Vlk z Wall Street (2013)

Film reálne zobrazuje prostredie boháčov, ktorí sa vedia baviť tak, ako keby mala byť táto minúta ich života posledná... super, to beriem. Problémom boli len miestami také tie klasické sentimentálne scény, ktoré mali útočiť na moje slzné kanáliky a žiaľ, nepodarilo sa. Kanáliky sa neplnili pri pohľade na poctivého príslušníka FBI, ktorí odmietne zašifrovanú ponuku na úplatok a aj tak hrdinsky zatkne finančného špekulanta a naďalej cestuje MHD so spodinou... Aj keď vo filme je taká tá gangsterská klasika - ženy sú blondíny a samozrejme hlúpe, aj tak bol Di Caprio neodolateľný a pokojne by som mu sekundovala ako hlúpa blondína, čo aj som, minimálne blondína určite. :-)

Lásky čas (2013)

Čo ma dostalo? Sila chvíľ, ktoré sú krátke, krásne a netreba závidieť hlavnému hrdinovi, že sa vracia späť do minulosti a že ich dokáže znovu prežiť, ale to, že na konci filmu príde aj on na to, že krása chvíľ je v neopakovateľnosti. A stačí ich len vedieť riadne prežiť, prežuť, predýchať... Čo chýbalo k piatej hviezdičke dokonalosti? Že toho sentimentu na mňa bolo priveľa. Príliš dlhé sekvencie, ktoré boli skoro dlhšie ako samotné pekné chvíľky života.... Aj dobrého veľa škodí.

Na psí knížku (2002) (TV film)

Neviem, prečo sa film označuje ako komédia. Je to skôr smutný ako veselý príbeh o žene, ktorá na prvý pohľad vyzerá ako hlupaňa, ktorú každý okolo nej využíva a na druhý...dobráčka, hlboko empatická žena, ktorá je v ostrom kontraste s inteligentnou nenažranou podnikateľkou (skvelá Eva Holubová), alebo žoviálnym bezchrbticovým nemocničným šéfom, ktorý ani netuší, ako žijú, alebo skôr prežívajú jeho malo zaplatení podriadení.... Film o vzácnom druhu človeka. A ako všetko vzácne, ľudia sa to snažia vykynožiť. :-)

Čas (2006)

Sprvu ma prekvapilo, ako sa správajú ženy a muži navzájom k sebe, ale viem aj z iných zdrojov, že v týchto zemepisných šírkach je to normálne. Myšlienka filmu je zaujímavá, takisto koniec bol taký nedokončený, aby si ho mohol divák v hlave dokončiť sám. Dobré dielko.

Sanitka 2 (2013) (seriál)

Stará Sanitka I. bola kultovka. Doktori, ktorí jazdili na rozpadávajúcich sa sanitkách v ére socíka. Ich osudy, ktoré sa vinuli okolo celej tej doby ako životaschopný brečtan. Terajšia Sanitka II.? Hra na akčný americký seriál, nasilu presadzované akože ľudské hodnoty, neviem... celé je to akési umelé ako aj potraviny v našich reťazcoch... Sex, intrigy, akcia, sentiment, guláš smiešnosti tohto sveta namiešaný trochu viac instantne ako reálne. Škoda....

Pí a jeho život (2012)

Počas celého príbehu som premýšľala, či je to fantasy žáner alebo reálny príbeh, ale v tom prípade by to bol film pre blondínku kríženú s policajtom, pretože nezmysel šiel za nezmyslom, ale priznávam úprimne - výborne vizuálne spracovaný, takže nechala som sa krásne klamať a páčilo sa mi to... Až prišiel záver a pochopila som, že je to vlastne o inom ako o vymyslenom príbehu tigra a chlapca kamuflujúci krutú realitu. Všetci žijeme radi v klamstve. Preto sme si vymysleli náboženstvá. A je to tak dobre. Úžasný záver s priestorom na premýšľanie...

X-Men (2000)

Strhujúci dej, ani minútu nie je nuda, žiadna vata. A najväčšia paráda je - že Cyclopsa hrá J. Marsden. Však, ktorý iný herec by mohol mať celý film zakryté oči a aj tak sa bolo na jeho tvári na čo pozerať. Fantastické pery ... áno, hodnotia aj moje hormóny, takže jasné že 5 hviezdičiek! :-)

Nákupní maniačky (2013) (pořad) odpad!

Fíha, tak to je odvaha od slovenskej produkcie! Za 500 euračov, čo je trebars mesačný plat slovenskej učiteľky , t. j. z toho celý mesiac žije (!), nakúpiť handry na seba na jednu akciu... Pozrela som si len jednu časť a mala som problém so žalúdkom. Keď som počula "premúdrelé" reči favoritky o tom, že na prvé rande sa netreba obliecť vyzývavo, lebo dôležitý je pohľad do očí, tak sa tie moje pretočili a zas ten problém so žalúdkom... Asi navštívim gastroenterologa alebo to už viac nebudem nikdy sledovať. :-)

Bídníci (2012)

Bedári majú hviezdne obsadenie. A nielen hviezdne, ale aj dobré. Poctivo zahrané herecké úlohy, ktoré ma presvedčili o svojej plnokrvnosti. Ale muzikál bol príliš premuzicírovaný. Pritom hudba bola nezaujímavá - práve som si pozerala Zlaté globusy a film získal globus ako najlepší muzikál a aj herci pochytali ocenenia, ale v sekcií najlepšia hudba im to vyfúkol Pí a jeho život. Nečudo. Porota nemohla byť predsa hluchá. Hudba nebola nijako výnimočná, neostala v ušiach. Presila spevu oproti hovorenému slovu bola zbytočná... Miestami fakt nudila. Škoda. Keby som nebola v kine, asi by som si DVD miestami zrýchlila. :-)

Anna Karenina (2012)

Fantastické filmové spracovanie románu, ktoré ma určite bavilo viac ako kniha, možno aj vďaka zvláštnemu miestami akoby divadelnému stvárneniu. Bolo to prekvapivé a vizuálne sa tak pre mňa film vyradil z radu štandardne sfilmovaných diel. Filmové obsadenie výborné. Keiru môžem vždy. :-)