4 měsíce, 3 týdny a 2 dny (2007)

Mělo to spoustu pozitivních prvků - neobvyklé téma, dlouhé záběry bez střihu, solidní syrovost. Na druhou stranu je tady taky halda naprosto zbytečných scén; výraznější prostříhání by tomu dost prospělo. Takže celou dobu mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, nicméně posledních pár minut to zvedlo na nadprůměr. 70%

42 (2013)

Dal jsem tomu šanci jenom kvůli Helgelandovi a jeho mistrovství za kamerou znát bylo, ale z hlediska příběhu je to pořád ještě stokrát převařená šlichta typická pro všechny sportovní filmy. Člověk odnikud dostane šanci, daří se mu, přijdou komplikace, pád a nakonec velké vítězství a sláva. Kdybych to tak neviděl dvacetkrát někde jinde... 65%

451° Fahrenheita (1966)

Je to paradoxní, když se mi víc líbilo Equilibrium než jeho předloha. Holt je to asi tím, že je akčnější, modernější, rychlejší a umře tam Sean Bean. Fahrenheit má několik dobrých scén, ale celou dobu jsem se nemohl zbavit dojmu, že mohl být o kus kratší. Jako obrázek totality to ale bylo bezvadné. 75%

47 róninů (2013)

S Japonskem to moc společného nemělo, ale to mi bylo ve výsledku úplně jedno. Reeves byl totiž sympatický, hezky to utíkalo a příšerky tam byly taky celkem zajímavé. Na nadprůměr to vytáhl konec, který byl moc pěkný, na rozdíl od příběhu, kde se nestalo vůbec nic překvapujícího během celých dvou hodin. 70%

48 hodin (1982)

Čtyři scenáristé se museli podílet na něčem, co bych označil slovem průměrné, což samozřejmě vypovídá o jejich schopnostech. Na druhou stranu to bylo docela vtipné, i když například na Posledního skauta se to nehrabe ani omylem. Osmdesátky pro mě ale tak jako tak mají svoje kouzlo, takže jsem byl spokojený. 80%

48 hodin v Paříži (1988)

Je zvláštní, že Polanski dokáže točit i špičkové filmy i totální sračky. 48 hodin v Paříži nepatří do žádné této kategorie, zato je to průměr. Ústřední duo je sice skvělé, ale ten příběh byl na mě příliš dlouhý a zbytečně natahovaný. Když se k tomu přidá nijaké finále, tak je jasné, že to žádný zázrak není. 55%

50x a stále poprvé (2004)

Segal rozhodně dobré komedie točit umí, když chce. 50x a stále poprvé je jednou z nich. Ve výsledku je to také docela smutný film, protože bych rozhodně nechtěl být v beznadějné situaci, kterou každý den Sandler prožívá. Naštěstí je ale vtipných momentů dost na to, aby tenhle fakt překonaly. Fajn odpočinkový film. 75%

500 dní se Summer (2009)

Vím, že jsem byl nějaký skleslý a chtěl jsem se rozveselit u komedie. To mě teda ČSFD dost napálilo, protože 500 dní se Summer je kdeco, ale komedie rozhodně ne. Režijně to byla paráda, ale obsahově mě to úplně minulo. Sice se na to skvěle koukalo, ale kýžený účinek se nedostavil. Spíš naopak. 60%

50/50 (2011)

Nikdy bych neřekl, že jsou Američani schopní natočit tak parádní smutnou komedii. Režisér nepochybně studoval u seveřanů a Francouzů a výsledek je nadmíru dobrý. Na jednu stranu odlehčená šaškárna a na stranu druhou dost drsný film o tom jaké to je, když někoho drtí rakovina. Ústřední dvojka byla vybraná opravdu exkluzivně. 90%