Kakegurui - XX (2019) (série)

Udělat dlouhodobý příběh, který se táhne celou řadu a na konci není vůbec nijak uzavřený, je každopádně pozoruhodné rozhodnutí.

Kimi ni todoke - Season 2 (2011) (série)

Tahle řada byla peklo. Obzvlášť prvních sedm epizod bylo nekonečné utrpení, ve kterém by si hlavní protagonistka zasloužila uškrtit za své chování. První řada byla ještě celkem pochopitelný a ne tak extrémně přehnaný příběh o samotářské dívce, které pomůžou dvě kamarádky plus částečně jeden kluk, vystoupit ze své ulity a stát se o něco přijímanější a společenštější osobou a třeba i získat něco víc. Pak přijde druhá řada a je z ní ta nejhloupější osoba, kterou má člověk chuť několikrát za každý díl chytnou a pořádně s ní zatřást. Za to by se vám milá Sawako ještě omluvila, že jste na ni museli sahat a dělat si starosti s jejím třesením a navíc by to špatně pochopila. Nejspíš by si myslela, že z setřásám brouka. Ne, opravdu, čeho je moc, toho je moc. Takhle neskutečně opatrnou, ustrašenou, nejistou, ohleduplnou, nesobeckou, ohleduplnou, zaslepenou, nechápající osobu, bez jakékoliv sociální inteligence, by člověk hledal jen těžko.  Jí kluk řekne, že jí má rád a jestli si myslela, že ho její přítomnost obtěžovala, tak to vůbec není pravda, a ona si to vyloží, že to špatně chápe a jistě ho musí obtěžovat a že jí dal zrovna kopačky. Je tohle vůbec možné? Asi to bylo tím, že měla postranní úmysly. To jsem pochopil, že je nejhorší věc na světě.  O kolik by takový seriál byl lepší, kdyby nebyla hlavní postava na zabití? Protože vedlejší postavy jako Chizu, Ryu, Ayane a Pin jsou výborné a v jiném seriálu by byla radost se na ně dívat.

Errementari (2017)

Škoda, že to nenatočil Troška. To by teprve bylo peklo.

Černé zrcadlo - Joan je hrozná (2023) (epizoda)

Zajímavý námět týkající se extrémně aktuálního tématu, ale ne tak úplně zvládnuté zpracování, které upadá víc a víc do frašky a konec je překombinovaný a ne moc podařený. Zcela fiktivní firma Streamberry se tam nechala zobrazit až překvapivě negativně.

Zvonilka a ztracený poklad (2009)

Ve svém žánru (tj. filmy o Zvonilce) je to to nejlepší, co jsem doposud viděl. 70 %.

Palmy a stožáry (2022)

Nemuselo to skončit takhle, s tím nejsem úplně spokojený. Také už je trochu ohrané klišé, že ta dívka vždy musí být bez otce. Přesto zajímavý snímek, který hodnotím spíš pozitivně. 65 % .

Eastsiders (2012) (seriál)

Je to takové sexuálně otevřené, ale ne moc dobře napsané. Postavy se chovají divně, ale většinou ne pochopitelně. Problémy a vztahy se tam mění z dílu na díl, bez toho, aby bylo ukázáno, jak ke změně došlo. Vyskytly se konflikty, já jsem byl zvědavý na jejich vývoj a v dalším díle to najednou prostě bylo jinak. První řada byla ještě v konzistenci chování nejlepší, jenže byla zároveň kvůli posunům v čase nejzmatečnější. Vůbec se nedivím, že to od druhé řady opustili. Škoda, že opustili i postavu Constance Wu, ta byla zajímá. To hlavní 2 představitelé mi dost lezli na nervy. Mnohem lepší byl ten druhý gay pár. P.S. Přesto, že nemám nic proti gay seriálům, tak se nakonec nemusí stát z každého gay, to bylo divné.

Brambůrkovy sny o Americe (2021)

Správně střelené, zábavné a pozitivní. Život někdy píše ty nejzajímavější příběhy. Zvláštní styl, kterým je to natočené, mi osobně sedl a jsem za něj rád. Lepší než další z tuctových filmů, natočených úplně stejným způsobem, kterých je hromada.

Monkie Kid (2020) (seriál)

Je to, hmmm, ucházející. LEGO skoro vždy pomáhá, ale tohle není přímo Lego, jen to využívá tu estetiku. Krátké, spíš nesouvisející příběhy a ke konci to působí dost urychleně vyřešené. Pro mladší publikum asi dobré, já mám spíš nijaké dojmy. EDIT: Po druhé řadě z toho mám lepší dojem. Hlavně oproti Dreamzzz je to o dost lepší. Postavami i animací. Ale na povýšení na 4* to pořád ještě není. EDIT 2: Skončila 3. řada a asi i celý seriál a i když se mi líbila, tak na čtyřku to pořád není. Vypadá to fakt pěkně, ale nikdy mě to nevtáhlo na 100 % a díval jsem se na to spíš vlažně. Nebylo s tím nutně nic špatně (i když příběh bych si dokázal představit kvalitnější), ale nemělo to něco navíc, co by zapůsobilo. Ale ten Lego vzhled byl fakt dobře zpracovaný.

Vražedné šifry - Série 1 (2012) (série)

Velmi průměrně, volně si plynoucí drama. K dobru tomu dávám, alespoň nějakou snahu vypořádat se s postavením ženy v oné době. Mezi zápory je nevyužitost všech hlavních postav, kromě Anna Maxwell Martin, které je téměř celou dobu jedinou hybatelkou děje a ostatní jsou spíš do počtu. Větším záporem je pak chabý závěr, kde je postava absolutně hloupá a najednou se všechno vyřeší a není problém nic dokazovat. 45 % a lepší 2*.