Willy Fog na cestě kolem světa (1981) (seriál)

Parádní adaptace Cesty kolem světa za 80 dní. Napínavá, vtipná, reáliemi velmi věrná. Ve výsledku je to asi nejlepší adaptace vůbec, což je celkem špatná vizitka pro ostatní díla, když je překonává španělský seriál pro děti. 95%

Všichni starostovi muži (1996) (seriál)

Viz "Jistě, pane ministře" jen s tím, že tohle je méně vtipné a proto hvězda dolů. 60%

Souboj vojevůdců (2002) (seriál)

Velmi dobrá exkurze do zákulisí známých i méně známých bitev moderní historie. U mě vyhrál Rommel proti Montgomerymu v Africe, protože mě toto téma velice zajímá. Jediná kaňka je naprosto identická stavba každého dílu. 80%

Odkaz budoucnosti aneb Podivuhodná dobrodružství rodiny Smolíkovy (1968) (seriál)

Na rok 1969 a pod vedením maďarské produkce je to nadčasový počin. Veselá dobrodružství rodiny Smolíkovy dnes už patří k tomu lepšímu, co přinesl komunistický režim v zemích východního bloku. A úvodní znělku samozřejmě zná každý. 90%

Chalupáři (1975) (seriál)

Řekl bych, že to je perfektní pohled do duše jak vesničanů, tak měšťáků. A nic se nezměnilo ani po několika desetiletích po natočení. Neskutečné obsazení je samozřejmě pomyslnou třešničkou na dortu a dokresluje už tak velmi pěkný seriál. 80%

Sedm divů technické civilizace (2003) (seriál)

Je to pro mě zvláštní, ale tahle série se mi pod kůži vůbec nedostala. A to přitom z technického hlediska jde o velmi kvalitní věc. Možná je to tím, že mě příliš nezajímala témata jednotlivých dílů a spíš jsem očekával například Eiffelovku, Golden Gate a tak. 50%

Arabela (1980) (seriál) odpad!

Arabela je pro mě synonymem slátaniny, nesmyslnosti, idiocie a otravnosti. Žádný jiný český seriál mi nikdy tolik nevadil jako právě Arabela. Především to, že zde tvůrci semleli všechno, co se jim hodilo bez nějakého smyslu. Opravdová hrůza, se kterou už nikdy nechci mít nic společného. 10%

Haló, haló! (1982) (seriál)

"To jsem já, LeClerc," případně "Bodré podoledne," a mnoho a mnoho dalšího. Opakovaný vtip přestává být vtipem, ale ne u Haló, haló!, kde se naopak na ty opakované vtipy těšíte. Nevím, jak se na tohle dívají Francouzi, ale podle mě se taky musí smát, protože to krásně vypovídá o jejich situaci při válce. 95%