Temný rytíř (2008)

Najzaujímavejšie vo filme? Bravúrny Ledgerov výkon! Neuverila som síce správam o tom, že práve táto úloha vyšinutého ľudskosti zbaveného Jokera Ledgera natoľko psychicky vyčerpala, že musel brať lieky proti nespavosti a tými sa predávkoval a zomrel .... Ale dôležité je, že som jeho postave uverila. Doslova mi šli zimomriavky po chrbte zo ZLA, ktoré sa zlomyseľne predvádzalo a ubližovalo. Batman bol síce hlavnou postavou, ale hlavným motívom bol BOJ so ZLOM, schopnosť ľudí vzdorovať mu a ten motív som si uvedomovala viac ako hocikedy inokedy, viac ako postavu Batmana .... A to ma bavilo.

V Bruggách (2008)

Výkony hercov sú brilantné, Colin Farrell hviezdi a Ralph Fiennes ma ako drsný šéf stopercentne presvedčil, námet je zaujímavý, má to myšlienkový náboj v otázke cti, morálky a postoja jedinca k nej a to môžem vždy, ale ... Je to celé príliš rozvláčne, dejová línia uspáva, no a chlapi, ktorí sú rozstrieľaní ako sito a ešte dokážu plaziť sa ďalej ako ruský hrdina, nechávajúc za sebou litre krvi, aby zachranili kolegu, prípadne sypať zo seba ešte zaujímavé vety pred smrťou, aby to bolo duchaplne, tak to nie, vážení. Ani ako čierna komédia to nepobaví. Škoda, lebo Bruggy, kua, tie stáli za to. :-)

Vy nám taky, šéfe! (2008)

Ukážka toho, ako ani dobrí herci nedokážu zachrániť mizerný film. :-(

Wrestler (2008)

Po krvavom bláznivom zápase dostáva stárnuci wrestler infarkt, ktorý ho donúti pozrieť sa na život aj inak. Obávala som sa sentimentu - hlavne, keď sa rozhodol opäť zblížiť s dcérou. Našťastie, film sa vyhol lacným dojímavým scénkam zo života hmyzu a vzťah s dcérou sa nezmenil na rozprávkový, rozmrazil sa, ale nehrial. A wrestlera nehrial ani život pacienta po infrakte a tak sa rozhodol vrátiť aj za cenu zdravia do ringu .... Rourke, fakt skvelý výkon, zrejme si sa v tom stárnucom zúfalcovi našiel, hm.

Zack a Miri točí porno (2008)

Najlepšia časť filmu pre mňa jednoznačne natáčanie porna v štýle Stars Wars. Takisto romantika v dosť neromantickom prostredí bol výborný originálny nápad, škoda len, že v poslednej tretine filmu som skoro zaspala od nudy pri hrátkach typu "mam ťa rád, máš aj ty mňa rada, mám ťa naozaj rád a bla bla bla..." , dramatický útek, návrat, vyznania... pričom už od úvodu je jasné nastavenie príbehu a jeho dvoch hlavných hrdinov.

96 hodin (2008)

Možno trochu naivné - otecko zachraňuje dcéru z rúk albánskych priekupníkov, napínavý, miestami možno preexponovaný thriller, v každom prípade výborne spracovaná téma obchodu s bielym mäsom, v pozadím so skorupomovanou políciou a dokonalou špinavou sieťou, ktorá funguje lepšie než všetky dobré veci. Keď si uvedomím fakt, že len na Slovensku bolo obvinených v roku 2002 celkovo 39 osôb z tohto kšeftu, o rok neskôr už obžalovali 54 osôb a nechcem vidieť ďalšie čísla a ďaleko väčšie krajinky než naša .... Vďaka za film, pán Morel.

Alvin a Chipmunkové (2007)

Juuuuuuj, nechapem, prečo filmy určené hlavne pre deti hodnotia dospeláci zo svojho uhlu dospeláckeho pohľadu. Mojim deťom, deťom mojich kamarátok a deťom mojej susedky sa to veľmi páčilo, decká sa tešili, skákali zo stoličiek, Jason Lee sa im páčil napriek nezdarilému hereckému výkonu a pre mňa je toto viac než čokoľvek na svete. Ľudia, ak majú vaše deti radi hlodavce a muziku, tak hurá na vec. :-)

Americký gangster (2007)

Nechce sa mi rozplývať nad hereckým umením chlapíkov ako je R. Crowe a D. Washington, sú jednoducho presvedčiví a skvelí. Skôr ma zasiahol dej - zákon duality, keď nepoznáš tmu, neoceníš svetlo, v kombinácií s naším poznaním, že svet nie je čiernobiely a že zločinec môže mať aj kladné stránky a kladný hrdina vás môže poriadne naštvať. A celé to je podfarbené chuťou života, trochu chilli na koži, ktorá vás preberie a poviete si, že práve takto vás štípe život. Apropó, niekomu sa zdá dej miestami rozvláčny, ja som počas tej rozvláčnosti premýšľala a bodla mi .... Takže všetko je uhol pohľadu, vážení. Takto štípe život.

Čas umírat (2007)

Ako iným hodnotiacim aj mne tento film pripomína Babie leto, podobný motív originálneho a zaujímavého popasovania sa so stárnutím ako s nevyhnutným procesom, ktorý môže priniesť nielen nostalgiu, ale aj hlboké myšlienkové zážitky a zábavu. České Babie leto sa mi však páčilo viac (možno som sa mala vyhnúť porovnávaniu), toto sa mi zdalo ponurejšie, rozvláčnejšie. Herecky výkon deväťdesiatničky Szaflarskej je však excelentný a tomu zvlášť by som dala plný počet hviezdičiek.

Hairspray (2007)

Keby som mala brať film vážne, tak mu dám ledva jednu hviezdičku. Ale keďže ani život sa nemá brať vážne, tak som sa dokázala povznieť nad slaboduchý dej a zabávať sa na zábavnom. Travolta ako tučná sexi mamina v tanečnom objatí s natvrdlým taťkom Walkenom, nádherná zmija Pfeiffer, milo odzbrojujúca Nikky Blonsky... prdiace vankúšiky - Ten posledný, to som bol ja! ....to všetko dokázalo dobre zabaviť. Čo viac si niekedy priať? :-)