Harvey Birdman, Attorney at Law (2000) (seriál)

Však to znáte. Takové to, když vás práce už dlouhodobě neuspokojuje a máte zrovna jeden extrémně náročný den, tak se rozhodnete pro radikální zvrat a změníte úplně kariéru. Jenže s vámi změní kariéru i všichni vaši známí a tak se vlastně nedočkáte žádné změny, protože se stýkáte stále s těmi stejnými lidmi a ani ta práce není tak růžová, jak se zdála a stále vám přináší nějaké problémy a rozhodně víc starostí, než radosti a ani v ní nejste nijak dobrý. Tak přesně o tomhle ten seriál je. Původní seriál jsem nikdy neviděl, jen tu jednu "ztracenou" epizodu, ale ani po tom netoužím a není to potřeba. Konečně ten správný právnický seriál, který má vše, co by měl právnický seriál mít. Napínavé případy, právnické kličky, dokonale padnoucí obleky, nečekané svědky, zmatečné procesy, konflikty na pracovišti, provinilé padouchy i nevinné nešťastníky, kteří jsou obětmi společnosti. Neschopné právníky, asistenty k ničemu, stále stejnou porotu, dokonalého Redukta, soudce, co čte myšlenky, kočku se zobákem, bující incestní vztah i Hulka. 75 % (ten humor ne vždy funguje, ale většinu času ano).

Čas na dobrodružství (2010) (seriál)

Jeden z nejlepších seriálů, co kdy vznikl. Hravý, vtipný, odvážný zkoušet nové věci a někam se posunout a na "dětský" seriál odvážný zajít někdy hodně daleko. Co dokázali v průběhu celého seriálu udělat s "obyčejným"  padouchem ze začátku, který jen Bowserovsky unášel princezny, se jen tak nevidí a bylo to skvělé. Má to 279 dílů a jen 1 z nich je vyloženě špatný a asi tak 250 je přímo výborných. Nevím, jestli si jakýkoliv jiný seriál dokázal tak dlouho udržet vytrvalou kvalitu. Škoda jen té pitomé nesmyslné cenzury od CN, kvůli které člověk musí vynakládat velké úsilí, aby to viděl v nejlepší možné podobě. Nejhorší na tom rozhodně je, že to skončilo.

Evita (1996)

Tohle opravdu nebyl film pro mě. Ten otravný popík při scénách vojenského puče a  popravách lidí tomu nasadil korunu.

Eden (2021) (seriál)

Baby's First Postapo. Pro dospělé to absolutně není a ani si nemyslím, že by byl ten příběh tak extra dobrý. Možná mě to jen minulo, ale přišlo mi to takové nijaké.

Zvonilka a piráti (2014)

Tak tohle je ten Oppenheimer, jak o něm teď všichni mluví. Takhle jsem si ho nepředstavoval, ale co už, jsem pro různé variace postav. Jinak je to hlavně o plavčíku Jamesovi a různé narážky na jeho budoucnost, o moc jiného tam nejde.

Bídníci (1958)

Za první část. Nevím, asi je to na mě už příliš zastaralé a působí to příliš sterilně a už ani nemám chuť koukat na druhou část. Gabinův věčně zasmušilý neměnný obličej tomu příliš nepomáhá.

2000 Mules (2022) odpad!

To víte že jo, drahoušci.

Mononoke (2007) (seriál)

Je to formou tak strašně moc fascinující, že je mi vlastně tak trochu jedno, jaké to bylo obsahem. Ale jsem přesvědčený, že i ten obsah byl poutavý a některé příběhy byly opravdu dobré. Líbilo se mi, jak se některé příběhy vyřešily v podstatě samy a jiné potřebovaly větší zásah a  jak byly celkově rozmanité.

Rescue Dog (1947)

Není nic roztomilejšího než rozpustilé pečeť štěně.

Dantovské peklo (2010) odpad!

Komedie to tedy byla, ale rozhodně ne božská.