Donnie Darko (2001)

Ta jedna hvězdička je pouze za Patricka Swayzeho, ta druhá vizuální stránku, jinak bych tento film pohřbil v hlubinách odpadu. Opravdu nechápu, v čem je tento film tak úžasný.

Bratrstvo vlků - Hon na bestii (2001)

Přesný důkaz toho, jak se dá tak silný námět zničit. Nesmysl ala Van Helsing a jemu podobné. Toto jsou horory opravdu k ničemu.

Sedm (1995)

Bezejmenné město v dešti. Mladý a ambiciózní detektiv, který sem přijíždí udělat kariéru. Na druhé straně starý, léty otřískaný detektiv, který má poslední týden do penze a přeje odejít ze světa násilí a vražd. Hned jejich první případ je zavede do kolotoče sériového rituálního vraha, jenž si své oběti vybírá podle sedmi smrtelných hříchů - obžerství, lakomství, lenost, smilstvo, pýcha, závist, hněv. Není zde nic, co bych mohl tomuto skvostu mezi filmy vytknout. Skvělé herecké obsazení, režie, scénář, kamera, zvuk, hudba...atmosféra ! Společně s Mlčením jehňátek tento thriller nastavil laťku tak vysoko, že ji dodnes nikdo nepřekonal. A pokud se o to někdo pokusil, ve většině případů hodně narazil.

Adolf Eichmann (2007)

Fantastický Thomas Kretschmann. Role nácků mu pasují vždy dokonale, avšak film jako takový je hodně plochý, škoda.

Pátek třináctého (2009)

Žádná atmosféra, prostě nic. Záporák je na každém místě a je jedno, jestli na zemi nebo na střeše domu. To měl teleskop nebo co ?

Temný úsvit (2006)

Christian Bale - to byl hlavní důvod, proč jsem si tento film sehnal. Nic by se nestalo, kdybych film nechal u ledu. Jednoduše to nebyl můj šálek čaje. A nemyslím si, že by to mohla napravit druhá projekce, škoda.

Sběratel polibků (1997)

Nuda a nuda. Další film, který se snažil pokračovat ve stopách geniality, tedy Mlčení jehňátek a Sedm. Knižní předlohu jsem ani nedočetl, jednoduše nebavila a film je na tom obdobně. Nezachrání to ani Morgan Freeman, který se snaží co mu síly stačí. Hlavní problém je v tom, že podobnými postupy bylo natočeno už mnoho filmů a finální rozuzlení jsem očekával již někdy v polovině filmu, neboť těchto scénerií je ve filmové branži mraky.

Hanebný pancharti (2009)

Ani nevím proč, ale čekal jsem válečný film. Tarantino mi namísto toho podal další svůj nesmysl, nad kterým musím vrtět hlavou. Ne, stále mě tento fušinér nedostává.

Stáhni mě do pekla (2009)

Z traileru jsem čekal něco jiného, nakonec se však z toho vyklubal "horor" ve stylu Evil Dead, které jsem nikdy neměl rád. Tady to docela i fungovalo, ale problém je v tom, že celý film je tak předvídatelný, že to málokoho může překvapit. Co naopak mírně potěšilo byla čeština, která se ve filmu objevila, ale na tom stavět hodnocení rozhodně nejde. Myslím, že tři hvězdičky jsou adekvátní.

Stopař (2007)

Sean Bean je můj oblíbenec, ale tohle byla fakt hovadina.