Nikdo nevyvázne živý (2021)

Slušný gradujúci hororík, ktorý šetrenie v rozpočte umne skrýva za iné devízy. Chcelo by to ešte nejaké to vysvetlenie k hlavnému "strašiakovi" a bolo by to fajn. Technicky zvládnuté fajn, kamerovo aj zvukovo rovnako. Mohlo to byť o triedu lepšie, nebyť to také krátke a mať to nejaké to vysvetlenie naviac, tak by som šiel aj vyššie. A samozrejme nejaké tie "mordy", keďže s tými sa čakalo až do konca.

Máš někoho doma (2021)

Mordy fajn, po technickej stránke fajn, taká slasherovská klasika presne ako podľa šablóny. Až potiaľto fajn. Ale nebol by to samozrejme Netflix, keby sa nepokúšal to nejako skurviť a tak sem nenapchal len narážky na LGBT v klasickej podobe, ale už sme tu dostali vyšší level a to "trojpohlavnú" postavu. Bravó Netflix. Raz bude na teba niekto spomínať ako na priekopníka tohoto typu zábavy. Ja to však nebudem, ja môžem zvysoka fuckovať tieto tvoje "násilné podvrhovačky a podsúvačky". Bohovské šťastie, že to nebola príliš veľká úloha, bohovská smola, že táto postava prežila. Škoda.

Doupě rváčů (2020)

Sympatické a štýlovo sa tváriacie béčko, ktoré má aj priblblý vtip, ale aj akciu a na moje prekvapenie celkom slušný záver. Odohrané nadpriemerne, casting fajn, technicky fajn, ja som na pomery béčka spokojný.

Zvrácená sestrička (2013)

Na jednej strane na moje prekvapenie nie až také zlé, na strane druhej až príliš "na hlavu". Hviezda hore za celkom krvavé aj s pár nahotinkami, ale to sa od škaredopeknej Paz de la Huerty aj očakávalo, takže tak.

Kyslík (2021)

Lepšie tri hviezdy. Po technickej stránke už netflixovská rutina, posledná štvrtina po vizuálnej stránke pôsobivá, ale inak nič, čo by sme tu už inokedy nevideli, len v inom spracovaní. Taký sci-fi Buried, samozrejme vizuálne pôsobivejší, ale vo výsledku nič revolučné.

Utajený pasažér (2021)

Slabé a sterilné tri hviezdy. Casting slušný, civilne odohraté úlohy fajn, po technickej stránke ako sú exteriéry a interiéry kozmickej lode fajn, ale tie skratky a šetrenia financii a namiesto spracovania v stave beztiaže opäť nasilu nejakým spôsobom, aj keď v exteriéroch zaujímavým ale v interiéroch nie, riešená umelá gravitácia, to už ma tak moc nebere. To už aj 20 rokov stará Misia na Mars alebo Red Planet, či novšie snímky typu Last Days on Mars atď. boli ďaleko lepšie spracované, dokonca aj v seriálovej podobe ála Misia Mars a pod. Musím priznať, že som z filmu bol viac sklamaný ako potešený, ale to sa už stáva v prípade Netflix snímkov v poslednej dobe zlatým štandardom, žiaľ nemilým, takže aj tie tri hviezdy sú nakoniec v podstate prilepšením z dvoch.

Invisible Alien (2021)

Technicky veľmi zručné sci-fi, má to svoj štýl a vedel by som si to predstaviť ako celovečerný dvojhodinový snímok. Ale dĺžka jednej hodiny tomu ublížila. Chcelo to mať nejaké posolstvo a myšlienku, ale ten čas nestačil na to, aby to bolo "hlbšie". Na druhú stranu kvitujem pripomenutie jedného z "paradoxov", pretože tie mám rád.

Pojď si hrát (2020)

Objektívne možno len za tri silnejšie hviezdy, ale pre mňa osobne vyššie. Za minimálny rozpočet a napriek detskému "zasadeniu" bola technická stránka doslova na jednotku, absolútne som nevnímal, že to bol nízkorozpočtovák. Ľakačky neboli úplne extra, ale pár scén bolo doslova perfektných (držanie chlapca vo vzduchu so zapchatými ústami na parkovisku, scény s AR s tabletmi či mobilmi a samozrejme super scéna spod postele). Príšera bola perfektná, strašidelná, vidieť ju naozaj, človek by sa posral. Horkosladký koniec tomu tiež len trochu prilepšil. ani happyend, ani klasický hororový koniec, ale niečo medzi tým. Herecky zahrané obstojne a v prípade chlapca perfektne.

Živel (2020)

Klasický technicky dokonalý ruský veľkofilm, teraz z prostredia horských hasičov ála Only The Brave. Ale nenechajte sa zmiasť, prvotná scéna, ktorá ako keby bola doslova pokračovaním konca Only the Brave je jediná skutočná podobnosť a aj tá trvá len chvíľku. Všetko ostatné ide svojou vlastnou a celkom dosť vyslovene "ruskou" cestou. Toto môže byť pre mnohých ľudí zápor, pre niekoho klad, pretože napriek tomu, že USA žeriem od detských časov, tak viem uznať kvality aj Rusov, Kórejcov, Japoncov, Číňanov a podobne a niekedy sú doslova takým čerstvým nádychom od zažitého stereotypu. Známe tváre potešili od Nočnej hliadky až po Majora Groma a napriek pomalému rozjadzu, bol záver fakt emočne silný.

Jeden svět nestačí (1999)

Sexi kočky a nepriestrelný Bond/Brosnan s vtipom aj s kamenným výrazom v tvári, podľa potrieb. Keď sa tak ohliadnem za sériou s Brosnanom, tak mi určite bude časom chýbať viac ako nasledujúca séria s Craigom, ktorý bol predsa len až príliš drsný, temný, realistickejší. Na toto máme iné filmy. Ja viem, možno som sa jednoducho neposunul v čase, ale tak to vidím ja a je to môj názor.