Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

Bavil jsem se skoro stejně výborně, jako u jedničky. Kurta Russella mám rád a do zdejší postavy rozhodně přinesl vše co bylo potřeba, aby fungovala, stejně jako aby fungoval ten zvláštní rodinný vztah se Starlordem. Kulometná palba gagů a sarkasmu pomáhá překlenout i některé, možná trochu méně povedené pasáže.Tahle pestrobarevná odysea za zjištěním toho, že rodina jsou ti, kteří vlastně celou dobu stojí vedle nás, má větší stmelovací potenciál, než všechny možné i nemožné dramedy.

Superior Donuts - Flour Power (2017) (epizoda)

Hodně podařená epizoda, která si opět bere za terč hlavně nejrůznější "ismy". Nejlepší punchlines má samozřejmě opět Faws: "Well, I can't think about anything more American, than complaining about tiny tiny insults no one can see" .

Legendy zítřka - Beebo the God of War (2017) (epizoda)

Zatím jednoznačně nejlepší díl třetí série. Dává vzpomenout na skvělou dynamiku Leonarda Snarta a Micka Roryho z první řady. Dokonale "over-the top" zápletka s mluvící hračkou, kterou vikingové považují za boha a navíc ohlášený příchod Constantina do dalších dílů!

3 dny na zabití (2014)

Vcelku podařená jednorázovka s lehce netradiční, v podstatě komediální, linkou vztahu otec - dcera, která vyplňuje/doplňuje hlavní akční kostru příběhu. Bohužel ke konci už dochází filmu šťáva. Přesto na jedno zhlédnutí zábavné a nenudící. Bylo by fajn vidět Costnera častěji v podobných rolích, nicméně to vypadá, že tuhle polohu "agent-veterán" už si pro sebe zmonopolizoval Liam Neeson.

Thor: Ragnarok (2017)

Ragnarok posouvá význam odborného pojmu "popcorňák" na úplně novou úroveň. Tím však neříkám, že je to dobře, nebo špatně, byť jsem měl vždy tak nějak zažito, že od vtipů je tady hlavně Ironman. Přikláním se tak spíš k Pomovi, že syn odinův měl zůstat spíše na vážnější notě. Když už se ale tenhle veletoč udál, musím jednoznačně konstatovat, že jsem se královsky bavil. Nejnahláškovanější Marvelovka navíc svou barevností konkuruje i Strážcům galaxie. Bohužel tohle pojetí dělá z Thora ještě více čistě jednorázovou záležitost.

Vyhlídka na vraždu (1985)

Věčná škoda, že už tady byl Roger Moore tak ehm, "viditelně zkušený". Přesto tuhle rozlučku zvládl v rámci možností se ctí a ironickou noblesou sobě vlastní. Co tuhle Bondovku táhne vzhůru je pak samozřejmě skvělý padouch v podání Christophera Walkena. Potěší i fakt, že pro tentokrát jsou zvolené lokace vcelku běžné a nestrhávají tolik pozornost od samotného děje a příběhové linky (samozřejmě s výjimkou skvělé úvodní lyžařsko/snowboardové sic! sekvence na Sibiři). Mimochodem song od Duran Duran má i po těch letech pořád něco do sebe.

Legendy zítřka - Crisis on Earth-X, Part 4 (2017) (epizoda)

Solidní závěr celého crossoveru. Bylo fajn zase vidět kooperaci Leonarda Snarta a Micka Roryho, vůbec co se týče akčních scén, tak ty byly ze všech čtyř epizod asi nejpovedenější. Celé to navíc samozřejmě mělo příběhově nejzávažnější dopad kvůli SPOILER smrti doktora Steina. Odchod Victora Garbera ze seriálu však byl dlouho dopředu avizovaný, takže se dalo i podle vyznění předchozích dílů tušit, že autoři budou chtít ze všeho vyždímat trochu víc emocí tím, že ho nepošlou do důchodu k rodině, ale jednoduše jeho postavu zabijí. Celkově se dá tahle monstr crossoverová akce hodnotit pozitivně, byť autoři podle mne zdaleka nevyužili nabízený potenciál. V dalších sériích bych se ale radši do ničeho podobného už pouštět neměli, jelikož při snaze překonat sebe sama nemají v rámci nastavených mantinelů (rozpočet, TV omezení - krev, sprostá slova atd.), příliš možnost někam dál se posunout, bez toho, aby vznikl nějaký předimenzovaný paskvil (už tady to bylo častokrát na hraně).

Flash - Crisis on Earth-X, Part 3 (2017) (epizoda)

O chlup lepší epizoda, než předchozí dvě části crossoveru. Potěší hlavně návrat Leonarda Snarta aka Captain Colda, stejně jako malý odkaz v podobě Red Rocket. Bohužel na mne všechny části crossoveru působí tak, že snad až na Paula Blackthorna, nedokázali herci pořádně vytěžit z možnosti zahrát si své zlé alter ego.Určitě mohly jednotlivé epizody být ještě lepší.

Arrow - Krize na Zemi X, 2. část (2017) (epizoda)

Zas tak unešený jak vypovídá zdejší hodnocení tedy nejsem. Řada bojových scén (hlavně s generickými nácky) působila značně nudně a prázdně. Nejvíc samozřejmě potěšil návrat Tommyho Merlina. Nejvíc naopak zklamalo to, že ho využili jen na kratičkou sekvenci. Zřejmě Colin Donnell neměl tolik volného času, aby natočil nějaké rozsáhlejší scény, ale stejně je to velká škoda. Nejzajímavější by samozřejmě bylo, kdyby hlavním vůdcem padouchů byla právě jeho postava a Oliver by se mu musel postavit. Jinak ten návrat příběhové linky "Olicity", kterou tvůrci pro tuhle sérii spustili, nám byl čert dlužen.

Láska a podsvětí (2017)

Chápu, že bratři Manettiové jsou lokální patrioti (film je natočen v neapolském dialektu) a chtěli vzdát Neapoli poctu, ukázat, že to není jen špína, odpadky, drogy, násilí a mafie (jak nám to ukazuje třeba fenomenální Gomorra), to ostatně bylo patrné i z krátké poprojekční diskuze, která proběhla a za níž patří organizátorům festival italského filmu dík, jenže výsledek je prostě jeden obrovský nesourodý mišmaš. Film se snaží si z výše jmenované Gomorry explicitně dělat legraci (scéna s turisty před Scampiou) a i na řadě míst působí záměrně parodicky, jenže pak tenhle tón několikrát vystřídá s pseudoosudovostí a vážností, krvavými scénami zabíjení, do tohohle guláše si přidejte ještě muzikální vystoupení (některé navíc bohužel nijak extra podařené, byť řada hudebních motivů je opět původních neapolských) a hlavně šíleně přepálenou stopáž a rozporuplný výsledek je na světě. Film má rozhodně potenciál a tvůrce oceňuji, ale chtělo by to strávit více času ve střižně. Daleko, daleko více.