• Rodinný

Jubelove deti (1980) (TV film)

Opäť jedna z inscenácií, ktorej stačia obyčajné ateliérové kulisy, a kde nijaké efekty nie sú potrebné. Stačí dobrý námet a scenár, k tomu vynikajúce herecké výkony popredných hereckých osobností ( Pozor! Nie celebrít! ), ktorým kraľuje skvelý a jedinečný Martin Gregor. Postava otca rozvetvenej rodiny Jubela Watsona mu sadla akoby mu bola napísaná priamo na telo. Nuž a dve hodiny uplynú akoby nič.

Pán na inzerát (1978) (TV film)

Komédia brnenského televízneho štúdia natočená v skromných podmienkach, v ktorých o to viac vynikli výkony mimopražských hercov, hlavne Oldřich Vykypěl je tu vo svojej životnej forme.

Balada o dome a chodcovi (1983) (TV film)

Toto bolo tak o ničom, tak zbytočnú inscenáciu aby jeden hľadal! Chcel by som poznať dôvod pre koho to bolo natočené, a kto to schválil do výroby. Tá jedna hviezda odo mňa je až až, aj to som to prepískol. Ach jaj, iba z úcty k účinkujúcim.

Tajný agent (1974) (TV film)

Agent španielskej republikánskej vlády Enrico Dominguez prichádza do Anglicka vyjednať obchod s uhlím pre svoju krajinu. Svet je na počiatku 2. svetovej vojny a v Španielsku sa k moci dostáva fašista Franco. Jeho ľudia Enrica sledujú, a začínajú sa prejavovať. Presviedčanie sa mení na vydieranie a končí násilím. Enrico sa napriek obavám o svoj život nenechá zastrašiť, tvrdo ide za svojim cieľom. V hlavných úlohách napínavej dvojdielnej inscenácie excelujú famózny Ctibor Filčík a pôvabná Emília Vášáryová.

Martin Ťapák (2017)

Nádherný dokument o nádhernom človeku.

Bude řeč o penězích (1988) (TV film)

Veľmi dobrá inscenácia z pera píšuceho advokáta Petra Rittera. Je zaujímavé sledovať, že v roku 1988 už mohol byť zápornou postavou aj riaditeľ podniku, a nielen jeho námestník. Samozrejme ČT túto inscenáciu nevysiela (ako aj stovky ďalších), pretože v Československu nikdy socialistické podniky neexistovali.

Byt je vykraden, maminko (1984) (TV film)

Skvelý dabingový, filmový a televízny herec Stanislav Fišer, ktorého talent bol českými režisérmi hriešne málo využívaný, aj v tejto krátkej televíznej komédii preukázal prednosti svojho herectva a jednoznačne svojich kolegov predčil o peknú dľžku.

Zákon budúcnosti (1982) (TV film)

Titul, ktorý sa už nedá kvôli technickému poškodeniu odvysielať.

Kdo hledá, najde (1974) (TV film)

Vôbec sa mi nezdá, že by to bol ideologický film. Práveže veľmi presne poukazuje na nešváry v socialistickom hospodárení a vo výrobe. Ako príklad si scenárista vybral závod na výrobu pračiek. Myslím, že mnohí sa v tejto inscenácii mohli vidieť v živých farbách. A že bol riaditeľ kladná postava? V amerických filmoch a seriáloch ich je koľko? A nezachraňujú iba jeden závod, ale celú našu planétu. Mimochodom takú istú pračku sme mali doma. Nebol to žiaden zázrak, ale prala niekoľko rokov bez závady. Žmýkať prádlo už bolo treba ručne, keďže nemala žmýkačku. Dnes je už pokrok samozrejme úplne inde.