Hodiny (2002)

Nemam nic proti umeleckym a psychologickym filmum. Jenomze tento nesmeruje odnikud nikam. Mozna mel sdelit neco o rozpolozeni skryte lesbickych zen, jenomze to je na delku filmu trosku malo a hlavne me to vubec nezajima. Coz film nezmenil, ackoliv to mozna mohl byt jeho cil. Dobre herecke vykony, na druhou stranu se vetsina postav chovala tak iracionalne a tragicky, ze me to neustale iritovalo.

Zkrocená hora (2005)

Nebudu hodnotit, film jsem nevidel. Ale vite, co me od nej odrazuje? Primo prorocka nekolik let stara slova Cartmana v South Parku: "... v nezavislych filmech furt jenom tepli kovboji zerou pudink..." Cartman do Akademie!

Serenity (2005)

Prvni polovina filmu byla nuda plna zapletek, ktere jsem vsechny uz stokrat nekde videl. Teprve v pulce se to zlomi a film me zaujal. Zahada kolem planety Miranda a nasledujici bitva (moment vstupu flotily do mlhoviny - na platne to muselo byt uzasne). Pekne vizualni efekty, ale mimo ne zpracovani pusobi tak nejak televizne, asi jako nejnovejsi Star Treky. Cely film jsem si rikal, ze jeho postavy a polozeni jsou vystavene jako prequel k nejakemu serialu. No a ejhle, tady se dozvidam, ze jsem nebyl tak daleko od pravdy. Celkove: neni to spatne, ale kdybych Serenity nevidel, o nic zvlastniho bych neprisel.

Stíny mrtvých (2001)

Zajimavy napad, ktery byl to jedine, co me u filmu udrzelo - chtel jsem vedet, jak to dopadne. Jenomze at se Banderas snazil hrat sebelip, dramaticky bylo vse spatne. Postavy na sebe hned bez vestich duvodu kricely, hned zamilovane hledely, Jacobiho knez byl uz uplne nehodnoverny. Nektere momenty byly az zarazejici - napriklad archeolozka cely film ani jednou nekouri, zato si z niceho nic zapali primo ve sterilni laboratori, nacez je z ni vyexpedovana (scenarista se ji tam potreboval zbavit). Svetlym momentem je vyzneni zaveru.

Tenkrát na Západě (1968)

Westernovy zanr byl dlouho brakovy. Museli prijit az Italove, aby ukazali, ze tomu tak nemusi byt. Zatimco westerny prilis nemiluji, tento film je vyjimka. Atmosfericky dokonale, stylove ciste. Koupe se sice v klise = jenomze tento film ta klise vytvoril! V neposledni rade je treba vyzvednout genialni a dnes uz legendarni Morriconeho hudbu.

Kruh (2002)

Nemuzu rict, ze bych se nejak ukrutne bal, nicmene napeti bylo. Navic je scenar velice chytry. Obvzlaste si cenim konce, ktery vlastne... ale to bych zkazil pointu, ne?

Magnum (1980) (seriál)

Tento serial ma dva typy epizod. Ten prvni typ je prevazne vazne minena detektivka se soukromym ockem. Tento typ je prumerny az podprumerny. Jenomze pak jsou v serialu epizody, ktere si prave z takoveho typu epizod vyslovene delaji srandu. A tyto epizody jsou tak dobre, ze se vyplati divat se na cely serial a cekat prave na ne. Skvely je predevsim vecny souboj Higgins vs. Magnum.

Zabijte krále (2003)

Velmi dobre natocene, velmi dobre zahrane. Bohuzel docela chaoticke, pokud nemate alespon zakladni znalosti o tematu (ja jsem mel nastesti po ruce encyklopedii). Z filmarskeho hlediska sice dobra, ale neprilis vhodne zvolena hudba - opravdu netusim, proc by na zasedani britskeho parlamentu mela znit fujara, dingeridoo nebo co to bylo. Bohuzel, nebyl bych si tak jisty historickou presnosti. Predne vyzneni filmu vypada, jako by byl snad Cromwell v nejake porazenecke pozici. Jenomze chyba - Cromwell vladl celkem uspesne, mimo jine podmanil Irsko a Skotsko. Film take nijak nepracuje s casem, cely dej se odehrava behem temer deseti let a postavy jsou pritom porad stejne (Cromwell zemrel skoro v sedesati!).

Adaptace (2002)

Film ma tak zajimavy scenar, ze patri k tem, ktere rad uvidim znovu. Excelentni Nicolas Cage.