Robin Hood: Král zbojníků (1991)

Nejlepší zpracování o Robinu Hoodovi. Především volba dobrých herců, zejména Alana Rickmana, z tohoto kousku udělala jeden z mých nejoblíbenějších filmů. ,,Mnichu, s mečem v hrdle si už nikdy nezazpíváš!"

Kalifornie (1993)

Ať mi odpůrci Pitta netvrdí, že je to jen hezounek, co neumí hrát. Společně s Juliette Lewis zahrál naprosto dokonale.

Spáči (1996)

Těch pět musím dát, i když je tu pár věcí, které rozum prostě nebere, jako kupříkladu přiznání bývalého dozorce chlapeckého nápravného zařízení, který u soudu ani nezapírá, že...nechci spoilerovat . I tak ale pět. Vynikající obsazení, kde se objevilo mnoho herců z mé top 10. Škoda, že film se nikdy nedostal na úroveň Shawshanku a jemu podobných.

Oběti války (1989)

Film jako takový je z mého úhlu pohledu na tři hvězdy, čekal jsem něco jiného. O hvězdu navíc musím dát za Seana Penna, který roli seržanta Tonyho Meserva zahrál naprosto s přehledem a zejména ve scéně na mostě exceloval. Byl mnohem lepší než Tom Berenger v Četě.

Nepřítel před branami (2001)

Tu romantickou vsuvku mohli klidně vynechat. Jude Law a Ed Harris byli skvělí. Atmosféra rozmláceného Stalingradu taktéž. Ač to není čistých pět hvězd, tak tenhle film si je zaslouží.

Terminátor (1984)

Stroje povstaly z popela nukleární války. Jejich boj proti lidské rase trval desítky let. Rozhodující bitva se však nebude konat v budoucnosti. Bude se konat tady, v naší současnosti, dnes večer. Přesně tak začíná film, který v polovině osmdesátých let přišel s temnou vizí neradostné budoucnosti pro lidstvo, které sebe samo zničilo nukleárními zbraněmi a zbytek přeživších čelí strojům Terminátorům, jenž se snaží vyhladit poslední zbytky lidí. Ve své době naprosto přelomový film, který si díky své auře o temné budoucnosti získal miliony fanoušků. Zde se James Cameron nesmrtelně zapsal do světa kinematografie, kdy korunku nasadil svým druhým pokračováním.

Kult hákového kříže (1998)

...aneb kdo seje vítr, sklízí bouři. Jeden z filmů, který by se měl pouštět na školách.

Tanec s vlky (1990)

Skvělý příběh, skvělí herci, skvělá režie, přenádherná hudba Johna Barryho. Čas od času vznikne něco senzačního. Díky, Costnere.

Vetřelci (1986)

James Cameron po natočení tráku Terminátor přišel roku 1986 s pokračováním Vetřelece Ridleyho Scotta. Zatímco jednička sázela na strach s nepřemožitelného monstra, Cameron postavil jednotku mariňáků před desítky nebezpečných stvoření a jednoznačně trumfnul první díl.

Temný rytíř (2008)

Proč William Fichtner dostal tak malou roli :-( Zručně natočené, perfektně zahrané, přesto zbytečně dlouhé, postava Two Face zbytečná, to samé scéna s loděmi. Batmanova motorka a pád z mrakodrapu směšný. Přesto na poctivé 4*, ale určitě ne na tak vysoké hodnocení, to se nezlobte. 80%