• Rodinný

Monika (1983) (TV film)

Rád som sa pozrel na výkony majstrov hercov, hlavne F. Zvarík a E.Krížiková opäť nesklamali. Ja som sa na tejto inscenácii celkom zabavil.

Jubelove deti (1980) (TV film)

Opäť jedna z inscenácií, ktorej stačia obyčajné ateliérové kulisy, a kde nijaké efekty nie sú potrebné. Stačí dobrý námet a scenár, k tomu vynikajúce herecké výkony popredných hereckých osobností ( Pozor! Nie celebrít! ), ktorým kraľuje skvelý a jedinečný Martin Gregor. Postava otca rozvetvenej rodiny Jubela Watsona mu sadla akoby mu bola napísaná priamo na telo. Nuž a dve hodiny uplynú akoby nič.

Pán na inzerát (1978) (TV film)

Komédia brnenského televízneho štúdia natočená v skromných podmienkach, v ktorých o to viac vynikli výkony mimopražských hercov, hlavne Oldřich Vykypěl je tu vo svojej životnej forme.

Balada o dome a chodcovi (1983) (TV film)

Toto bolo tak o ničom, tak zbytočnú inscenáciu aby jeden hľadal! Chcel by som poznať dôvod pre koho to bolo natočené, a kto to schválil do výroby. Tá jedna hviezda odo mňa je až až, aj to som to prepískol. Ach jaj, iba z úcty k účinkujúcim.

Tajný agent (1974) (TV film)

Agent španielskej republikánskej vlády Enrico Dominguez prichádza do Anglicka vyjednať obchod s uhlím pre svoju krajinu. Svet je na počiatku 2. svetovej vojny a v Španielsku sa k moci dostáva fašista Franco. Jeho ľudia Enrica sledujú, a začínajú sa prejavovať. Presviedčanie sa mení na vydieranie a končí násilím. Enrico sa napriek obavám o svoj život nenechá zastrašiť, tvrdo ide za svojim cieľom. V hlavných úlohách napínavej dvojdielnej inscenácie excelujú famózny Ctibor Filčík a pôvabná Emília Vášáryová.

Martin Ťapák (2017)

Nádherný dokument o nádhernom človeku.

Bude řeč o penězích (1988) (TV film)

Veľmi dobrá inscenácia z pera píšuceho advokáta Petra Rittera. Je zaujímavé sledovať, že v roku 1988 už mohol byť zápornou postavou aj riaditeľ podniku, a nielen jeho námestník. Samozrejme ČT túto inscenáciu nevysiela (ako aj stovky ďalších), pretože v Československu nikdy socialistické podniky neexistovali.

Byt je vykraden, maminko (1984) (TV film)

Skvelý dabingový, filmový a televízny herec Stanislav Fišer, ktorého talent bol českými režisérmi hriešne málo využívaný, aj v tejto krátkej televíznej komédii preukázal prednosti svojho herectva a jednoznačne svojich kolegov predčil o peknú dľžku.

Zákon budúcnosti (1982) (TV film)

Titul, ktorý sa už nedá kvôli technickému poškodeniu odvysielať.

Časové pásmo bylo změněno