Arrow - Ztracený Kanár (2019) (epizoda)

Epizodní návrat Sary Lance je fajn pomrknutí po dobách, kdy seriál ještě nebyl nesourodou směsí nastavované kaše a příběhově logických lapsů. Sice je tahle epizoda čistě "výplňová", nicméně vyloženě neškodí a dá se přežít, což je samozřejmě i tak zoufale málo, co se kvality týče. Trochu jsem čekal, že Laurel v2.0 autoři využijí k nějaké hrdinské smrti v závěru této řady (když už se jim to nepovedlo při první smrti této postavy - vlastně jsem nikdy pořádně nepochopil, proč Katie Cassidy odcházela, jen aby se v zápětí zase vrátila), ale to po této epizodě očividně padá.

Arrow - Dědictví (2019) (epizoda)

Uff, tak po příšernosti v podobě předchozí epizody jsme byli tentokrát ušetřeni trapnohumorných flashforwardů, jenže tvůrci nám to vrátili měrou vrchovatou v podobě zprznění samotného prvního dílu celého seriálu prostřednictvím flashbacku s hereckým dřevem zn. Emiko. Tím, že kvůli Emiko ze seriálu vzniká ještě větší bramboračka, než předtím (a to ani předtím to nebyla žádná sláva) scénáristé definitivně potvrzují, že už opravdu neví kudy kam - ano další supertajná, supermýtická skupina superpadouchů v podobě 9th Circle, to nám v seriálu opravdu chybělo.

Arrow - Star City 2040 (2019) (epizoda) odpad!

Flash forwardy jsou největší zlo a průšvih téhle série. A když se na ně zaměří celá epizoda v kombinaci s příběhovou linkou Felicity, tak to pomalu ani nemá smysl komentovat. Chvílemi mi bylo herců skoro líto, jaké hovadiny musí recitovat a v jak zoufale laciném prostředí hrát a to líčení/make-up pro "zestárnutí"? To snad i někde v ochotnickém divadle by si dali více záležet a docílili realističtějšího efektu. Na druhou stranu ono to jejich herectví z velké míry vlastně taky stojí za starou bačkoru, takže se to nějak vzájemně doplňuje. Je smutné, kam za sedm sezón tenhle seriál klesnul.

Arrow - Výcvik (2019) (epizoda)

Těžce vycpávací epizoda, flash forwardy jsou pak už úplně k smíchu. Po solidní první půlce sedmé série ve vězení, to bohužel tvůrci totálně potápí, plácají se v tom a očividně neví, kam vlastně dál. Ještě, že už reálně ohlásili zrušení seriálu a omezení osmé řady jen na 10 dílů (zřejmě úmrtí Olivera v plánovaném crossoveru Crisis on infinite Earths), tak snad seriál nějak důstojně uzavřou.

Arrow - Bratři a sestry (2019) (epizoda)

Průměrná epizoda, kterou zachraňuje pouze její cliffhanger konec.

Arrow - Jmenuju se Emiko Queenová (2019) (epizoda)

Uff, Arrow nikdy nebyl zrovna přehlídkou oscarových hereckých výkonů, nicméně to co předvedl v tomhle díle Stephen Amell a jakým "drsňáckým" způsobem tvůrci představili a zřejmě instruovali herečku pro roli Emiko, tak to je skutečně už příliš silné kafe.

Arrow - Hříchy minulosti (2019) (epizoda)

Poměrně solidní "výplňová" epizoda. Obzvlášť pasáž s "virtuální realitou/halucinací" Diaze se podařila (fanoušci Curtise asi měli lehce nahnáno).

Arrow - Smaragdový lučištník (2019) (epizoda)

Když tvůrci oznámili záměr, jakým způsobem chtějí zpracovat 150. epizodu, tak mě přiznám se lehce jímala hrůza, nicméně výsledek dopadl nad očekávání dobře. Jeden z opravdu povedených dílů sedmé řady a to i díky četným cameím.

Arrow - Zabiják ze Star City (2019) (epizoda)

Epizoda veskrze průměrná, s hodně béčkovou variací na horory/thrillery o sériových vrazích. Má však jedno nepopiratelné pozitivum a to, že jsme se snad na delší dobu zbavili otravné příběhové linky s oliverovým synem Williamem (ale očividně nás čeká jiná tipuji stejně otravně zpracovaná) . Jinak co se týče flashforwardů, tak ty čím dál více působí svou kvalitou jako špatný vtip (a to mluvíme o "kvalitě v rámci žánru"!). Trochu škoda odchodu Curtise, když už nic jiného, byl to v podstatě takový módní guru seriálu a člověk tak mohl trochu načerpat inspiraci do reálného života (doporučuji jeho IG profil).

Alita: Bojový Anděl (2019)

Upřímně mi je za autory stydno. Každým centimetrem filmu, každou vteřinou stopáže žadoní o vytvoření nového kultu, nové popcornové série, která bude mít nejméně 6 dílů a obří merchendise prodeje, přitom s každým žbleptem, nebo zoufalým logickým lapsem příběhu je zřejmé, že jim tohle vše uniká jak písek mezi prsty. Ani kdyby mi bylo 10-12 let, což zřejmě nakonec bude cílovka tohohle veledíla, ani tehdy bych zřejmě neodpustil všechny ty nesmysly a prkenné dialogy, které se na plátně objevily. Pokud se navíc za celou dvouhodinovou stopáž v podobném žánru vyskytne jedna jediná jakž takž ucházející vtipná hláška, tak je zaděláno na průšvih gigantických rozměrů. Ve zkratce jen několik momentů, které opravdu stojí za "to": v úvodu filmu slyšíme v rámci originu hlavní hrdinky tklivé elektronické tóny, jako by snad autoři chtěli odkazovat přes variaci Vangelise na Blade Runnera(!); příběh nejprve nesmírně důležitě rozehraje linku s "Jackem Rozparovačem", aby o ní následně ve zbytku filmu, hned jak se "překvapivě" ukáže, že jím není Waltzova postava, už nepadlo ani slovo a rozpárané, na orgány prodané nebožačky rázem nikoho z hlavních hrdinů nezajímají; Cameron s Rodriguezem v průběhu filmu očividně x-krát změní názor, jestli to má být drsné a stříkat krev, nebo pg13; nebeské město je očividně závislé na neustálé dodávce surovin a zboží ze zaplivaného povrchu, ale nikoho ze slavných rebelů zřejmě nikdy nenapadlo tenhle klíčový článek narušit; superschopnosti, respektive supersíla hlavní hrdinky zřejmě závisí na jejím momentálním emocionálním rozpoložení, jak jinak si vysvětlit, že zatímco po většinu filmu dokáže takřka cokoliv, zatímco když má jedním tahem vyzvednout torzo svého přítele, aby ho zachránila, sotva se dokáže udržet; závěrečné "epicky drsné" rozseknutí padající kapky slzy pak už spadá přímo do kategorie Star Wars Holiday Special tzn. "tak blbý, až je to vtipný"; a takhle by se dalo pokračovat ještě hodně dlouho. Být autory předlohy, tak snad Rodrigueze s Cameronem žaluji pro urážku na cti. Nejhorší na tom všem samozřejmě ale je, když si člověk uvědomí, jaký balík zřejmě natočit tuhle slátaninu stálo. Cameo Eda Nortona je pak skoro až smutné, když si vezmu, po jak dlouhé době se objeví na velkém plátně a vybere si k tomu "tohle". Když si vzpomenu na podobnou patlaninu Jupiter Ascending, tak ta vedle Ality působí pomalu jak dílo hodné oscarových nominací.