Krvavý román (1993)

Po výtvarné stránce to nemá chybu, herci se do svých rolí hodí dokonale (tady mi snad poprvé nevadil Jaromír Dulava), bohužel co trochu celý film sráží jsou (čitě) černobílé scény s Váchalem připravujícím knihu, které působí příliš vážné a melancholicky- jinde bych je ocenil, ale tady nezapadají do celé atmosféry. Trochu mi chybí i moje nejoblíbenější scéna z knihy: přijímací pohovor mezi dr. Řimsou a polapeným bláznem.

Opoparchant (2001)

Prosím? Štípněte mě jestli nespím. Protože tohle by byla dost podivná noční můra.Tahle nádherně ujetá, originální a černohumorná jízda je v 200 nejhorších ? To je stejně špatný vtip jako Donnie Darko v 200 nejlepších. Opravdu jsem jediný komu se to líbilo? Jsem Marťan já , nebo zbytek CSFD? Kritici, doufám že skončíte jako dárci orgánů.

Chůva k pohledání (1993) (seriál)

Je smutné když ze sitcomu jsou nejlepší úvodní titulky. Death to Fran Fine!

Nová noční můra (1994)

Úvodní záběry, ve kterých si Freddie vyrábí novou rukavici, doprovázené hudbou z prvního dílu jsou na dlouho nejlepší částí filmu. Na necelou hodinu film člověka uspává, i když ano, Heather Langekamp hraje opravdu dobře. Jen sem tam se objeví náznak dobrého nápedu a člověk se začíná dívat na hodinky. Ovšem s příchodem do nemocnice se film mění k lepšímu a má jedno z nejlepších finále v celé sérii. Dobře fungují po celém filmu rozeseté odkazy na starší díly a vůbec celý koncept filmu o/ve filmu. Naopak se nepovedla vizuální stránka, nová Freddieho maska působí lacině gumově a triky jsou mnohem horší než před deati lety. Ale rozhodně je to lepší než všechny sudé díly.

Netvor z Yucca Flats (1961)

Konvenčnější a technicky lepší než Woodovy majstrštyky, ovšem také pamětihodné. Například režisérova vynalézavost jak nezabrat mluvícího herce (točilo se bez zvuku a dabovalo dodatečně), případně průvodní komentář filozofujícího režiséra, či kongeniální úvodní honička s agenty KGB, působícími že zbraně drží prvně v ruce. No a scény umírání. Takhle se člověk možná sesune po vyexování lahve Absintu. A co je na tomhle filmu nejlepší? Je veřejným vlastnictvím, tudíž ho člověk může legálně stáhnout.

Christine (1983)

Paradoxně mají půl pravdy Martin i Tron. Psychologicky to klape a postavy jednají dost uvěřitelně, ale už tady je jeden menší problém. Tím je hlavní hrdina, připomínající křížence Rimmera a "zvláštního strážníka" Duffyho, přehrávající tragickým způsobem. Největší slabinou je ovšem samotná Christine. Je to sice nádherné fáro, ale chybí jí charisma jiných hororových aut (náklaďák z Duelu, pohřebák z Dead Endu, limuzína z Auta) a vůbec z ní nejde strach. Navíc postrádá jednotící styl zabíjení. Ovšem některé scény jako samooprava, nebo ohořelý návrat do garáže stojí za to. Bohužel zklamala i hudba které je sakra málo, a navíc některé motivy (ten při rozsvěcení světel) si vzal Capentere z vlastního soundtracku k Halloweenu 3. S tím sdílí i potemělou béčkovou atmosféru, ale přece jenom- Halloween 3 má sice hloupější scénář ale je zábavnější.

Halloween: H20 (1998)

Poslední Halloween (nechci si kazit chuť Vzkříšením) se povedl. Skoro bych ani neřekl že ho točil jinak podprůměrný režisér Miner. Postavy jsou opět sympatické (hlavně Arkin a LL Cool J), scénář si dobře poradil s psychikou vystresované Laurie. Skoro jsou tu ti teenageři nějak navíc(i když scény s vývrtkou a výtahem řadím hned za brokovnici ze čtvrtého dílu). Také je tu hlavně ze začátku zbytečně moc zvukových lekaček. Ale rozhodně halloweenský nadprůměr. P.S. JohnnyD, Halloween 4 JE rozhodně nadprůměrný Halloween. Jsem ochotný za jeho čest bojovat na kuchyňské nože.

Kanárská spojka (1993)

Kanárská spojka rozhodně není nejhorší český film, ale má několik obrovských chyb. Za prvé: Scénář je pekelně překombinovaný a kdyby se většina "zápletek" vyhodila (Manekýny,slovenská mafie, Michal Penk), filmu by to jen prospělo. Za druhé: Režisér Trajkov rozumí komedii asi jako já kvantové fyzice a většinu gagů přetahuje a zabíjí. Navíc herce tlačí do "komického" přehrávání , když více by bylo méně. Za třetí: Product placement je neohrabaný stejně jako režie. Zkusil jsem si film představit bez něj (stačilo by nahradit recept na becherovku čímkoli jiným cenným) a fungovalo by to třikrát lépe. Jenže pořád je tu spousta dobrých nápadu a docela originálních gagů (vozíček, sebevražedkyně). Kupodivu i Penk, kterého jsem měl za kýčaře, složil pro film vcelku slušnou písničku. Kanárská spojka je sice nepříliš vydařená ale v naší kotlině poměrně originální komedie a narozdíl od Soukopových veleděl jsem si u ní nepřišel nikdy trapně. 30% ale vzhledem k ostatním hodnocením zaokrouhleno nahoru

Ďáblův advokát (1997)

Pokud ďábel opravdu vypadá takto, připravte mi smlouvu a nůž. Hodlám se podepsat.

Freddyho smrt - Poslední noční můra (1991)

Nejsem si jistý jestli před natáčením tohohle nesmyslu Rachel Talalay nějaký horror aspoň viděla. Tohle jen jen prapodivná splácanina, která se nedrží žádných pravidel z minulých dílů a co je nejhorší, z Freddyho Krugera dělá infantilně se pitvořícího šaška, kterého navíc přepere ženská. Nad vodou to drží jen pár povedených vtipů a dvě docela slušná úmrtí (tabule, videohra).