Ledové království II (2019)

K tomu "ději", který si očividně někdo vymyslel za pár minut, asi tolik - Elsa je de facto Voda (když ovládá mráz), takže sotva může být ten kýžený pátý element. No. Jinak to bylo samozřejmě krásně udělané, ta nordickost z toho krásně čiší, ale druhý den si z toho člověk nepamatuje vlastně nic. 50%

Malý krámek hrůz (1986)

Ještě tři za efekty, protože mně se prostě strašně moc líbí ta osmdesátková stylizace triků, které mají mnohem větší koule a realističnost než celé zasrané CGI. Jinak je to až podprůměrná blbůstka o ničem, kde se půlku stopáže otravně ječí. Audrey I v dabingu také stála za to (v dobrém). 50%

Párty Hárd (2019)

Profesionalitou se to už blíží všemu, co je schopna ČR momentálně nabídnout, což je s rozpočtem čtvrt mega vypovídající obrázek o stavu zasrané české kinematografie. Předchozí Řezníkovy filmy mi přišly vtipnější, tenhle je lépe udělaný, ale tak jako tak se jedná o velmi kvalitní počin plný píčování, sraní, fetování, chlastání a mrdání. Romantika. 90%

Nabarvené ptáče (2019)

Pár pasáží mělo solidní potenciál (vlak, útok na vesnici), zbytek je plácání na místě s charaktery, které jsou šílené, nevěrohodné, nerealistické a nesympatické. Ptáče dojíždí na děsivé stopáži a nulovém ději, kdy člověk nemusí vidět hodinu filmu a je to úplně jedno. Když film z Volyně, tak přímo Volyň, to je, kurva, absolutně jiná liga. 35%

Brubaker (1980)

Nemá to takový kulervoucí přesah jako Shawshank, který si samozřejmě člověk detailně pamatuje do konce života, takže ta pátá hvězdička není za co dát, ale i tak se jedná o velmi kvalitní počin se super herci, zajímavým dějem a jedním člověkem, který si řekl, že rozbije systém, což se mně osobně moc líbí. 85%

Mrtvá zóna (1983)

Celou dobu to bylo takové, no, normální. Sice to moc hezky uteklo, ale když jsem se podíval na stopáž a zjistil, že do konce zbývá asi 20 minut, přišlo na mysl, že jako tohle je všechno, co se ve filmu stane? Jako obvykle Kingův zajímavý námět, ale zpracování průměrné. 60%

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

Na první dva díly této nové trilogie jsem byl ještě hodný, tady už to nejde. Budu hodnotit jak tuto část, tak celou trilogii jako celek. Takže: nulová invence v ději, což je u fantaskní galaxie neuvěřitelné; trapné postavy v čele s dementem Kylo Renem; nuda, ano nuda při SW, opět neuvěřitelné; halda logických failů, které nemají obdoby - duch Luka chytí meč a zvedne X-Wing, který desítky let hnije pod vodou, aby následně bezvadně létal (srovnání s opravou X-Wingu na planetě u Yody), Palpatin (wtf) a jeho letka asi tisíce křižníků, kdy každý má kanon na zničení planety (kurva wtf), propojení Rena a Rey (wtf), blesky ničící celou flotilu... Sere mě na tom především to, že to popírá veškerá pravidla. Ze Star Wars se stala tupá píčovina beze smyslu, logiky, emocí a zábavy. Hrůza. 15%

Bad Black (2016)

Tak bohužel. Nakonec se z toho dokonce vyklubala chytrá zápletka, nicméně fórů ubylo minimálně na půlku, což je samozřejmě přesně to, proč na to koukat. I tak měla spousta momentů něco do sebe (Ugandan key - kladivo, Ugandan dance - třesoucí se rozstřílený voják), ale oproti Who Killed Captain Alex? citelný "kvalitativní" propad. 55%

Staříci (2019)

Srovnání se Vzpomeň si je na místě. Stejný příběh, stejné tempo, stejný námět, ovšem americký film měl o mnoho lepší scénář, tady se dost často přešlapovalo na místě, děje se našlo tak na 60-70 minut max. Nahoru to posunul jedině špičkový závěr. 70%

Odříznutí (2018)

Malinko výhrad by tam bylo..., ale jinak je to brutální jízda s ratingem 18+, kde o rozkuchané mrtvoly, bodání nožem a všemožné masakrování kdekoho rozhodně není nouze. Do toho atmosféra jako svině a chytrý příběh. Skopčáci se pro jednou překonali a natočili solidní psychologickou a fyziologickou řežbu. 90%