Kouzelná chůva a Velký třesk (2010)

Pokračovania overených originálnych diel majú vždy problém - priniesť niečo nové, aby pokračovanie malo zmysel a zároveň dať divákovi to isté, čo sa mu páčilo v prvom dieli a kvôli čomu prišiel do kina na pokračovanie. Nezávidela som Emme Thompson jej prácu na scénari! Ale napísala ho celkom dobre, viac sa z toho vytrieskať nedalo. Skôr by som povedala - niektoré originálne a nápadité filmy by mali mať zakázané pokračovania. Takže tri hviezdy sú len kvôli Emme Thompson za scénar a skvelé herecké umenie.

Tisíc a jedna noc (2006) (seriál) odpad!

Neviem, či si človek môže dovoliť hodnotiť seriál, z ktorého videl len nejakú štvrťhodinku... Ale preboha, viac som fakt nevládala! :-(

Městem chodí Mikuláš (1992) (TV film)

Neviem, či je to až na 5 hviezd, ale mám slabosť na deti a v tomto filme sú decká silnou stránkou. :-)

Saló aneb 120 dnů sodomy (1975) odpad!

Nie je to kontroverzné, pretože to by muselo mať myšlienku. Mne chýbala. V tomto filme, aj keď možno režisérov zámer zobraziť ľudskú krutosť a zvrhlosť, ktorá sa v spojení s mocou, mení na beštiu požierajúcu všetko to, čo nás robí ľudskými bytosťami, bol dobrý, ale takto sfilmované je to pre mňa len a len super inštruktážou pre sado-maso orientovaných spoluobčanov. Konzumácia hovien? Vypichovanie očí? Odrezávanie jazyka? Znásilňovania? Toho bol plný stredovek a zrejme sa týchto diablumilých praktík ľudstvo nikdy nezbaví. Pasolini, ale prečo si to vychutnávať v takmer dvojhodinovom filme? Len preto, že aj takí sme ľudia? No a čo s tým?

Černá labuť (2010)

Kedy je to skutočne a kedy sú to predstavy? Kedy sa dokáže biela /anjelská labuť premeniť na čiernu/démonickú? A kedy je baletka DOKONALÁ? Keď umiera spolu s rolou? Psychologicky mimoriadne zaujímavé stvárnenie Labutieho jazera, ktoré sa mi konečne začína DOKONALE páčiť. :-)

Pink: Funhouse (2009) (koncert)

Celkom nedávno som počula sexicu Katy Perry na nejakom odovzdávaní cien spievať naživo a bolo to niečo strašné a nebolo to tak prvýkrát. Keď spieva naživo Pink, je to úplne iné kafe. Má čistý hlasový prejav, je živelná, neafektovaná a všetky jej pesničky sú skvelé, chytľavé, žasla som nad jej schopnosťou skĺbiť temperamentný pohyb na javisku a spev. Koncerty sú ukážkou dokonalosti speváka/speváčky a takou PINK rozhodne je. Klobúk dole, dievča.

Na nože! (2010) (pořad)

Fuckt rada varím. Mala som to dokonca ako študijný odbor. Napriek tomu - nemám rada machrovanie v tomto odbore, ktoré predvádza pán Pohlreich a prehnané posúvanie jedla do kategórie super umenie. Tretí svet, ktorý hladuje, by žasol, čo sa stalo z jednej zo základných potrieb na prežitie ... Potom sa už človeku natíska otázka - nedá sa urobiť umenie aj z dýchania a spánku? A čo takto vylučovanie ako alternatívne umenie? Híkanie nad jedlom - jooooj, mne sa tu jahody nehodia, aj keď farebne ladia ..... ma dostáva do stavu nepríčetnosti. Jedna hviezda len preto - lebo viď prvá veta.

Farmář hledá ženu SK (2010) (pořad)

Úprimne povedané - jasné, že je to kus bez akejkoľvek hodnoty - ak sa hodnotou nepovažuje to, že ľudia sledovaní kamerou sa tvária, že konajú a žijú ako by robili v realite, keď nie sú sledovaní. Reality-šou sú absurdita. Táto šou ma však baví. Dostali sa do nej takí blázni, že premýšľam o tom, či oni nie sú normálni a ja nie som blázon. Rehocem sa pri každom diele a hovorím si - no a čo? Aj M. Monroe nebola dobrá herečka, vyzerala ako gýč a predsa sa dodnes chlapi z nej idú zbláznieť. Niečo na tom farmárovi bude ...:-D

Frajer Luke (1967)

Luke bol ozaj frajer. Neviem, či zjedenie 50 vajec vyžaduje frajerinu, lebo voľajaký Slovák K. Hamerský zhltol praženicu zo 60 vajec, čo vážila cez 3 kilá a dokázal to za 16 a pol minúty, ale rozhodne bol frajer v postoji k životu, k sebe samému a skutočným hodnotám ako je ľudská sloboda v tom najširšom ponímaní. A ten jeho fantastický úsmev! ....Niet čo dodať, treba vidieť.

Upírův pomocník (2009)

Pokiaľ tento film niekto berie vážne, tak má problém... :-) Je to predovšetkým komédia, nadhľad nad odsávačmi krvi, zábava s fantáziou. Babenka s chvostom opice, ktorý sa jej pri bozkávaní rozkošne vrtí alebo super brada Salmy Hayek, no tej by nepomohla ani permanentka do depilačného štúdia. Tento cirkus mi pripadal zábavnejší ako stereotypný cirkus nášho pozemského života. :-)