Gang Story (2011)

Nejslabší Marchal, jehož hodinu a půl dlouhý film pojednávající o naprosto nesympatické bandě zmrdů, se subjektivně táhnul víc jak dvě hodiny. Pořád ještě je to kvalitní filmařina, tak jako všechny režisérovy filmy, ale obsahově mě to vůbec nechytlo, takže s bídou průměr. 50%

Tombstone (1993)

O kus lepší než o rok mladší tříhodinový Wyatt Earp, ale ani tak ze sebe tu čtvrtou hvězdičku vymáčknout nedokážu. První hodinu mě to bavilo, ale pak paradoxně s přibývajícími mrtvými šla moje pozornost silně dolů i přes vynikající herce a solidní killcount. Western holt není můj žánr. 70%

Repo Man (1984)

Pořádná osmdesátková holomajzna jaksepatří, tedy přesně taková, jak je mám rád. Repo Man se rozhodně nemůže zařadit mezi top filmy tohoto období, ale na jednorázové odreagování to zabírá fakt skvěle. Že by se jednalo o kult, jak tvrdí Amerika, mi ale tedy nepřijde. 70%

The Frame (2014)

Neřekl bych, že to dalo velký smysl, a pochybuji, že ho v tom vidí sám tvůrce... Ale! Dvě hodiny na to člověk konsternovaně čumí a při mnoha scénách skoro nedýchá. Jo, chápu jakékoli negativní hodnocení, protože tohle fakt nesedne každému, ale za mě zajímavý zážitek. 75%

Greenland: Poslední úkryt (2020)

Některé scenáristické haluze tedy bily do očí až běda, ale jako ukázka totálního chaosu a rozkladu společnosti před koncem světa to fungovalo skvěle. Když už došlo na nějaké ty akční scény, tak byly špičkové a pěkně to uteklo, takže v rámci žánru spokojenost. 70%

Dámský gambit (2020) (seriál)

Po počátečním nadšení se s přibývajícím dějem stále více vytrácelo ono kouzlo, takže po skončení zbylo pouze pokrčení rameny. Pořád je to skvělý seriál, o tom žádná, přičemž jsem moc rád za popularizaci šachů, ale aby to mělo přes 90%? To opravdu ne. 80%

Drsný město (2020)

Za mě na pohodu, pokud se dá slovo pohoda použít ve stejné větě s desítkami rozstřílených mrtvých a pár dalšími chuťovkami. Co se týče děje, tak nic převratného a spousta věcí se dá vidět i jinde, ale na jedno zhlédnutí fajn věc. Marchal opět nezklamal. 75%

Noví mutanti (2020)

Dost ambivalentní zážitek. Z hlediska scénáře je to průser za průserem, kde na konci zbude víc otázek než odpovědí, z hlediska vizuálu, nápadů a tak je to zase paráda jako svině (medvěd over the top). Takže dohromady je to na půl cesty, i když to mělo potenciál mnohem větší. 55%

Mulan (2020)

Plusy - kostýmy, solidní začátek bitvy, uteklo to. Zápory - všechno ostatní. Původní Mulan mi kdovíjak nesedla, ale alespoň byla pohádková, byl tam dráček a tak. Tohle není ani pohádka ani výpravný historický válečný film, není to vlastně nic. O častých scenáristických failech raději pomlčím. 50%

Mí drazí Američané (1996)

I přes mírnou stopáž to mohlo být klidně ještě o kousek kratší, ale dvojice Lemmon/Garner to po celou dobu spolehlivě táhne nahoru díky vzájemnému špičkování, takže o fóry není nouze, přičemž závěrečná scéna je asi nejlepší na celém filmu. Žádný zázrak, ale na jedno pohodové podívání jo. 70%