Superior Donuts - The Chicago Way (2018) (epizoda)

Vcelku průměrná epizoda zaměřující se na problém sexuálního obtěžování (Randy) a snahu podplácením se vyhnout dodržování hygienických předpisů (Arthur).

Superior Donuts - High Class Problems (2018) (epizoda)

Slušná epizoda. Arthur potřebuje větší obnos na opravu motoru svého člunu, tak se po x-desetiletích rozhodne k odvážnému kroku zvednout ceny svých donutů. Předražené cukrovinky přilákají nečekanou klientelu pozérských hipsterů a dolary se jen hrnou. Z toho se odvíjí i nejlepší vtip epizody, kdy se tvůrci přesně strefili do aktuálního hyperkorektního přístupu ke genderovému oslovování, kdy po oslovení jednoho z pošuků/nových zákazníků, opraví Arthura přítomná hipsterka, že tomu chlapíkovi, kterého právě oslovil přece nemůže říkat pane, ale že je to "fluid". Brrrr.

Chirurgové - Den zúčtování (2018) (epizoda)

Ok, to by snad ani nebyla Shonda a Greys Anatomy, pokud by se nevěnovali dalšímu ze společenských témat, které aktuálně hýbou amerikou, potažmo většinou západního světa. Kdy do Chirurgů zasáhne kampaň #Metoo, bylo jen otázkou času. Jen doufám, že se Shonda a její tvůrčí tým, v dalších částech, kdy tuhle dějovou linku více rozpracují, pokusí o aspoň trochu objektivně kritického přístupu, a když už ne to, tak aspoň objektivního a nebudou kráčet ve stopách té absurdně přehnané hysterie, která ameriku zachvátila. Jinak nápad se sušenkami pro tenhle díl byl fajn, nicméně zpracování bylo dost rozporuplné. Scény některých postav byly skvělé, naopak u některých značně otravné.

Arrow - The Dragon (2018) (epizoda)

Solidní epizoda, zaměřená logicky na Diaze aka Dragona. Ten se projevil jako solidní psychopat a konečně rozptýlil moje pochybnosti o tom, jestli je vhodným pokračovatelem Promethea. Tvůrci samozřejmě trochu tlačili na pilu, aby si mohli odůvodnit to morální dilema, které na Black Siren bude čekat zřejmě v posledním dílu, kdy se se buďto zcela obětuje a pomůže Quentinovi a tím zprostředkovaně i Arrowovi, nebo dokonce přímo přejde na jejich stranu. Scéna s přímým "vnucením" se do Quadrantu bohužel působila strašlivě naivně, jednoduše, ba až směšně, ale holt se musíme smířit s tím, že se díváme na Arrowerse a ne třeba na The Wire, nebo dokonce na Gomorru.

Chirurgové - Krásný snílek (2018) (epizoda)

Shonda a její tým zase jednou reagují na aktuální dění kolem trumpovy protiimigrační politiky a tak jsme přišli o jednoho ze stážistů. Díky tomu jsme se dočkali malého pomrknutí na Christinu Yang. Snad se jí ještě někdy v budoucnu dočkáme jako hosta. Jackson a jeho matka Cathrine opět ukázali, že neupřímnost může mít dalekosáhlejší důsledky, než ty, kterým se jejím prostřednictvím snažíte zabránit. Uvidíme, co se z téhle zápletky vyklube.

Gomora - Sangue Blu (2017) (epizoda)

Think BIG! Jinak se na vrchol nedostanete. Ničím jiným se samozřejmě Genny řídit nemůže a tak hned po svém pádu na dno začne spřádat plány na odplatu. Tentokrát s pomocí cirových nových parťáků, do té doby drobných podvodníčků "sellících trávu" v ulicích Neapole, nad nimiž se táhne zlověstný stín krvavé minulosti jejich kdysi slavné rodiny.

Arrow - Principy (2018) (epizoda)

Nemám v oblibě tenhle typ epizod, ať už se objeví v jakémkoliv seriálu. Navíc použití téhle konstrukce epizody opět upozorňuje na fakt, že tvůrci se už opravdu vyčerpali a nevědí kam dál. Rád jsem samozřejmě opět viděl Joshe Segarru, v jehož podání se Prometheus stal jednou z nejlepších postav, která se v Arrowerse za těch x-epizod, x-sérií, x-seriálů objevila.

Legendy zítřka - The Good, The Bad and The Cuddly (2018) (epizoda)

Úlet všech úletů a nejšílenější seriálové finále co si pamatuji za hodně, hodně dlouhou dobu. Bohužel to na mne ale působilo tak, že tvůrci až moc tlačili na pilu, aby do finále dostali všechny ty "blbiny" a postavy z předchozích dílů. Rozloučení s Ripem jsem si představoval taky trochu propracovanější. Ani zasazení do Salvation mě moc nevzalo, byť je vždy fajn vidět Jonaha Hexe. Jsem zvědav, jestli se i s ohledem na neschopnost tvůrců trvale zabít jakoukoli postavu, ještě někdy v Arrowerse objeví Damien Dhark, jelikož jeho konec vypadal opravdu fatálně. Přestože třetí řadu hodnotím jako vůbec nejlepší, sledování té čtvrté ještě zvážím, jelikož "únava materiálu" je ošklivá věc a nerad bych se dočkal toho, co se aktuálně děje se "zakladatelským" seriálem Arrow. Lákadlo v podobě Johna Constantina, jakožto hlavní postavy pro čtvrtou řadu nicméně nejspíš převáží mé obavy.

Arrow - Dvojnice (2018) (epizoda)

Zcela průměrná epizoda, kde Black Sirene lehce zamíchala rozložením sil a postav na šachovnici. Návrat Roye potěšil, i když ho tvůrci mohli využít trochu více.

Arrow - Thanatův cech (2018) (epizoda)

Bohužel jako rozloučení s Theou by to chtělo určitě kvalitnější epizodu. Takhle většina diváků nejspíše ocení jen dva momenty a oba má na svědomí Nyssa Al Ghul v podání Katriny Law. A to konkrétně povedenou hlášku směřovanou k Felicity "Sister wife" a pak push-up efekt jejího kostýmu. S odcházející Theou se na chvilku rozloučil i Roy Harper alias Arsenal v podání překvapivě obtloustlého Coltona Hayese. Ten však byl již mezitím potvrzen jako staronová hlavní postava pro sedmou sérii.