Jessica Jones - Série 3 (2019) (série)

Ani nedokážu přesně říct proč, ale tahle řada mi prostě sedla. Dokonce víc než první, což už je co říct. Zatímco z druhé jsem si pamatoval úplné minimum (a když už, tak spíše části s poldou než s matkou), a to i přes úvodní rekapitulaci, tak tady jsem se prostě bavil a zůstalo to se mnou. Možná to bylo tím, jak byli všichni úplně v prdeli, ale měl jsem z toho skvělý pocit (vždy si člověk užije utrpení jiných, ne?) Opravdu mi sedl Sallinger, "obyčejný" člověk, jako padouch. Stejně tak Erik jako velký zoufalec se schopnostmi či celkem očekávaná, ale vesměs dobře podaná Trishina cesta. Po pravdě, v mnoha ohledech byla v téhle řadě důležitější než samotná Jessica, ale nevadilo mi to. 90%

Válka světů (2005)

Linka se synem na prd, část ve sklepě na prd, konec na prd, přemoudřelá uřvaná Dakota na prd, rodinné setkání na prd, mimozemšťani obyčejní a na prd, Cruise dobrý. 40%

DC Super Hero Girls: Hrdina roku (2016)

Jak dokážu ocenit různé LEGO blbinky určené primárně pro děti a některé podobně hodnocené animované superhrdiny, tak tohle bylo zcela špatně. Možná má vliv, že nejsem studující dívka, ale i pro jiné, nejsem cílová skupina a baví mě. Tohle ale vůbec. Příběh a chování je pitomé a nezábavné ač je animace slušná, tak to sama nezachrání. Pár drobných pousmání tam bylo, ale to je asi všechno. 30%

Home Sleep Home (2018) (studentský film)

Asi chápu myšlenku celého díla, ale osobně mě to míjí.

Černé zrcadlo - Pád střemhlav (2016) (epizoda)

Čína likes this. Sice příliš zaměřené na influencery, internetové celebrity a honem za popularitou, ale za svou podobnost k již sociálnímu kreditu nelze než s mrazením dát plný počet.

Miluji tě, teď zemři (2019)

Velmi zajímavý případ a oceňuji, že se dokument snaží být nestranný a nechává diváka udělat si vlastní závěr. Osobně si pořád nejsem sám jistý, jak bych situaci posoudil, ale jsem za to v podstatě rád a těší mě, že mi nebylo podsunuto, co bych si myslet měl. Pětku nedám, protože, a nejspíš chci mnoho, ale chybělo mi něco, co by mě posadilo do sedadla a donutilo dokument víc prožívat. Takhle jsem to spíš vstřebal, ale neuchvátilo mě to.

Správci osudu (2011)

Mnohem víc romance než sci-fi. Z počátku lákavé a pěkné, ale postupně to nějak upadá. Příběh o pravé lásce vítězící navzdory plánům jiných a stejně tak oslava svobodné vůle hodně ztratili částí o předurčení. Nepřispívá ani zcela předělaný konec, jen kvůli rozhodnutí studia. Spousta kvalitních a zajímavých herců, bohužel však utopených v ne příliš promyšleném příběhu. 45%

Dobrej policajt (2012) (seriál)

Celkově mi to přišlo spíš jen průměrné, maximálně mírně nadprůměrné, a to, že je to velmi otevřené a žádná linka není ukončena mi nedovolí dát víc než slabší 3*. Celkově mi to přišlo relativně dobře udělané, ale takové nemastné neslané, bez silnější atmosféry a tak trochu vykonstruované.

Carmen Sandiego (2019) (seriál)

Je určitě na škodu, že neznám žádnou z videoher s Carmen, určitě bych to ocenil ještě víc, ale i bez toho se to dá bez problémů sledovat a užil jsem si to. Animace mi celkem sedla (působí to na mě rozpohybovaností trochu jako takové západní anime) a myslím si, že to vypadá dobře. Postavy byly sympatické a rozmanitě zajímavé, obzvlášť titulní hrdinka a oba policisté. Příběh je takový dětsky seriálový, ale rozhodně neurazí. V oblasti namluvení není nikdo z hlavních postav, kdo by mě vyloženě nadchl, ale celkově mu zároveň není moc co vytknout a je dobré. Za mě 75 % a celkem chuť kouknout se na druhou řadu, až bude.