Planeta opic (2001)

Zase to neni takova hruza, jak si mysli mnozi recenzenti. Hlavni je nesrovnavat s predlohou, to opravdu nejde. Navic, ackoliv je film casto prezentovan jako remake, remakem neni a ze sveho vzoru prebira pouze zakladni namet. Misto, dej, postavy i "pointa" jsou uplne jine. Film konci v podstate dvakrat. Jednou na planete opic a tento konec je uspechany a naivni. Podruhe na Zemi a tento konec jsem nepochopil (na druhou stranu, kdyby na kresle opravdu sedel Lincoln, asi bych se poblil). Mimochodem, hlavni opici hrdinka vypada jako Michael Jackson.

Záchranári (2003) (seriál)

Serial je vyborne remeslne udelany. Ani bych takovou miru propracovanosti od naseho (ok, slovenskeho) serialu necekal. Mnohem horsi je to se scenarem. Misto ucelenych pribehu nam nabizi jenom jakesi pohledy na dej. Kdyz se v jednom dilu hlavni hrdina skoro zabije, malem se ani nedozvime, jak vubec dopadl. Podobne je to se vsim, scenar nas postavi na zacatek, prostredek se nekam vypari a pak vidime zablesk zaveru. Trochu mi to připadá, jakoby měl být původně seriál dvakrát tak dlouhý, někdo ho sestříhal a ještě filmaři některé klíčové díly ani nestihli natočit... Nepochopitelnou zalezitosti je naprosto zbytecny a ubohy cesky dabing.

Spadla z nebe (1978) (seriál)

Ja vubec nevim, jake soucasne kvality serial ma, ale jako malemu klukovi se mi to libilo maximalne.

Rudý labyrint (1997)

Zpocatku se mi film celkem libil. Jenomze pak se to tahlo, tahlo a tahlo, az to koncilo jako povedena soudni taskarice, pri ktere mlada pravnicka jen tak mimochodem malem rozlozila cinsky komunisticky rezim.

Jason X (2001)

Zapletka nesmrtelneho maniaka mi pripadala jako totalni pitomost. I kdyz pominu hromadu logickych lapsu, nebyl jsem si chvilemi jisty, kdy to autori mysli vazne nebo jestli se divamna parodii (na cokoliv). Na druhou stranu jsem to vydrzel az do konce, takze uplny odpad to neni :).

Mexičan (2001)

Tak spatne to zas nebylo. A kdyby film pokracoval tempem jeho prvni poloviny, dal bych i vic.

Pražská 5 (1988)

Problemem tohoto filmu neni ani tak to, ze by mely jednotlive casti ruznou kvalitu, jako spis to, ze jsou tyto casti z absolutne ruznych zanru. Komu se bude libit uvodni Cesta na Karlstejn, jenom tezko zkousne nasledujici umelecky balet a tak dale. Celkove uz jenom kvuli tomu Karlstejnu se to ale vyplati videt. Zajimavy na filmu je cas vzniku - je div, ze neco takoveho vzniklo za komunismu a dostalo se do kin (film mel dokonce kladnou recenzi v ABC...). Jo jo, komunismus uz v roce 1989 doklepaval.

Nebeští jezdci (1968)

Skoda jenom toho konce, vzdy se mi zda takovy usekly.