Zvonilka: Tajemství křídel (2012)

Zatím druhá nejlepší Zvonilka. Rozhodně je to jednodušší, ale nedělá to vůbec nic špatně a pro cílové publikum se tomu nedá moc vytknout.

Olympijský šampion (1942)

Tyhle naučné věci s Goofym na ostatní animované grotesky ani zdaleka nemají.

Record of Ragnarök (2021) (seriál)

Začíná to úplně tragicky. První epizody jsem nemohl vystát tu statickou animaci a příběh  souboj byl absolutně tragický. Ani si nejsem jistý, proč jsem se koukal dál. Dobře jsem udělal. Nejsem si zcela jistý, zda se to tak zlepšilo, nebo jsem se do toho dokázal jen vcítit, ale nějak jsem se do toho dostal a zbytek seriálu si povětšinou užil. Myslím si ale, že se to opravdu zlepšilo. Mírně v animační úrovni, ale první souboj byl hlavně nejméně zajímavý. Takový Adam byl ztvárněný výborně vtipně a celý můj dojem obrátil. Pořád, i přes moji chválu, je to ale jen bojové anime, s chabým příběhem, vtipně vymyšlenými schopnostmi, podprůměrným ztvárněním bojů a neskutečně otravnou malou Valkýrou. Ta má, společně s Áreem být zástupcem diváka, ale je podaná tak hloupě a otravně, až to bolí. Ten Áres je alespoň vtipně nechápavý a nedůvtipný. Slušných 65 %, což sice není skvělá známka, ale je to víc, než bych čekal.

Duch ve stroji: SAC_2045 - Série 1 (2020) (série)

Ach jo, kdyby ty postavy nebyly tak strašně ošklivé. Jsou jak gumoví panáci a když to srovnáme s předchozí 2D animací, tak je to skoro k pláči a nedá se to nezohlednit.

Duch ve stroji: SAC_2045 - Série 2 (2022) (série)

To, že velká část lidí má problém pochopit vyznění a internet je plný jejich snahy o interpretaci seriálu, ještě nedělá show chytrou. Spíš naopak, pokud nedokážu dobře sdělit myšlenku, nepodařilo se mi napsat seriál dostatečně dobře. Navíc tomu edgy cool šaškovi jsem nikdy nemohl přát úspěch, takže musím být nutně zklamán.

Dreamzzz: Zkoušky pronásledovatelů snů (2023) (seriál)

Z mého dospělého pohledu ničím zajímavé, bez zajímavých nápadů, které by zaujaly. Vzniklé asi spíš jen z  povinnosti než snahy o kvalitní dílo. EDIT: Po dalších 10 dílech nechávám stejnou známku. Ty postavy jsou strašně nezajímavé a nesympatické (hlavně kluci) a rozřešení zápletek není nic moc. Opakovaně tam někdo jedná sobecky a přivede všechny do velkých problémů, ale ne že by se na něj jiní zlobili a byl by z toho konflikt, ale tady se to vůbec neřeší, jako by se to nikdy nestalo. Nikdo si o tom nepromluví, nic a působí to pak strašně nevěrohodně. Na to, že se má jednat o snový svět, kdy si každý může vysnít ty nejúžasnější věci, to postrádá představivost a většina problémů se řeší střílením z různých pistolek.

Naše planeta - Série 2 (2023) (série)

Různé hrátky s počítačovou grafikou nebyly zrovna potřeba, ale je to jen malá kaňka na skvělém dokumentu. Největším problémem s ním i jinými dokumenty Davida Attenborougha je, že jiné dokumenty pak působí jako chudý příbuzný a nedokážou poskytnout takový zážitek. Agitace je potřeba. Bez ní se z nádherných poznávacích dokumentů stanou jen zobrazení zaniklé historie.

Titans - Série 4 (2022) (série)

Mohl bych vytýkat hodně a to opravdu hodně věcí, ale nejvíc mě asi dostává morální poselství téhle řady.  Zaprvé to, že vše je předurčené a nemá cenu snažit se to změnit. Z toho pak vyplývající morální ponaučení, jak je zbytečné snažit se pomoci někomu, o kom se říkám, že se z něj stane špatný člověk (padouch). Dle Titánů je lepší ho zabít hned, protože jinak to povede jen k utrpení. Snažit se pomoct, místo abys zabil budoucího padoucha je slabost a chyba. Druhé pak je, že účel světí prostředky a pokud jste "hrdina", tak je v pořádku udělat absolutně cokoliv, pokud o svých činech přemýšlíte a děláte je pro dobrou věc. Zabít někoho a nechat padoucha, aby vypil jeho krev a získal tak zpět své schopnosti? Zcela v pořádku, pokud to člověk dělá pro dobrou druhých. To ještě pomíjím fakt, že z vlastního přiznání to bylo pro pomstu a snahu být důležitý, ne pomoc jiným). Celé mi to přijde jako hodně zvláštní morální poselství jakýkoliv superhrdinský seriál, natož pro tým, který byl v původním záměru mířen na mladistvé publikum.  Kdyby to bylo aspoň dobře napsané, jenže scénáristicky je to katastrofa. Raven, Robin a Beast Boy jsou velkou většinu seriálu absolutně k ničemu (obzvlášť Raven je schopnostmi i příběhově opravdu jen do počtu). Ostatní sjsou sice důležitější, ale jedinou kompetentní osobou v celém týmu je opravdu jen Nightwing. Nic proti, obecně ho mám rád, ale když mám tým, tak nemůže být jedna postava superkompetentní a zbytek jen banda neužitečných idiotů. To i Robin v TTG je vyváženější postava. Zde je Dick několik úrovní nad ostatními a na rozdíl od nich bez jediné chyby a problému a ten rozdíl je trochu moc markantní. Navíc i v soubojích těží z absence nadpřirozených schopností, protože jeho bojování není zdaleka tak drahé na produkci jako speciální efekty u ostatních a tak toho vybojuje násobně víc než ostatní.  Jednu hvězdičku dávám asi za Jinx, ta byla fajn a jediným odlehčením. Jinak nevím, co bych pochválil.

Scooby-Doo, hádej kdo je tu? (2019) (seriál)

Extrémně formulaické a přespříliš se opakující. Některé epizody z toho vybočují a pár si jich i dělá z ustáleného formátu legraci, ale je toho příliš málo a vidět a slyšet aspoň 40x pořád to samé, bylo už trochu moc. Navíc byl vložen přespříliš velký důraz na hostující celebrity a neustálé opakování jejich povolání. Některé hvězdy byly zakomponovány dobře, jiné hůř a pár úplně tragicky. Je mi to líto, protože to začalo velmi dobře, jenže pak už se to nikdy úrovni Batmanovské epizody ani trochu nepřiblížilo. 45 %.

Verotika (2019)

První a z většiny i druhý příběh jsou dokonalé svou absolutní nekvalitou, kde režisér, kameraman, střihač i herci odvádějí tak tragické výkony, že se dostávají tak daleko za hranici, až se cyklicky překlopují do zábavnosti. Opravdu to někdy dokáže chvílemi konkurovat klasikům, jako je Tommy Wiseau. Ty výkony jsou tak tragické, až člověk opět docení věci, co už má ve filmařině a herectví za standard. Třetí historka je pak už jen absolutní nuda a další ze špatných adaptací příběhu o Čachtické paní. Není ani vtipně špatná, ani ničím zajímavá. Jen se tam bloumá a potichu matlá v krvi a to je vše. Známky 90 tragických procent, 65 sexy procent a 5 otřesně ospalých procent.