Jeho temné esence (2019) (seriál)

Klasický nešvar velké většiny seriálů. Je to zbytečně dlouhé. Film Zlatý kompas stál za hovno, ale dokázal do dvou hodin narvat vše potřebné. Tady máme na ploše osmi hodin minimálně tři hodiny zbytečné vaty, které tomu ubírají tempo. Ve všech dalších ohledech ale špička a těším na další dvě řady. 85% Update po druhé sérii. Všechny nedostatky první série jsou pryč, přibylo dokonce několik kulervoucích momentů (Asriel a andělé over the top), takže zvedám na plnou palbu a budu velmi nedočkavě vyhlížet poslední řadu, která by měla být ještě lepší. 95% Update po třetí sérii. Stoprocentní to není, ale plný počet hvězdiček si to zaslouží, protože to je nejen špičkově udělané, ale především se to parádně drží předlohy, což je v dnešní době očividně bohužel výjimka (oproti Kolu času, Zaklínačovi, Rings of Power). Jako třešnička na dortu pak krásná anticírkevní agitka, takže dohromady výborný fantasy seriál, kterých by mohlo vznikat víc. 90%

Iron Sky: The Coming Race (2019)

Píčovina to teda byla extrémní, ale to po prvním dílu musel čekat každý. Tady se šlo ještě víc přes hranu po vzoru Kung Fury (Hitler na T-Rexovi), nicméně kvalitativně je to ve všech ohledech o dva řády níž. Jednorázovka ale ideální, dokonale se hodící na vypnutí a vyčištění hlavy. 55%

Nová generace (2018)

Terminátor, Roboti, Já, Robot, Železný obr a spousta dalšího v mišmaši, který nabízí slušný vizuál, ale příběhově je pustý, postavy má místy až nesnesitelné a celkově se jedná o plagiát kdečeho, přičemž všechny inspirace jsou lepší než tohle. S bídou tři hvězdičky. 50%

Dobrý časy (2017)

Nesnáším filmy, které se tváří, že mají nějakou hloubku, že se v nich stane něco převratného a tak (Villeneuvův Nepřítel) a jakmile začnou finální titulky, uvědomí si člověk, že to byla jenom prázdná sračka s nesympatickým ansámblem a neexistujícím dějem. 25%

Watchmen (2019) (seriál)

Hlavní postava mě mně nevzbudila sympatie za celou dobu. Mohlo to mít místo devíti dílů tak šest. Vizuál Dr. Manhattana stál za hovno. Tolik k mínusům, které znamenají ztrátu necelé hvězdičky. Audiovizuál, herci, !režie a střih! a především konstrukce příběhu - to je špička extraligy, tam už to lépe nejde. Krásně použitý časový paradox, parádní charaktery a nakonec to celé dalo perfektní smysl. Škoda těch záporů. Snyderovi Watchmeni jsou ještě o třídu výš. 90%

Zločin v Polné (2016) (TV film)

Hilsneriáda je česká Dreyfussova aféra, která je neméně zajímavá, zarážející a ukazující nenávistné a hloupé lidi v tom nejhorším světle. Ale proč to muselo mít tři hodiny... Dvě by bohatě stačily a byla by to špička, takhle se to dost táhlo i přes místy zajímavé pasáže. 70%

Město podivínů (2018)

Nějaké ty drobnosti ve scénáři to malinko srážejí, ale ne dostatečně, aby to stálo hvězdičku. Jinak se jedná o promakanou, nápaditou, chytrou a solidně napínavou sci-fi, která těží ze všech debilit jako Temné síly, Nádherné bytosti a tak, ale bere si z nich jenom to nejlepší. 90%

Amundsen (2019)

Tak jsem čekal strhující dobývání Jižního pólu a to se spláchlo za patnáct minut. K tomu špičková úvodní scéna a přes hodinu a půl keců, nudy a bezobsažného děje. Už Kon-Tiki za moc nestálo a tohle je ještě o třídu horší zpracování příběhu o dalším norském hrdinovi. 35%

Chlapec, který se stane králem (2019)

Hodně dolů to táhne ta naivita a infantilnost, předvídatelnost a schematičnost. Tolik k záporům. A pak je tam kurevský démon, sem tam nějaké to efektní kouzlo a horda totálně špičkových nemrtvých dosahující kvalit zombíků z Hry o trůny. Tohle mít pořádný příběh, vizuál a přístupnost Marshallova Hellboye..., no, to mohl být fantasy námrd jako hovado. 70%

Kriminál (1989)

Konec to zvedá na čtyři hvězdičky, protože zbytek filmu je takový normální - neurazí, nenadchne. Dobře to ale odsýpá, Stallone hraje fajn sympaťáka a Sutherland pěkného zmrda. Dějově je to průměr, ale ten závěr mě potěšil a investovaného času nelituji. 70%