Ad Astra (2019)

Kousek Interstellaru, kousek Gravitace, kousek Prvního člověka a dohromady to vlastně neví, kam by to patřilo. Podívaná je to tedy excelentní, pár momentů mě vyloženě nadchlo, ale konec a vlastně celý scénář dospěl tak nějak nikam, což je obrovská škoda. Ale bavilo mě to, to jo. 80%

Addamsova rodina (1991)

Hlavní předností je logicky ta duchařská atmosféra, která nejenom nabízí nespočet fórů, ale především je originální, a právě díky ní se film nakonec vyhoupne nad průměr. Sonnenfeld je takový normální režisér, který nemá jiné ambice než prostoduše pobavit, ale co, to není na škodu. 70%

Adéla ještě nevečeřela (1978)

Další Lipského paráda, parodující kde co a především sama sebe. Dočolomanský opět vynikající a zbytek obsazení nezůstává pozadu. Je škoda, že se tahle doba asi nevrátí. S tím, co za filmy chrlí ČR v téhle době, se to totiž nedá srovnávat. Vlastně dá, je to v průměru všechno aspoň tak o 3 * níž. 95%

Adelheid (1969)

Nuda k posrání #85. Viz Osvícení. 30%

Adidas versus Puma (2016) (TV film)

Biografické filmy mají zcela výjimečně pětihvězdičkový potenciál. Ani příběh sportovních bot něco takového nedokázal, nicméně snímek to určitě byl dobrý, na skopčáckou produkci dokonce vynikající. Nejzajímavější mi přišlo, že člověk fandil každou chvilku jinému bratrovi. 85%

Admirál (2015)

Kdo by byl řekl, že taková slušná historická akce přijde zrovna z Nizozemska? Michiel de Ruyter byl očividně velká osobnost (o které jsem jaktěživ neslyšel) a pro chrochtaly pravděpodobně dost znamená. Sice to mohlo být o kousek kratší, ale jinak jsem se vším, co se na obrazovce odehrávalo, spokojený. 85%

Aeon Flux (2005)

Na Aeon Flux jsem se dost těšil a proto jsem byl hodně zklamaný. Ten scénář jsem v obměnách viděl už tak v deseti filmech a to zpracování hraničilo s nízkorozpočtovými krátkometrážními filmy lidí, kteří si doma na počítači chtějí něco vytvořit. Jedna hvězdička za Charlize Theron a druhá za to, že to nebyla až taková nuda. 45%

Aféra Clearstream (2014)

Nějak jsem se ztratil v postavách, komplotech, zakázkách, smazaných účtech a vůbec všem tom bankovním bordelu, takže mi pozornost povážlivě klesala. Jo, je to pěkná ukázka zasraného systému, kdy si běžný člověk neškrtne, pokud jde proti kolosu, ale zpracování mohlo být lepší. 70%

Aféra Thomase Crowna (1999)

Ta čtvrtá hvězdička je za čorkařské finále, které bylo opravdu špičkové, nicméně jinak je to dost průměrná romance, která byla tak pravděpodobná jako to, že mi jednou vydají nějakou knížku. McTiernan je ale naštěstí zručný filmař, takže se to dalo v pohodě přežít a nakonec to bylo o kousek lepší, než jsem původně čekal. 70%

Aferim! (2015)

Přišlo mi to jako kombinace dvou filmů - Černá kočka, bílý kocour a Andrej Rublev. Jedno je dobrá komedie o humusáckých cikánech a druhé nekoukatelná nuda o totálních sračkách. Tím pádem mi z toho vychází aritmeticky průměrné hodnocení z oněch dvou filmů. 30%