirodzený, presvedčivý a zábavný. Aj takýto ľahký žáner dokáže zanechať výborný dojem u diváka. Klobúk dole českému kumštu.

Shrek: Zvonec a konec (2010)

Veľa rečí o tom, že štvorka nemala už z čoho čerpať, všetko sa minulo, slabý odvar ... No veď áno, ale nech skúsi hocikto z kritikov napísať toto štvrté pokračovanie sám a zhasne. Jednoducho, ja som si nevedela predstaviť, o čom môže film ešte točiť. A bola som milo prekvapená, že sa ešte dokázal zachrániť a decká zabaviť. Tie, ktoré sedeli okolo mňa v kine, sa spontánne rehotali a tešili, takže keď spočítam ich 5 hviezdičiek, čo mali v očiach a moje tri, tak urobím kompromis a dávam štyri. :-)

Training Day (2001)

Napínavé, akčné .... Lenže - nevadil mi záver, ktorý bol jasný už od začiatku, ale pripadalo mi to miestami dosť slabé na to, aby to presvedčilo nenaivného diváka, viď. brutálna scéna vo vani končiaca "hurá, to je náhoda, ty si zachránil moju sesternicu, zabudni na to, že sme ťa chceli zabiť." Tak to bola teda náhodička, sakra. :-)

Ženy v pokušení (2010)

Psychologička, ktorá nevie riešiť vlastné problémy - je to klišé alebo realita? Oboje. Ženatí muži, ktorí si to chcú rozdať s mulatkou - klišé alebo realita? Oboje. A mohla by som pokračovať ďalej. Film obsahuje množstvo klišé, ale napriek tomu pobaví svojím pravdivo nastaveným zrkadlom sveta žien a mužov, vzťahov a pavučín vzťahov. Dobre som sa pobavila, chvíľami som bola dojatá. Film bol excelentný, herecký výkon Balzerovej - nepopierateľne bravúrny, detto Vlasáková. Trochu mi vadil inak vždy super herec Macháček, nejako mi do role nesedel a takisto nevýrazná Kubařová mi nič nehovorila.

La madrastra (2005) (seriál) odpad!

Videla som pár častí počas návštevy známej, ktorá holduje tomuto žánru a dokonca si berie tabletky na upokojenie, keď dej graduje a z úbohých ženských bytostí vysáva posledné zbytky rozumu a sĺz.... Chápem však, že tak ako sa niekto stane politikom, tak iný môže holdovať takémuto druhu filmov, sračka ako sračka. Aspoň pre mňa určite.

Nikdy jsem nezpíval svému otci (1970)

Rodinná dráma s témou - vzťah syna k otcovi, ktorý neinvestoval dostatok citov do potomka a vracia sa mu to vo vzájomnom neporozumení si napriek tomu, že syn by veľmi chcel ... Vleklý dej, zdĺhavé rozhovory miestami o ničom, takže výsledný efekt - pre mňa nuda napriek výborným hereckým výkonom Douglasa a Hackmana.