Pevné pouto (2009)

Veľké haló a hype nakoniec pochovala šedá nuda. Možno by som to prehodnotil, keďže sú to už dlhé roky od premiéry ako súčasný rodič, ale priznám sa, že ma opätovné zhliadnutie absolútne ale absolútne neláka.

Max Payne (2008)

Jedna z najslabších videoherných adaptácii. Jediné, čo to ťahalo trochu hore, tak casting, ale inak slabota.

Tom Clancy: Bez výčitek (2021)

Absolútne nevyužitý potenciál látky v slabých kulisách a takmer čisto štúdiovom spracovaní. Prečo? Veď Tom Clancy skrýva v sebe obrovský potenciál. Casting bol tiež fajn. No nič. Uvidím, ako sa podarí rozbehnúť sériu a či vôbec. Pretože akcia bola slušná, technicky to bolo tiež na úrovni, len ten pocit z TV filmu (je to Amazon Prime, ale viete ako to myslím) to pokazil. Len tak tak tri hviezdy.

Kdo mi jde po krku (2021)

Film možno za tri hviezdy obsahom, spracovaním aj castingom, ale tá výprava, tie nádherné hory, to bola krása, ktorá si zaslúži hviezdu naviac. Fakt krásne prostredie, neskutočne krásne.

Temný dům (2020)

Silnejšie tri hviezdy kvôli slušnej atmosfére, postupnej gradácii a odhaľovaniu a nemožnosti odhadnúť, ako to bude ďalej. Ale od lepšieho hodnotenie to oddeľuje minimum ľakačiek, psychológia postáv niekedy zahapruje a predsa to len bolo aj na moje pomery pomalšie, ako by som si prial. Ale inak fajn snímok.

Očista navždy (2021)

Objektívnejšie by boli silné tri hviezdy, dám štyri slabšie, lebo sa opäť jedná o podhodnotený film, čo je v poslednej dobe čím ďalej tým častejšie. Opäť sa jedná o prírastok, ktorý téme okrem xkrát prevarených vrážd prináša niečo nové a to Očistu navždy. Ako som písal v komentári k prvej časti, že by som nechcel žiť v takej spoločnosti, tak tu sa moje slová totálne potvrdili. Je to "pekná" evolúcia série, ktorá speje tam, kam by to v takej spoločnosti spelo aj naozaj. Casting bol fajn, len škoda, že môjho obľúbeného Pattona sa zbavili príliš skoro. Som zvedavý na pokračovanie, pretože to môže byť doslova "apokalyptické".

Poslední z vyvolených (2021)

Hodnotím v rámci akčných céčiek, tak si to uvedomte predtým, ako by to niekto chcel zrovnávať s inou tvorbou. Toto bolo no-name osadenstvo, so slušnou výpravou resp. reáliami a kulisami či zasadením. 99% tohoto no-name osadenstva bolo chodiacou reklamou na steroidy a tak sa aj všetci správali. Príbeh vycucaný z prsta a videný xmiliónkrát, ale popravde veľakrát aj v omnoho horšej podobe. Dve slabučké hviezdy s odretými ušami dávam za snahu, ktorú napriek slabému výsledku bolo cítiť, len jednoducho s tých kôp svalov sa viac von dostať nedalo. A koniec lákajúci na pokračovanie? Inokedy by som tvrdil, že to sa nestane, ale pri takýchto rozpočtoch je možné všetko... :)

Blaženost (2021)

WTF? Čo to vlastne bolo? Pre tých, čo to ešte nevideli, tak odporúčam nečítať ďalej kvôli prípadným spoilerom. Bola to fakt sci-fi dráma? Či to bola dráma o drogovo závislých? Alebo to bola kombinácia? Nedostali sme priamu a uspokojivú odpoveď ani na jedno. Rovnako sme nedostali poriadny koniec. Príbeh bol totálne mimo, konanie postáv rovnako, herecké výkony rovnako. Počas písania týchto pár riadkov som si uvedomil, ako to bolo doslova a do písmena o hovne. Dve hviezdy dávam len za to, že časť dopadu snímku ohľadom drogovo závislých, prepade na dno atď., tak táto časť nebola úplne márna. Ale to je asi tak všetko. Napriek tomu, že som dal dve hviezdy, pocit po dopozeraní mám omnoho omnoho nižšie.

Barry Seal: Nebeský gauner (2017)

Ani neviem prečo, ale odolával som tomuto snímku celé štyri roky. Zbytočne. Cruise ako vždy špičkový, neuveriteľný príbeh chytľavý, koniec jasne predvídateľný vzhľadom na "pohyb v danej spoločnosti" (neriešim teraz reálne skutočnosti, lebo tie si vždy pozerám až po, aby som si nepokazil prekvapenie). Technicky na úrovni, hudobne na úrovni, Cruise si to pekne užíval, viac ako len dobrý film. Škoda, že to nedokázali dotiahnuť až na úroveň filmov typu Casino, ale to je samozrejme ťažko dosiahnuteľná méta.

Okupovaná kolonie (2016) (seriál)

Silnejšie tri hviezdy. Mať to seriózne zakončenie, tak to zdvihnem aj na štyri. Postavy maximálne sympatické, Josh Holloway bol vždy sympaťák. Žiadna postava nie je čiernobiela, každý má svoje tajomstvá, svoje pohnútky, svedomie či náznaky svedomia, každý robí chyby. Je to vlastne taký ešte viac light Falling Skies. Je to sci-fi, ale sci-fi tam toho moc nie je, v podstate ide o survival či už v mestskom prostredí, tak v divočine, príprava na veľkú udalosť, ktorej sme sa kvôli predčasnému utnutiu nedočkali. Nechcem tvrdiť, že je to veľká škoda, pretože boli seriály, ktoré mali omnoho lepšie cliffhangery, ktorých ukončenie zabolelo nezrovnateľne viac (Flash Forward, The Event, Surface, Invasion, Wayward Pines, atď.), ale vedel by som si predstaviť ešte zo dve série, pretože svet, ktorý nám bol predstavený a nie jednoduchý konflikt, čo sme zistili až v ďalších sériách, to všetko by bolo fajn preskúmať viac. Škoda. Josh jednoducho má v seriáloch smolu. Uťali mu aj Intelligence, uťali mu aj Colony. Tak snáď nabudúce.