Manborg (2011)

Tak jestli tohle nesloužilo jako hlavní inspirace pro Kung Fury... Ta vizuální stylizace je totiž identická a také je to strašná sračka útočící na všechna klišé osmdesátek a devadesátek, a tak je škoda, že se nenašlo víc fórů, protože to jinak mohla být fakt bomba. 70%

Palmer (2021)

Teoretické kvality ten film jednoznačně má (kamera), dramatický oblouk jak z učebnice, ale jelikož jsem stejný dramatický oblouk jak z učebnice viděl už asi tak po tisící, mohl jsem po pár minutách předvídat celý děj, a překvapivě jsem se trefil. Takže fajn film, ale nic nového nebo objevného. 65%

Den otců (2011)

To že to je samozřejmě strašná píčovina už od základu, s tím se počítalo, ovšem že to bude tak strašlivě nevtipné, to už jsem nečekal, což je samozřejmě celý kámen úrazu. Holt ne vždy se zadaří a Den otců se u mě rozhodně nezadaří mezi byť průměrné filmy. 25%

Rudé horko (1988)

Vyložený průměr. Arnold v roli sovětského důstojníka absolutně mimo (tentokrát ne v dobrém), Belushi otravný, ale na druhou stranu to pěkně uteče. Výsledný dojem tedy takový, že si z toho za týden nebudu pamatovat jedinou scénu, nicméně sračka to nebyla. 55%

Střihač (2014)

Tohle byla sračka, která bohužel většinu stopáže postrádala vtipnost, což je tak to jediné, co jsem od toho chtěl. Místy veselé vraždy, parafráze na Prokletý ostrov a další detaily byly fajn, ale celkově je to prostě strašná píčovina, která měla mnohem větší potenciál, než nakonec ukázala. 35%

Final Cut - Dámy a pánové (2012)

Ta koncepce je opravdu jedinečná a dát něco takového dohromady musel tým filmových nadšenců, přičemž to muselo trvat strašnou dobu. Jako pocta filmu jako takovému to slouží ohromně, ovšem mě to kdovíjak nebavilo, protože od půlky už mi byly osudy dvou (set?) postav zcela ukradené. 60%

Zprávy ze světa (2020)

Krásná příroda, bezva ústřední dvojice, ALE příběh (vlastně road movie) rozhodně nic úžasného, neboli od dua Hanks + Greengrass by člověk čekal víc, ALE zároveň to překvapivě nenudí a najde se i pár napínavých scén, takže dohromady ještě lehký nadprůměr. 70%

Psycho Goreman (2020)

Podobná zhovadilá bejkovina jako třeba Turbo Kid (divím se, že se nejedná o stejný štáb), která si bere na paškál Strážce vesmíru, He-Mana a podobné osmdesátkové a devadesátkové příšernosti, přičemž nešetří hektolitry krve, usekaným vším možným a haldou fórů. Jen tak dál, Kanado! 90%

Os Exterminadores do Além Contra a Loira do Banheiro (2018)

Ale jo, takovéto holomajzny nejsou jednou za čas vůbec na škodu, zvlášť když si dělají prdel samy ze sebe a přidají i velkou nálož krve a zajímavých killů. Konkurenční Deadtectives jsou sice o kus lepší, ale pořád je to výborná jednorázová zábava. 70%

Synchronic (2019)

Velmi silné čtyři, protože to sice nebyla taková dějová bomba jako Endless, zato s formou došli Benson s Moorheadem až na samotný vrchol. K tomu například scéna z občanské války na hranici dokonalosti, samozřejmě parádní námět, takže k páté hvězdičce zbývalo pouze trochu zmenšit stopáž. 90%